میتسوبیشی اکلیپس کراس اوور | سامورایی جدید میتسوبیشی

میتسوبیشی با اکلیپس اوور کراس به میدان رقابت برمیگردد “

وقتی صحبت از کمپانی های معروف خودرو به میان می آید بی شک میتسوبیشی یکی از اولین نام هایی است که در ذهن ها نقش خواهد بست. و اسم این برند مفهوم خودرو با عمر مفید بالا و کیفیتی مثال زدنی همراه خواهد بود. میتسوبیشی قدیمی ترین کمپانی تولید کننده ی خودرو های لاکچری در کشور ژاپن است. ظاهرا مدیران این شرکت برای در دست گرفتن سهم بیشتری از بازار تصمیم به معرفی آخرین مدل اوور خود  در سال ۲۰۱۸ با نام میتسوبیشی اکلیپس کراس اوور دارد. اینگونه به نظر می آید که این مدل اکلیپس برای پر کردن جای خالی موجود بین اوتلندر نسخه‌ی اسپرت و اوتلندر نسخه‌ی بزرگ‌تر معرفی شده است.

میتسوبیشی اکلیپس در این نسل در دو تیپ GS و GT در بازار موجود است. اکلیپس تیپ GS شامل موتور ۴ سیلندر خطی و اکلیپس تیپ GT شامل موتور ۶ سیلندر خورجینی می باشد. در جدول زیر به دیگر تفاوت های بین GS  و GT  می پردازیم.

مشخصات فنی

اکلیپس تیپ GSاکلیپس تیپ GTمشخصات / مدل
۱۶۲ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه ۲۶۵ اسب بخار در ۵۷۵۰ دور در دقیقهحداکثر قدرت
۲۱۷ نیوتن متردر ۴۰۰۰ دور در دقیقه ۳۲۹ نیوتن متر در ۲۷۵۰ دور در دقیقهحداکثر گشتاور
۲.۴ لیتر ۳.۸ لیترحجم موتور
۱۶  ۲۴ تعداد سوپاپ
۴ دنده اتوماتیک و ۵ دنده دستی  ۵ دنده اتوماتیک و ۶ دنده دستیجعبه دنده
۹.۴ ثانیه ۶ ثانیهشتاب ۰ تا ۱۰۰
-کیلومتر در ساعت ۲۴۰ کیلومتر در ساعتحداکثر سرعت
 -کیلوگرم  – کیلوگرم وزن خالص
۲۵۷۶ میلی متر ۲۵۷۶  میلی مترفاصله محورها
۲۲۵/۵۰R17۲۳۵/۴۵R18ابعاد و نوع چرخ های جلو  عقب

مصرف سوخت

 مشخصات / مدل   اکلیپس تیپ GS  اکلیپس تیپ GT
داخل شهر۱۱.۸ Lit/100km۹.۴Lit/100km
 خارج شهر۸.۴ Lit/100km ۱۴.۷Lit/100km
 ترکیبی۱۰.۲ Lit/100km۱۱.۸Lit/100km
حد آلایندگیEuro Euro

 

میتسوبیشی در طراحی ظاهری اکلیپس کراس دقت زیادی خرج کرده است و با تغییرات ظاهری سعی در بالا بردن مخاطبان خود را دارد. ابعاد کلی آن به شرح زیر است:

 

طول میلیمترعرض میلیمترارتفاع میلیمتر

وزن

فاصله دو محور میلیمتر

۴۴۰۵

۱۸۰۵

۱۶۸۵

۱۴۲۵

۲۶۷۰

 

به طور کلی میتسوبیشی اکلیپس کراس پلتفرمی مشابه با اوتلندر دارد ولی این دو خودرو کاملا متمایز از یکدیگر هستند. اکلیپس کراس یک کراس اوور کوپه محسوب می‌شود. طراحی آن در نمای جلو مطابق زبان طراحی متداول میتسوبیشی است اما در نمای عقب باید گفت با یک خودرو کاملا جدید رو به ‌رو هستیم. چراغ‌های عقب شکل جدیدی به خود گرفته اند و کشیدگی شان به سمت بالا بوده و از بالا با چراغ‌های افقی نازکی به یکدیگر متصل هستند. سقف شیب‌دار، شیشه عقب دو تکه، و از دید کناری خودرو هم خطوط شکسته و پهنی که در طول بدنه وجود دارند، به ویژه در بخش انتهایی ، جلوه بیشتری را در پیش دیدگان مخاطبان قرار می دهد.

 

میتسوبیشی با معرفی امکانات و آپشن های بیشتر و ویژه ( میتسوبیشی کانکت ) که شامل هشدار برخورد به صورت خودکار، و دیگر سیستم‌های اعلان و هشدار مختلف . با استفاده از  سیستم های از راه دور می‌توان خودرو را از راه دور روشن و خاموش کرد، سیستم تهویه آن را به دلخواه تنظیم نمود، چراغ‌های خودرو را روشن یا خاموش کرد، بوق را به صدا درآورد، در ها را قفل کرد، خودرو را در پارکینگ ‌های بزرگی که به سختی قابل پیدا کردن هستند را پیدا کرد و البته سیستم‌های کنترلی والدین را فعال نمود.

از دیگر ویژگی های اکلیپس میتوان به موارد و گجت های جذاب زیر اشاره کرد:

رینگ‌های ۴۵ سانتی متری، صفحه ی نمایش جلویی ۱۸ سانتی متری، صندلی‌گرم شونده سرنشینان جلو، حسگرهای پارک جلو و عقب، سیستم تهویه مطبوع دو ناحیه‌ای، ورود و استارت بدون کلید، آینه‌ بغل های تاشو برقی، رکاب‌های جانبی نقره‌ای، ترمزدستی الکترونیکی، بلوتوث، نویگیشن، صندلی‌ برقی راننده ، سقف پانورامیک برقی، سیستم صوتی با ۹ بلندگو، چراغ‌های  LED، رادار های نقاط کور، رادار عقب و بین خطوط، کروز کنترل تطبیقی، استارت دکمه‌ای و دوربین ۳۶۰ درجه در خودرو است.

میتسوبیشی اکلیپس اوور کراس

با توجه به اینکه این کمپانی خودرو سازی در ایران هم مخاطبان و طرفداران خود را دارد چندی پیش اتوخسروانی از میتسوبیشی اکلیپلس رو نمایی کرد و انتظار می رود در آینده ای نزدیک شاهد فروش این مدل در مجموعه اتوخسروانی باشیم.

۰/۵ ( ۰ نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-48421

امکان لیزینگ تا 36 ماه
دو سال گارانتی
اقساط بدون بهره تا 8 ماه
فروش ویژه بایک سابرینا
مشاهده بروشور
مشاهده بروشور
فروش ویژه بایک سابرینا
اقساط بدون بهره تا 8 ماه امکان لیزینگ تا 36 ماه
پیشنهاد شما هنوز اینجاست