کشور سازنده :

چین

شرکت وارد کننده :

دیار خودرو

نام کمپانی :

بایک

سال تاسیس :

1988

فروش اقساطی بایک

بایک یکی از بهترین و پر فروش ترین کمپانی های خودروسازی چین محسوب می شود. خودروسازی بایک نتیجه ی همکاری هیوندای موتور، بنز و دولت چین است. نتیجه ی این همکاری در سال 1988 خودروسازی بایک بود. نام این برند از کلمات شرکت خودروسازی پکن(گروه خودروسازی هولدینگ پکن) ( Beijing Automotive Industry Holding) گرفته شده است. در حال حاضر نیز سهام داران اصلی بایک، بنز و هیوندای هستند. بایک در زمینه ی تولید خودروهای الکتریکی جزء برتربن های پین محسوب می شود و از لحاظ آمار فروش نیز در سطح بالایی قرار دارد.

بنز و هیوندای در چین

این کمپانی همچنین وظیفه ی تولید خودروهای هیوندای و بنز در چین را نیز به عهده دارد. بدون شک تولید و مونتاژ خودروهای برندی با کیفیت مرسدس بنز، مقام با ارزشی به حساب می آید . محصولات تولیدی این کمپانی شامل خودرو ، کامیون و اتوبوس است. این شرکت در حال حاضر پنجمین خودروساز برتر چین از لحاظ بزرگی به حساب می آید.

بایک در ایران و جهان

ماشین ها و دیگر محصولات تولیدی شرکت بایک به کشورهای بسیاری در جهان ارسال میشود. در ایران شرکت دیار خودرو در شهر گلپایگان وظیفه ی مونتاژ محصولات بایک را به عهده دارد. از جمله زیر مجموعه های این کمپانی می توان به بنز پکن (تولید خودروهای بنز در چین)، هیوندای پکن(تولید خودروهای هیوندای در چین)، دایملر پکن(تولید کامیون ئو اتوبوس های دایملر در چین)، باو، فوتون و چانگهی اشاره نمود که هر یک تعداد زیادی خودرو روانه ی بازارهای چین و بازار های جهانی کرده اند. در هر سال این کمپانی و زیر مجموعه هایش بیش از 2.5 میلیون خودرو به بازار عرضه می کنند.

خودروهای کمپانی بایک

خودروهای این کمپانی به چند دسته ی اصلی تقسیم می شوند که برای نام گذاری از همین دسته بندی استفاده میکند. برای مثال خودروهای شاسی بلند این کمپانی با نام BJعرضه می شوند. BJ90 گران ترین نمونه ی این دسته به حساب می آید که از پلتفرم مشترک با بنز GLS بهره می برد. این پلتفرم مشترک نشان از کیفیت بسار بالای این خودروی جذاب است. البته ناگفته نماند این نمونه از خودروهای بایک قیمت بسیار بالایی دارد. این کمپانی همچنین همکاری گسترده ای با خودروسازی جیپ آمریکا دارد و به همین دلیل بسیار از خودروهای آن شباهت زیادی به نمونه هایی از جیپ داارند. در حال حاظر بایک سیزدهمین خودروساز بزرگ دنیا به حساب می آید.

خودروهای الکتریکی

خودروهای الکتریکی این کمپانی با نام BJEV عرضه می شوند که شامل انواع خودروهای کوچک شهری تا شاسی بلند ها در این دسته قرار دارند. همچنین خودروهای سوپر اسپرت این شرکت با نام ARCFOX تولید و عرضه می شوند.

بایک در ایران

دسته ی بعدی خودروهای این برند سنوا senova نام دارند. که عبارت از خودروهای هاچبک، سدان و مینی کراس های شهری می شود. خودروهای سنوا D20 یا همان سابرینا و سنوا X25 که در ایران حضور دارند هر دو از این دسته به حساب می آیند.

دو خودرو از این کمپانی در ایران حضور دارند که عبارتند از سابریا و X25 هستند. هر دو خودروی نام برده شده از کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسبی در مقایسه با کیفیت و امکانات برخوردار هستند. طراحی جذاب، کیفیت بالا و قیمت مناسب ز جمله نقاط قوت خودروهای این کمپانی محسوب می شوند.

بایک سابرینا در نمونه های هاچبک و صندوق دار ارائه شده که تعداد نمونه های هاچبک بسیار بیشتر از نمونه های صندوقدار است.

بایک سابرینا

شرایط خرید اقساطی و قیمت بایک سابرینا

سابرینا نام یکی از مدل های موفق بایک است که در دو مدل هاچبک و سدان عرضه شده است. سنوا سابرینا در سال ۲۰۱۳ طراحی شد و در سال ۱۳۹۴ وارد بازار ایران شد. اگر از صاحبان این خودرو بپرسید همگی رضایت بسیار زیاد خود را از استفاده ی حدود 4 ساله از این خودرو اعلام می کنند که کارنامه ی خوبی برای سابرینا به حساب می آید. استفاده از رنگ هایی مثل قرمز و آبی با کیفیت بالا زیبایی خودرو را دوچندان کرده است. طراحی ظاهری سابرینا الگو گرفته از بنز سری B مدل ۲۰۰۶ است که با توجه به طراحی های بی نظیر کمپانی بنز، قطعا میدانیم که با خودروی جذابی روبرو هستیم. در مجموع می توان گفت با طراحی خوبی روبرو هستیم و جزء هاچبک های زیبای بازار ایران است.

طرح های فروش بایک

فروش ویژه بایک سابرینا