بررسی اولین رانندگی با کیا EV6 2022، بهترین عملکرد و در عین حال ساده

بررسی اولین رانندگی با کیا EV6 2022، بهترین عملکرد و در عین حال ساده

کیا EV6 اولین خودروی برقی اختصاصی کیا با میزان عملکرد و  ویژگی های فوق العاده، ممکن است بهترین مدلی باشد که این خودروساز تا به حال ساخته است.

بررسی اولین رانندگی با کیا EV6 2022، بهترین عملکرد و در عین حال ساده

کیا EV6 2022 تمام الکتریکی بالاخره عرضه شد؛ و اولین نمونه‌های آن تقریباً همزمان با پخش تبلیغ بزرگ Super Bowl LVI وارد نمایندگی های این خودروساز کره‌ای شده است. این کراس اوور SUV الکتریکی بر پایه همان پلتفرم ماژولار جهانی الکتریکی هیوندای آیونیک 5 و جنسیس GV60 ساخته شده است، اما با رویکردی کمی متفاوت در عملکرد و ظاهر عرضه می‌شود.
در مجموع، این مدل یک گام بزرگ رو به جلو برای کیا محسوب می شود. بارز و مشهود است که مهندسان و طراحان این شرکت بهترین تلاش خود را برای این مدل به کار گرفته اند.

قدرت، محدوده و شارژ

‏EV6 با سه مذل موتور متفاوت در دسترس است. یک مدل پایه 167 اسب بخاری با باتری 58 کیلووات ساعتی و  سیستم حفاظت از محیط زیست 232 مایلی و یک باتری بزرگتر 77.4 کیلووات ساعتی، خروجی تک موتوره را به 225 اسب بخار و برد تخمینی را تا 310 مایل افزایش می دهد. حداکثر گشتاور برای هر دو مدل باتری 258 پوند فوت اعلام شده است.

این خودرو دارای سیستم چهار چرخ متحرک دو موتوره قوی تری است که باتری 77.4 کیلووات ساعتی را حفظ می کند اما یک موتور دوم را به محور جلو اضافه می کند و مجموع قدرت را به 320 اسب بخار و 446 پوند فوت افزابش می دهد.
می توان با یک محاصبه کوچک هم حدس زد که حداکثر برد، قدرت بیشتر را، کاهش می دهد و به 272 مایل در هر شارژ کامل می رساند.

بررسی اولین رانندگی با کیا EV6 2022، بهترین عملکرد و در عین حال ساده

کیا EV6 GT-Line 2022 یک خودروی برقی منحصر به فرد

کیا توجه خاصی به شارژ خودرو دارد. سیستم 800 ولتی EV6 دارای برخی از سریع‌ترین سرعت‌های شارژ در جاده‌ها است. کیا در یک ایستگاه شارژ سریع 350DC کیلوواتی، می‌تواند در حدود 15 دقیقه به برد 180 مایلی بیافزاید و در عرض 20 دقیقه بین 20 تا 80 درصد شارژ شود.
در یک ایستگاه 50DC کیلوواتی، شارژ کامل کمی بیش از یک ساعت طول می کشد، در حالی که یک ایستگاه 11 کیلوواتی سطح 2 خانگی یا عمومی بین شش تا هفت ساعت طول می کشد. هر EV6 شامل 1000 کیلووات ساعت شارژ رایگان در ایستگاه‌های Electrify America  است که حدود 3500 مایل برد رایگان است که بهترین حالت را شامل می‌شود.

 

بررسی اولین رانندگی با کیا EV6 2022، بهترین عملکرد و در عین حال ساده بررسی اولین رانندگی با کیا EV6 2022، بهترین عملکرد و در عین حال ساده

فقط ای کاش پورت شارژ EV6 نزدیک جلو قرار می گرفت، نه نقطه فعلی آن یعنی بالای سپر عقب.
در تجربه من، معمولاً کشیدن دماغه در بیشتر ایستگاه‌های شارژ آسان‌تر است – به‌ویژه در مکان‌هایی که پارکینگ زاویه‌دار دارند – پورت شارژ EV6 نیز دو طرفه است.
با کمک آداپتور شارژ خودرو به بار (V2L)، کاربران می‌توانند لوازم جانبی و وسایل برقی 110 ولتی خود را برای شارژ موبایل وصل کنند. کیا مثال می‌زند که مقدار نگهداری شارژ این خودرو مانند یک یخچال خانگی است که می تواند بیش از 300 ساعت (تقریباً دو هفته) روشن بماند.

همچنین یک خروجی دیگر 110 ولت نیز در زیر صندلی های عقب وجود دارد. مالکان می‌توانند میزان تخلیه خروجی V2L را تعیین کنند و اطمینان حاصل کنند که شارژ کافی برای رسیدن به خانه در پایان یک روز وجود دارد.

موتور  برقی

سال گذشته، من این فرصت را داشتم که EV6 را در یک دوره بسیار کوتاه آزمایش کنم، بنابراین از قبل می دانستم که این پیکربندی دو موتوره با چه سختی راه اندازی می شود، اما خوشحالم که بارها و بارها آن را در جاده تست کردم.

EV6 سرعت 0 تا 60 مایل در ساعت را در 4.6 ثانیه کامل می‌کند، با اطمینان و با نفس نرم و بی‌صدا به جلو حرکت می‌کند و حالت صورت من را به حالت پوزخند باز می‌گرداند. شیطنت های چراغ های ترمز سرگرم کننده هستند، اما منحنی گشتاور مسطح EV6 به این معنی است که در هنگام عبور از  یک رمپ یا حرکت در سرعت های بالا، به همان اندازه پاسخگو است.

بررسی اولین رانندگی با کیا EV6 2022، بهترین عملکرد و در عین حال ساده

این‌خودرو ، میزان ترمز اعمال شده هنگام بلند کردن پدال گاز را تنظیم می کند. چهار تنظیم اصلی وجود دارد، از سطح صفر تا سطح 3 که تقریباً به رانندگی با یک پدال نزدیک است، اما همچنان نیاز به نگه داشتن پدال ترمز در توقف کامل دارد و در هنگام حرکت به جلو می‌خزد. سرعت های بسیار پایین پنجمین حالت i-Pedal است که ترمز واقعی، کامل و با یک پدال را فعال می کند، اما تنها در شرایط خاصی قابل انتخاب است و EV6 همیشه در هنگام راه اندازی مجدد به سطح 3 باز می گردد.

سیستم تعلیق استاتیک EV6 به خوبی تنظیم شده است که بر جنبه اسپورت معماری E-GMP تأکید دارد.
پس از آزمایش کوتاه اولیه‌ام، می‌ترسیدم که برای راحتی بیش از حد سفت شود، اما در جاده ترس من با متعادل سازی این کراس اوور با سطح دست اندازها به طور عالی برطرف شد.
EV6 شما را فریب نمی دهد که فکر کنید یک خودروی اسپورت است، اما پتانسیل  پرفورمنس در این کیا وجود دارد.

 

رانندگی

چهار حالت رانندگی نیز قابل انتخاب است. حالت Eco میزان پاسخ‌دهی پدال گاز را تنظیم می‌کند و موتور جلو را در اکثر شرایط برای بهترین برد ممکن غیرفعال می‌کند.

حالت اسپرت حساسیت دریچه گاز را افزایش می دهد و برای حداکثر پاسخگویی از هر دو موتور استفاده کامل می کند.

حالت نرمال دارای تنظیم پیش‌فرض است و تفاوت را با استفاده از موتور جلو بر حسب تقاضا تقسیم می‌کند.

مدل های دو موتوره همچنین دارای حالت چهارم (رانندگی در برف) برای افزایش کشش در شرایط لغزنده هستند.

از پیدا کردن منویی در سیستم اطلاعات سرگرمی شگفت زده شدم که به من امکان می داد از بین سه تنظیمات صدای موتور مصنوعی EV6 را انتخاب کنم. صدای ظریف، لحن دینامیکی عمیق و صدای سایبری علمی تخیلی که هر کدام دارای سه سطح صدا هستند که با موقعیت و سرعت دریچه گاز مطابقت دارند. کاربران همچنین می توانند رفتارهای هر یک از سه پیش تنظیم را سفارشی کنند یا صداهای تولید شده را به طور کامل غیرفعال کنند.

بررسی اولین رانندگی با کیا EV6 2022، بهترین عملکرد و در عین حال ساده

اطلاعات سرگرمی و طراحی داخلی

به طور کلی، کابین EV6 تقریباً به اندازه کابین هیوندای آیونیک 5 است. با این حال، کیا به علت داشتن کنسول مرکزی بزرگتر که تقریباً به داشبورد می رسد، فضای فشرده تر را به کاربر نشان میدهده بیشتر شبیه کابین خلبان است.

کنسول کیا مانند هیوندای تکان نمی‌خورد، اما من دوست دارم واحد مرکزی EV6 فضایی را برای کنترل‌های اختصاصی و آسان برای گرمکن صندلی‌ها و فرمان ایجاد کند. شیفتر چرخشی الکترونیکی (هیوندای این کنترل‌های معمولی را در یک زیر منوی صفحه لمسی پنهان می‌کند.)

بررسی اولین رانندگی با کیا EV6 2022، بهترین عملکرد و در عین حال ساده

دو صفحه نمایش 12.3 اینچی در سراسر داشبورد پشت یک پنل منحنی کشیده شده است. صفحه سمت چپ به عنوان دسته ابزار، کاملا دیجیتال است. در حالی که سمت راست صفحه نمایش اصلی اطلاعات سرگرمی  لمسی است.

سیستم منو شبیه به بسیاری از خودروهای مدرن هیوندای، کیا و جنسیس است و سیستم رضایت‌بخشی دارد و مملو از ویژگی‌های مفید و عجیبی مانند ضبط یادداشت صوتی یا صداهای محیطی است. من شخصاً رابط تاریک کیا را به منوهای سفید رنگ شبکیه چشم Ioniq 5 ترجیح می دهم، به خصوص هنگام رانندگی در شب.

‏Android Auto و Apple CarPlay استاندارد هستند، اما بلوتوث را پشتیبانی نمی کنند. این باعث می‌شود پد شارژ بی‌سیم استاندارد، که به سختی با Google Pixel 6 Pro من مطابقت دارد، آزاردهنده‌ باشد که یعنی تنها USBهای زیر داشبورد قابل استفاده هستند.

بررسی اولین رانندگی با کیا EV6 2022، بهترین عملکرد و در عین حال ساده

درست در زیر صفحه نمایش لمسی اصلی یک بانک خازنی وجود دارد که به عنوان کنترل های تهویه مطبوع و میانبرهای منو عمل می کند. اما با زدن دکمه ما را به کنترل دمای دو منطقه ای و دکمه هایی برای حالت های مختلف آب و هوای دستگیره ها سوئیچ می کند.

از طرفی، جابه‌جایی بین دو حالت در ابتدا کار کمی آزاردهنده است. با این حال، اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارند تنظیمات دمای خودکار ماشین را خود تنظیم کنند و سپس سیستم آن را فراموش کند، این خیلی بد نیست، به خصوص با توجه به ویژگی های آب و هوایی که همه به احتمال زیاد با آن ها سر و کار دارند.

 

مجموعه ایمنی رانندگی

کیا EV6 2022 به صورت استاندارد با مجموعه عالی کمک راننده Drivewise کیا عرضه می شود که شامل سیستم کمکی فرمان و فناوری جلوگیری از برخورد از جلو، عقب و نقطه کور و کروز کنترل تطبیقی ​​است که در ترافیک و هنگام حرکت کار می‌کند و به مرور زمان با عادات راننده سازگار می‌شود.

EV6 همچنین دارای سیستم دوربین دید فراگیر است که به پارک کردن دقیق کمک می کند و دوربین نقطه کور خودرو که هنگام سیگنال دادن به تغییر مسیر، یک ویدئو از خط مجاور را نمایش می دهد، تکمیل کننده لیست امکانات، دستیار پارک هوشمند از راه دور کیا است که به EV6 اجازه می دهد مستقیماً به جلو یا عقب و به داخل یا خارج از یک پارک باریک حرکت کند در حالی که راننده خودرو را از کنار پیاده رو با سوئیچ کنترل می کند.

بررسی اولین رانندگی با کیا EV6 2022، بهترین عملکرد و در عین حال ساده

در بیشتر موارد، من از مجموعه فناوری EV6 راضی هستم. با این حال، HUD بسیار بزرگ نیاز به کار دارد: این موضوع نوید این موضوع را می دهد که یک صفحه نمایش 44 اینچی را که روی داشبورد ماشین نمایش داده شده است، تکرار کند.

همچنین قرار است وقتی کروز کنترل فعال است، خودروی جلویی را بولد کند، اما سیستم به‌طور خودکار موقعیت سر/چشم من را مانند سیستم AR مرسدس بنز ردیابی نمی‌کند.

تنظیمات دستی وجود دارد که می‌توانم آن‌ها را تغییر دهم تا همپوشانی را بهتر ردیف کنم.

اما ناحیه ی بولد هنگام پارک ظاهر نمی‌شود، که به این معناست که باید هنگام رانندگی آن را تنظیم کنم، من معمولاً طرفدار فناوری هدآپ هستم، اما این نمونه نادری است که در آن بیشتر ویژگی‌های HUD متوجه می‌شوم و می توانم آن را خاموش نکنم.

 

قیمت گذاری و رقابت

کیا EV6 مدل 2022 از 42115 دلار شروع می شود که شامل 1215 دلار شارژ  برای مدل پایه EV6 Light با باتری کوچکتر و برد استاندارد می شود.

برچسب‌های EV6 GT-Line AWD با مشخصات بالا با قیمت 57115 دلار، به لطف رنگ خاکستری مات فولادی 695 دلاری و صندلی‌های جیر GT-Line طبق آزمایشات آزمایشی به قیمت 58105 دلار می‌رسند.

با نادیده گرفتن این انتخاب‌های زیبایی‌ شناختی، EV6 بین 370 تا 1190 دلار گران‌تر از Ioniq 5  است، اما بسته به سطح مدل انتخابی، بین 7 تا 18 مایل برد اضافی دارد.

بررسی اولین رانندگی با کیا EV6 2022، بهترین عملکرد و در عین حال ساده

در نتیجه

این خودرو برای جلب توجه شما کافی است، اما کیا EV6 2022 با سبک جلوی ماشین و پرفورمنس واقعاً رضایت‌بخش و ویژگی‌های منحصربه ‌فردی مانند قدرت V2L و شارژ سریعش عملکرد بسایار عالی را به نمایش گذاشته است.

این خودرو نه تنها یک رقیب قوی برای یکی از بهترین خودروها در این کلاس رو به رشد کراس اوورهای الکتریکی است، بلکه یکی از بهترین خودروهایی است که کیا تا به حال ساخته است.

جهت گرفتن قیمت روز خودروهای بازار به صورت کاملا رایگان با کارشناسان اتوخسروانی در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

افزودن دیدگاه

×
منو