بررسی هیوندای سانتافه لوکس هیبریدی 2021

Review-of-Hyundai-Santa-Fe-Luxury-Hybrid-2021

بررسی هیوندای سانتافه لوکس هیبریدی 2021

هیوندای پس از سال ها بازی با سانتافه، طراحی “درست” خود را پیدا کرده است.

هیوندای سانتافه بیشتر از تمام خودروهای چند سال اخیر، دچار بحران هویت شده است.

این مدل تا یک دهه ی پیش، یک SUV سه ردیفه بود و یک مدل دیگر نیز داشت که فقط دو ردیف صندلی با فاصله محوری کوتاه داشت و در آمریکای شمالی به نام سانتافه اسپورت فروخته می شد.

بررسی هیوندای سانتافه لوکس هیبریدی 2021

بعداً، زمانی که پالیسید بزرگ‌تر، سه ردیفه عرضه شد و سانتافه عمر مفید خود را از دست داد، خودرو های باقی‌مانده به سانتافه XL تغییر نام دادند .با این حال، نسل جدیدی از سانتافه اسپورت عرضه شد و هیوندای تصمیم گرفت آن را سانتافه بنامد.

اما تنها چیزی که واقعاً باید بدانید این است: سانتافه چند سالی است که یک SUV سه ردیفه نیست. این مدل یک شاسی بلند دو ردیفه سایز متوسط ​​است. با به روز رسانی مدل سال 2021، که هر دو پیشرانه هیبریدی و پلاگین هیبریدی و طراحی جدید و چشمگیری را معرفی می کند، آخرین خودرویی است که نام سانتافه را یدک می کشد، نه تنها خود را به عنوان یکی از پیشرانه های هیبریدی معرفی می کند بلکه بهترین خودرو در خط تولید فعلی هیوندای است، اما یکی از SUV های زیبا در حال حاضر در جاده ها است.

بررسی هیوندای سانتافه لوکس هیبریدی 2021

سانتافه 2021 ترکیبی کاملی از طراحی کلاسیک جلو و عقب و نورپردازی هایی است که زیبا و در عین حال متمایز هستند. به نوعی، تقریباً مایه شرمساری است که این سبک طراحی به شاسی بلندی ختم شده است که هیوندای احتمالاً کمترین فروش را از آن دارد.

بررسی هیوندای سانتافه لوکس هیبریدی 2021

پیشرانه های هیبریدی هیوندای بر اساس یک موتور 1.6 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر احتراق داخلی است که به تنهایی 178 اسب بخار قدرت و 195 پوند فوت گشتاور تولید می کند. مجموع خروجی این سیستم به 226 اسب بخار و گشتاور 258 پوند بر فوت می رسد که 195 مورد از آن را موتور الکتریکی با توقف کامل در دسترس قرار می دهد.

بررسی هیوندای سانتافه لوکس هیبریدی 2021
سانتافه به جای استفاده از موتور الکتریکی برای به حرکت درآوردن محور عقب برای چهار چرخ محرکش از سیستم چهار چرخ متحرک مکانیکی استاندارد استفاده می‌کن؛ همانند رقیب اصلی خود یعنی تویوتا ونزا. من هنوز موقعیتی را پیدا نکرده ام که در آن سیستم چهار چرخ محرک تویوتا نسبت به تنظیمات مکانیکی در رانندگی روزانه ضعیف عمل کند، و اگر در کشوری که آپشن 4×4 در آن مورد استفاده قرار میگیرد زندگی نکنید، احتمالاً این کار را هم نخواهید کرد.

جهت گرفتن قیمت روز خودروهای بازار به صورت کاملا رایگان با کارشناسان اتوخسروانی در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

افزودن دیدگاه

×
منو