رنو کپچر 2020 ، آماده ی ایجاد تحول در بازار جهانی

تصاویری محرمانه از نسل جدید رنو کپچر به بیرون درز کرده است که نشان میدهند خوشبختانه این خودرو نیز همچون دیگر خودروهای رنو طراحی بسیار جذاب و دوست داشتنی ای پیدا کرده است و می توان منتظر یک کراس اوور زیبا در بازار باشیم هرچند که در نسل حال حاضر نیز این خودرو بسیار زیبا و دوست داشتنی است.

رنو کپچر قرار است از سال ۲۰۲۰ با این شکل و شمایل در خیابان ها حضور پیدا کند و اخبار منتشر شده مبنی بر این هستند که مدل پلاگین هیبرید این خودرو نیز عرضه خواهد شد.

تغییرات رنو کپچر 2020

ابعاد نسل جدید کپچر کمی تغییر کرده اند. به علاوه طراحی‌های خطوط عضلانی و حجم دهی روی بدنه ی رنو کپچر جدید سایز آن را بزرگ تر از آنچه که هست نشان می دهند و دیگر با یک کراس آور کوچک روبرو نیستیم.

در جلوی خودرو شاهد طراحی خاص جدید کمپانی رنو هستیم که از چراغهای شبیه به C و جلو پنجره ای با یک آرم بزرگ رنو طراحی و ساخته شده است. در عقب خودرو هم شاهد چراغ های LED کشیده هستیم که بی شباهت به چراغ های مگان جدید نیستند.

در ظاهر خودرو شاهد تغییرات نسبتاَ زیادی به نسبت نسل قبلی هستیم که از آن جمله می توان به طراحی چراغ ها، طراحی سقف و آیینه ها و همچنین خطوط عضلانی روی بدنه اشاره نمود که ظاهر کپچر را کاملا دگرگون کرده اند. اما این تغییرات به خارج خودرو ختم نمی شود و در داخل خودرو نیز شاهد تغییرات زیادی هستیم. در داخل خودرو با طراحی جدید و زیبایی روبرو هستیم که متشکل از یک نمایشگر بسیار بزرگ عمودی است که به صودت پاپ آپ طراحی شده است.

همچنین کمپانی رنو ابعاد این خودرو را کمی بزرگتر کرده است تا فضای بازتری در داخل خودرو در دسترس سرنشینان قرار بگیرد. فضای سر سرنشینان عقب و همچنین فضای پای سرنشینان عقب به نسبت نسل قبلی کپچر افزایش پیدا کرده است که مورد با اهمیتی برای یک خودروی کراس آور محسوب می شود

رنو کپچر پلاگین هیبرید می آید

رنو کپچر پس از معرفی در سال ۲۰۱۳ توانست عنوان سومین مدل پرفروش کمپانی رنو را از آن خود نماید.این موضوع موجب شده کمپانی رنو توجه زیادی به این مدل خودرو نمایند و. حال باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا نسل جدید رنو کپچر هم این موفقیت را ادامه خواهد داد یا خیر. با توجه به موفقیت این مدل، کمپانی رنو پا را فراتر گذاشته و تصمیم گرفته کپچر را در مدل پلاگین هیبرید نیز عرضه کند و باید ببینیم که آیا مدل پلاگین هیبرید این خودرو نیز می تواند موفق ظاهر شود؟

این خودرو از یک سیستم پلاگین هیبرید تماماً جدید که توسط کمپانی نیسان ساخته شده است استفاده خواهد کرد. در این سیستم یک موتور چهار سیلندر ۱۶۰۰ سی سی به عنوان موتور بنزینی در داخل خودرو قرار گرفته است. توان موتور الکتریکی رنو کپچر به طور رسمی اعلام نشده است اما اعلام شده که این موتور از یک باتری ۹.۸ کیلو وات ساعتی بهره می برد.

موتور برقی دو نقش اساسی در خودرو دارد. نقش اول اینکه کمک موتور بنزینی باشد و افزایش توان به خصوص در زمان حرکت برای خودرو ایجاد کند تا شتاب و سرعت بهتری به خودرو اعمال کند. دومین امکان این موتور این است که می تواند بدون استفاده از موتور بنزینی به تنهایی خودرو را حدود ۵۰ کیلومتر حرکت دهد تا در مسافت‌های کوتاه شهری بدون مصرف بنزین و آسیب به محیط زیست به سادگی جابه جا شوید.

آغازی برای رنو

این خودرو شروعی برای بخش جدید و بسیار مهمی از کمپانی رنو یعنی بخش E-Tech یا تکنولوژی الکتریکی می باشد و یک نقطه شروع بزرگ برای کمپانی رنو محسوب می شود.

اخبار مبنی بر این هستند که این کمپانی همچنین تصمیم دارد مدل هیبریدی و دیزل این خودرو را نیز به بازار عرضه کند. با توجه به فروش بالای این مدل رنو تصمیم گرفته تا سرمایه‌گذاری بیشتری روی کپچر انجام دهد.

همچنین سیستم کمک راننده بسیار پیشرفته نیمه خودران نیز روی نسل جدید کپچر ها ارائه خواهد شد که برای یک خودروی ارزان قیمت مانند رنو کپچر بسیار آپشن سطح بالا و خاصی محسوب می‌شود و کمتر خودرویی با این کلاس قیمتی وجود دارد که از این امکان برخوردار باشد.

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

میخواهم نظر خود را در این مورد بنویسم
خرید اقساطی قیمت صفر قیمت کارکرده چه خودرویی؟ مشاوره رایگان