پایان راه فولکس واگن پاسات

پایان راه فولکس واگن پاسات

فولکس واگن پاسات به خط پایان رسید و در بازار ایالات متحده از خط مونتاژ خارج شد.

  • نزدیک به 50 سال پیش، فولکس واگن سدان پاسات بازار ایالات متحده را تصرف کرد.
  • آخرین مورد از 800.000 سدان پاسات که از خط تولید شهر چاتانوگا خارج شد، یک پاسات نسخه محدود خاکستری پلاتینیوم ۲۰۲۲ بود.
  • این کارخانه اکنون به تولید ID.4 EV روی آورده است و تولید انبوه آن اواخر سال 2022 آغاز می شود.

پایان راه فولکس واگن پاسات

فولکس واگن پاسات رسماً از بازار خارج شد، زیرا آخرین پاسات ایالات متحده از خط مونتاژ VWoA خارج شد. پاسات از یک دوره تولید طولانی در ایالات متحده برخوردار بود، دوره ای که به سال 1974 بازمی گردد، زمانی که این مدل به نام داشر شناخته می شد.

پایان راه فولکس واگن پاسات

با آماده شدن فولکس واگن برای پشت سر گذاشتن بیتل، این برند از Passat (داشر) برای پیشبرد بازار خود استفاده کرد. در اواخر دهه 1970، فولکس‌واگن (بسیار خوش‌بینانه) داشر را به عنوان یک مدل لوکس معرفی می‌کرد.

داشر در مدل های کوپه و سدان (هر دو هاچ بک) و همچنین بدنه واگن عرضه شد. این خط سه مدل در سال 1982، زمانی که پلاک داشر جای خود را به کوانتوم داد، در نسل دوم ادامه یافت. موتورهای چهار و پنج سیلندر ارائه شدند و دوباره به صورت خطی نصب شدند، زیرا پلت فرم آن با آئودی مشترک بود. سیستم چهار چرخ متحرک (Syncro) نیز موجود بود.

نام پاسات سرانجام در نسل سوم یعنی سال 1990 ظاهر شد،  این پاسات که به عنوان سدان (با صندوق عقب) و واگن فروخته میشد، بر روی معماری مبتنی بر موتور عرضی VW سوار بود و سال 1992، یک موتور 2.8 لیتری VR6 با زاویه باریک به موتور 2.0 لیتری به عنوان موتور با خروجی بالاتر پیوست. فیس لیفتی که تجهیزات اضافی را به همراه داشت نسل چهارم را مشخص کرد.

پایان راه فولکس واگن پاسات

Passat با مدل نسل پنجمی که در سال 1998 عرضه شد، از سایه خارج شد. این پاسات با بازگشت به پلتفرم آئودی (مشترک با A4)، کیفیت قابل توجهی را برای یک سدان و واگن متوسط ​​سایز معمولی ارائه کرد. موتورهای چهار سیلندر و V-6 و موتورهای جلو یا تمام چرخ محرک در این خودرو وجود داشتند. یک موتور W-8 از نظر فنی پیچیده بعداً به این خودرو اضافه شد، همانطور که یک مدل های توربو و دیزل نیز اضافه شدند.

پایان راه فولکس واگن پاسات

نگرانی از گران شدن بیش از حد پاسات باعث شد VW نسخه آمریکایی را از مدل اروپایی جدا کند و با B7 Passat که در سال 2006 به عنوان یک سدان و در سال 2007 به عنوان یک واگن معرفی شد، شروع شد. موتورهای چهار سیلندر و V-6 مجدداً به همراه دیفرانسیل جلو یا تمام چرخ متحرک ارائه شدند.

تلاش دیگری برای همسویی بهتر پاسات با سلیقه و قیمت آمریکایی، یک پاسات جدید و بزرگتر را برای سال 2012 به ارمغان آورد. برای کنترل هزینه ها، این مدل در یک کارخانه کاملاً جدید در ایالات متحده در چاتانوگا مونتاژ شد. Passat همچنان بزرگتر و جادارتر از قبل شد. این مدلی است که فولکس‌واگن تا به امروز با به‌روزرسانی‌ها آن را فروخته است.

اگرچه Passat به تولید خود پایان می دهد، کارخانه چاتانوگا به ساخت شاسی بلند سه ردیفه اطلس و شاسی بلند (کمی) کوچکتر اطلس کراس اسپرت دو ردیفه ادامه خواهد داد. فولکس واگن همچنین گفت که ساخت ID.4 EV را در اواخر سال 2022 آغاز خواهد کرد.

جهت گرفتن قیمت روز خودروهای بازار به صورت کاملا رایگان با کارشناسان اتوخسروانی در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

افزودن دیدگاه

×
منو