ماشین جدید ایران

معرفی ماشین های جدید ایرانخودرو ، پروژه هایی با نام های محرمانه K132 و K125

سدان ها و کراس اوور ها، محبوب ترین و عمومی ترین کلاس های خودرویی امروز به شمار می روند. در حقیقت کراس اوورها، در سال‌های اخیر، رشد قابل توجهی داشته اند و با جذب کردن بسیاری از مشتریان سدان ها به خود، تبدیل به کلاس محبوب مشتریان شده اند. به طوری که بسیاری از خودروسازان، به تولید خودروهای شاسی بلند و یا کراس آور روی آورده اند.

k۱۲۵ یکی از جدیدترین محصولات ایران و اولین کراس اوور شرکت ایران خودرو به حساب می آید و برای اولین بار قرار است ایرانخودرو پا را از مونتاژ کراس اوور ها فراتر بگذارد. این خودرو اولین کراس اووری هست که با نشان اختصاصی Ikco تولید خواهد شد. محصول دیگری نیز در این روزها  به دست مهندسان ایرانی و شرکت ایرانخودرو در حال توسعه است. این خودروی سدان k۱۳۲ نام دارد. البته ناگفته نماند K132 و k125 نام های اصلی این دو خودرو نخواهند بود و فعلا برای پروژه های آنها در نظر گرفته شده اند. در حال حاضر، بنابر آخرین گفته های مدیران ایران خودرو، قرار است که این دو محصول، در سال جاری به بازار عرضه شوند.

طراحی ماشین جدید ایرانخودرو

فقط تعداد معدودی عکس از سدان جذاب و دوست داشتنی ایرانخودرو منتشر شده است. این خودرو قرار است بر پایه پلتفرم پژو 301 ساخته شود. سپر جلوی k۱۳۲ حجیم است. این موضوع، ظاهر تهاجمی به آن بخشیده است. این روند افزایش حجم، روی کاپوت خودرو، نیز ادامه پیدا کرده است. خطوط روی کاپوت و انحناهای روی آن، به گونه‌ای طراحی شده که ظاهری عضلانی به آن می‌دهد. در نمای جانبی آن نیز، شاهد خطوط عضلانی هستیم. در کل k۱۳۲، ظاهر جذابی دارد. و بدون شک می توان آن را از ماشین اصلی یعنی پژو 301 در بخش طراحی برتر نامید.

 

همچنین پیشنهاد میکنیم برای آشنایی با خودروی جدید سایپا ، سایپا شاهین ، از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

[vc_row][vc_column][vc_btn title=” سایپا شاهین ” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fautokhosravani.com/saipa-shahin%2F|||”][vc_separator border_width=”3″][/vc_column]

طراحی شاسی بلند ایرانخودرو

با توجه تصاویر منتشر شده از کراس اوور k۱۲۵، می‌توان گفت که قطعاً ایران خودرو تا حد زیادی از طراحی مشابه K132 برای اولیشن شاسی بلند خودش بهره برده است. یکی از طرح‌های مشترک ظاهر این محصولات، چراغ های پیوسته ی عقب آنها است که بیشتر از هر چیزی جلب توجه میکند. همچنین یک قطعه ی تزیینی در k۱۲۵، شیشه درهای عقب و در پنجم خودرو را، به یکدیگر متصل کرده است. k۱۲۵ نیز همچون برادر سدان خودش از خطوط طراحی قوسی و عضلانی بهره می برد تا خود را به عنوان محصولی شیک و اسپرت معرفی کند. جلوپنجره ی این خودرو نیز با طراحی خاص، ظاهر زیبایی به آن داده است. سپر جلوی آن هم به همراه ورودی عظیم هوا، بخش جلوی ماشین را جذاب کرده است. البته باید گفت تصاویر منتشر شده از اولین کراس اوور هیچ کدام رسمی و قطعی نیستند.

طراحی داخلی ماشین جدید ایرانخودرو

هنگام خرید یک خودرو، خصوصیات زیادی مورد توجه و بررسی قرار می‌گیرد. اما یکی از مهمترین آیتم ها در هنگام خرید، طراحی داخلی خودرو است. زیرا راننده و سرنشینان مدام با آن سر و کار داشته و باید از همه لحاظ مناسب باشد. امروزه ایران خودرو نیز در طراحی داخلی و کابین خودروها موارد زیادی را مدنظر قرار داده که شاید مهمترین آنها ارگونومی مناسب آنهاست. با ورود به کابین این دو خودرو، شاهد طراحی زیبای داشبورد آنها خواهید شد. البته باید تاکید نمود هرچند تصاویر سدان رسمی هستند اما در مورد تصاویر شاسی بلند ایرانخودرو داستان متفاوت است.

با توجه به تصاویر میتوان گفت نمای داخلی k۱۳۲، ساده‌تر از k۱۲۵ به نظر می‌آید. غربیلک فرمان هر دو خودرو ظاهری اسپرت دارند. در نمای داخلی k۱۲۵ می‌بینیم که تا حدی الگوی داشبورد و بخش جلویی آمپر  از پژو ۲۰۰۸ کپی برداری شده است. و اما نمای داخلی k۱۳۲ نیز نشان از شباهت بی انداره ی این سدان ملی به پژو ۳۰۱ دارد. در اصل K132 به نوعی یک پژو ۳۰۱ داخلی به حساب می آید. در مورد صندلی ها و متریال های مورد استفاده، در داخل کابین این دو خودرو، هنوز نمی توان اظهار نظر کرد و این بستگی به کیفیت قطعات مورد استفاده ایران خودرو دارد.

 

همچنین پیشنهاد میکنیم برای مقایسه ی موتور های EF7 و TU5 از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”EF7 یا TU5 ” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fautokhosravani.com/ef7-or-tu5%2F|||”][vc_separator border_width=”3″][/vc_column]

مشخصات‌ فنی ماشین جدید ایرانخودرو

آن طور که وعده داده شده است k۱۳۲ با دو تیپ فنی پا به بازار میگذارد. نمونه ساده ی آن به پیشرانه ۱.۶ لیتری EC5 با قدرت ۱۱۰ تا ۱۱۳ اسب بخار، مجهز است. این نسخه، قدرت خود را به وسیله جعبه دنده ی پنج سرعته به چرخ های جلو می رساند. اما در نمونه کامل تر، در k۱۳۲ پیشرانه ی TC7 یا TC7 پلاس نصب می شود. این پیشرانه نیز قابلیت تولید ۱۵۰ یا ۱۶۷ اسب بخار قدرت را دارد و جعبه دنده ی ۶ سرعته ی اتوماتیک، این توان را به چرخ های جلوی این سدان ملی می رساند.

آنچه که مشخص است خصوصیات فنی کراس اوور k۱۲۵ ایران خودرو قطعی شده است. این شرکت قصد دارد یکی از قویترین پیشرانه ی خود را بر روی این کراس اوور جمع و جور تک دیفرانسیل، نصب کند. بنابر آن قرار است که k۱۲۵ با پیشرانه ی TC7 پلاس و جعبه دنده ی ۶ سرعته ی اتوماتیک به بازار بیاید. این پیشرانه ۱۶۴۶ سی سی حجم دارد و می‌تواند  ۱۷۰ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۲۵۰ نیوتن متر تولید کند. پس با این ارقام ایران خودرو برنامه دارد تا بهترین پیشرانه های خود را بر روی این دو محصول خود نصب کند.

 

همچنین پیشنهاد میکنیم برای آشنایی بیشتر با کوییک R از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”کوییک R ” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fautokhosravani.com/quick-r%2F|||”][vc_separator border_width=”3″][/vc_column]

امکانات رفاهی

در بحث تجهیزات رفاهی، مشخص شده که این خودروها، تقریبا هم سطح به بازار عرضه می شوند. از جمله آپشن هایی که بر روی هر دو خودرو وجود دارد می توان به تریم داخلی چرم، کروز کنترل، کامپیوتر سفری، نمایشگر لمسی، سانروف، تهویه ی الکتریکی هوا، چراغ روشنایی روز، سنسور پارک عقب، دوربین عقب، شیشه ها و آینه های جانبی برقی اشاره کرد.

k۱۲۵ مجهز به سنسور نور، صندلی های برقی جلو و سه حالت رانندگی اسپرت، برفی و عادی نیز می باشد. k۱۳۲ هم دارای راهنمای لاین، نمایشگر دمای محیط، تنظیم صندلی راننده به ۶ حالت دستی و صندلی شاگرد به چهار حالت دستی است. این دو خودرو، با سیستم های ترمز( ABS, EBD, وEBA) به همراه کیسه‌های هوا برای راننده، سرنشین جلو و طرفین کابین و ایموبلایزر تولید خواهد شد. در نهایت، این دو خودرو، از کامل ترین مدل های ساخت داخل، از نظر امکانات رفاهی و ایمنی هستند و نمی‌توان ۱۰۰% اعلام کرد که برتری با کدام یک است.

نظرات کاربران

  • لاستیک میخرم! 15 . 09 . 1399
    پاسخ دهید !

    لاستیک دست دوم میخرم ازتون

افزودن دیدگاه

میخواهم نظر خود را در این مورد بنویسم
خرید اقساطی قیمت صفر قیمت کارکرده چه خودرویی؟ مشاوره رایگان