بی ام دبلیو استیشن سری ۳ تورینگ ۲۰۲۰ ، زیباتر و هیجان انگیز تر از گذشته

در این مقاله می‌خواهیم به بررسی ششمین نسل استیشن های بی ام دبلیو سری ۳ تورینگ بپردازیم

۳۲ سال قبل نخستین نسل بی ام دبلیو سری ۳ تورینگ روانه ی خیابان ها شد و حالا قرار بر این است که در سال ۲۰۲۰ نسل ششم از این خودرو وارد بازار شود ، این در خالی است که حدوداً یک سوم است تولیدات خودروهای استیشن مربوط به خودرو های استیشن بی ام دبلیو سری ۳ است. نکته جالب در مورد نسل ششم این خودرو این است که وارد بازارهای آمریکای شمالی نخواهد شد.

بی ام دبلیو سری 3 استیشن

مشخصات فنی بی ام دبلیو استیشن سری ۳ تورینگ

این خودرو از موتور های متفاوتی در شش مدل بهره می برد

این موتورها از موتور ۲۰۰۰ سی سی ۴ سیلندر در پایین ترین نسخه شروع می شوند و در قوی ترین نسخه به موتور ۳۰۰۰ سی سی ۶ سیلندر میرسند که در زیر به انواع مختلف آن ها به علاوه قدرتشان اشاره خواهیم کرد

در مدل ۳۱۸d تورینگ موتور ۲۰۰۰ سی سی با قدرت ۱۴۷ اسب بخار استفاده شده و در مدل ۳۲۰d تورینگ و نسخه ایکس درایو آن شاهد موتور ۲۰۰۰ سی سی ۴ سیلندر با قدرت ۱۸۸ اسب خواهیم بود که تیپ های نام برده شده از گیربکس ۶ سرعته دستی یا ۸ سرعته اتوماتیک بهره میبرند.

در نسخه های ۳۳۰d xDrive تورینگ و M340i xDrive تورینگ از موتور های ۳۰۰۰ سی سی ۶ سیلندر استفاده شده است که به ترتیب قادر به تولید ۲۶۱ و ۳۶۹ اسب بخار قدرت هستند.

تیپ های دیگر هم که ۳۲۰i تورینگ و ۳۳۰i/330i xDrive تورینگ نام دارند از موتور های ۲۰۰۰ سی سی ۴ سیلندر بهره میبرند که به ترتیب توانایی تولید ۱۸۱ و ۲۵۵ اسب بخار قدرت را دارا هستند.

به غیر از دو مدل اول نام برده شده که میتوانند گیربکس ۶ سرعته دستی داشته باشند در تمام مدل های دیگر فقط شاهد گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک خواهیم بود.

بی ام دبلیو سری 3 استیشن

طراحی ظاهری بی ام دبلیو استیشن سری ۳ تورینگ

در نسل جدید این خودرو شاهد افزایش نسبی سایز خواهیم بود که این افزایش سایز  به صورتی است که ۸ سانتی متر در طول ۲ سانتی متر در ارتفاع دو سانتیمتر در عرض ۴ سانتی متر در فاصله محوری خواهد بود.

بی ام دبلیو سری 3 استیشن

بطور کلی میتوان گفت که خودروهای استیشن از ظاهر چندان زیبایی برخوردار نیستند اما بی ام و سری ۳ استیشن جدید بمانند بی ام و سری ۳ با توجه به پیشرفت هایی که در طراحی داشته توانسته در زیبایی ظاهری هم قدمی رو به جلو رب دارد که در این مورد می توانیم به جلو پنجره جدید که با افزایش سایز همراه بوده اشاره کنیم.

بی ام دبلیو سری 3 استیشن

امکانات رفاهی بی ام دبلیو استیشن سری ۳ تورینگ

از امکانات این خودرو میتوان به باربند سقف یا پوشش ستون ها به صورت آلومینیومی یا به کار گیری همین جنس پوشش برای درزگیر پنجره ها   و یا چراغ‌ های جلوی انطباقی و یا مه شکن ها که هر دو ال ای دی هستند نام برد.

همچنین در این نسل شاهد آپشن باز شدن اتوماتیک درب صندوق هستیم ، علاوه بر این به لطف افزایش سایز خودرو شاهد فضای بیشتری در محل بار این خودرو هستیم که در مجموع فضای بار به بیش از ۱۵۰۰ لیتر افزایش پیدا کرده است.

بی ام دبلیو سری 3 استیشن

کابین بی ام دبلیو استیشن سری ۳ تورینگ

اما پیشرفت های نسل ششم استیشن بی ام دبلیو در کابین خودرو هم دیده می شود به طوری که فضای بیشتر و راحت تری برای سرنشینان جلو در نظر گرفته شد همچنین برای سرنشینان عقب نیز هم فضای پای بیشتری در نظر گرفته شده است که این سرنشنان ورود و خروج راحتی هم دارند علاوه بر این بی ام دبلیو ادعا میکند در عقب خودرو جا برای سه صندلی کودک هم وجود دارد.

بی ام دبلیو سری 3 استیشن

با اینکه خودرو های استیشن آنچنان هیجان انگیز نیستند اما M اسپرت این قابلیت را برای این خودرو فراهم کرده است که از سیستم تعلیق آن به صورت آپشن در این خودرو استفاده شود که این اپشن به صورت پیش فرض بر روی مدل M340i xDrive قرار گرفته .

در خصوص قیمت بی ام دبلیو سری ۳ تورینگ باید گفت هنوز چیزی مشخص نشده است

۰/۵ ( ۰ نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-48421

امکان لیزینگ تا 36 ماه
دو سال گارانتی
اقساط بدون بهره تا 8 ماه
فروش ویژه بایک سابرینا
مشاهده بروشور
مشاهده بروشور
فروش ویژه بایک سابرینا
اقساط بدون بهره تا 8 ماه امکان لیزینگ تا 36 ماه
پیشنهاد شما هنوز اینجاست