قیمت خودرو
از
تا

قیمت اکسنت مونتاژ 98

اکسنت مونتاژ 98

هیوندای اکسنت یکی از کوچکترین سدان های کمپانی هیوندای به حساب می آید که قیمت مناسب و ویژگی های مثبت آن موجب شده به یک ماشین شهری پرفروش و پرطرفدار تبدیل شود. بدون شک اصلی‌ترین ویژگی این ماشین، قیمت مناسب و در عین حال کیفیت و آپشن های این ماشین است. با توجه به محبوبیت زیاد این ماشین، کرمان موتور تصمیم گرفت این ماشین را به صورت مونتاژ و با قیمت مناسب تر وارد بازار کند تا بازار آن را به دست بگیرد. به منظور کاهش قیمت، نمونه های مونتاژ کمی از لحاظ سطح آپشن و امکانات رفاهی از نمونه های وارداتی ضعیف تر هستند.


لینک های مهم مرتبط با هیوندای اکسنت:

قیمت اکسنت مونتاژ 97

قیمت اکسنت 2014

قیمت اکسنت 2015

قیمت اکسنت 2016

قیمت اکسنت 2017

قیمت اکسنت 2018


معرفی مونتاژ 1398 Accent

نسل سوم هیوندای اکسنت در سال ۲۰۰۵ معرفی شد اما در بازار ایران چندان شناخته شده نیست. چند سال بعد کرمان موتور مسئولیت مونتاژ و عرضه ماشین های هیوندای در بازار ایران را به عهده گرفت و بار دیگر نام اکسنت را بر سر زبان ها انداخت. چهارمین نسل از هیوندای اکسنت به صورت وارداتی و مونتاژ شده در ایران عرضه شد و هر دو نمونه محبوبیت بالایی پیدا کردند. نمونه های وارداتی از لحاظ آپشن کمی بهتر از مدلهای مونتاژ شده در ایران هستند اما قیمت های بیشتری دارند. با این حساب مدل‌های وارداتی به دلیل آپشن و امکانات بیشتر و نمونه های مونتاژ شده به دلیل قیمت مناسب تر، محبوبیت و فروش بالایی دارند.

مشخصات اکسنت 98

نسل پنجم هیوندای النترا در سال ۲۰۱۷ معرفی شد اما از آنجایی که در همین سال محدودیت های وارداتی برای بازار ایران اعمال شد، هیچوقت فقط نسل پنجم به بازار ایران راه پیدا نکرد. البته تعداد معدودی از این ماشین به صورت گذر موقت یا با شرایط خاص در ایران حضور دارند اما به شکل رسمی وارد نشده است. هر چند اکسنت در بازار های جهانی مدل های بسیار مختلفی دارد اما در بازار ایران صرفاً به دو مدل وارداتی و مونتاژی محدود می شود. این ماشین به مدت دو سال 97 و 98 در ایران مونتاژ شد. در ادامه به بررسی و معرفی هیوندای اکسنت مونتاژ ۹۸ می‌پردازیم:

طراحی ظاهری Accent 98

از نظر طراحی ظاهری هیچ اختلاف ویژه ای بین مدل های مونتاژ شده در ایران و نمونه های وارداتی هیوندای اکسنت مشاهده نمی‌شود.از آنجایی که اکثر ماشین های مونتاژ شده در ایران نسبت به نمونه های وارداتی تغییرات منفی دارند، این موضوع می تواند یک امتیاز مثبت برای هیوندای اکسنت وارداتی به حساب آید. هرچند از طراحی اکسنت نسل چهارم بیشتر از ده سال زمان می گذرد اما هنوز هم از نظر ظاهری ماشین از مد افتاده ای نیست و طراحی مناسبی دارد، هرچند نمی شود آن را با ماشین های روز هیوندای مقایسه کرد. یکی از از ویژگی های مهم و کلیدی هیوندای اکسنت در بحث طراحی، ابعاد جمع و جور است که آن را به یک انتخاب خوب برای شهرهای شلوغ تبدیل کرده است.

در نمای روبرو چراغ های کشیده و زاویه دار اولی مواردی هستند که نظر شما را به سمت خودشان جلب می کنند. قسمت جلو پنجره خودرو به صورت باریک طراحی شده و آن چنان جلب توجه نمی کند. هیوندای اکسنت تقریبا آخرین ماشین هیوندای بود که از طراحی جلو پنجره باریک استفاده کرد و بعد از آن هیوندای زبان طراحی این بخش از ماشین های خود را تغییر داد. چراغ ها به سمت گلگیر ها کشیده شده‌ و ظاهر تهاجمی به نمای روبروی خودرو بخشیده اند.

در نمای عقب کوچک بودن چراغ ها کمی حس ناخوشایندی ایجاد کرده و با ابعاد خودرو کمی ناسازگاری دارند. اما با این وجود به عنوان یک خودروی کوچک و جمع و جور شهری می توان از این ضعف چشم‌ پوشی کرد. به طور خلاصه می‌توان گفت هر چند اکسنت، مثل مدل های دیگر هیوندا زیبا نیست، اما در کلاس خودش و در بین ماشین های مونتاژی ظاهر خوبی دارد.

طراحی داخلی اکسنت 98

در بخش طراحی کابین تا حدود زیادی ظاهر ساده و معمولی دیده می شود اما سعی شده تا جای ممکن شبیه به ماشین های سطح بالاتر و گرانتر هیوندای باشد. البته از لحاظ کیفیت تولید و قطعات، به هیچ عنوان قابل مقایسه با مدل های گران قیمت نیست. در نمونه های مونتاژی ایران کیفیت قطعات به کار رفته شده ضعیف تر از نمونه های وارداتی است و بعضی از آپشن ها نیز حذف شده‌اند. یکی از آپشن هایی که در مدل های مونتاژ حذف شده و به مقدار زیادی کابین خودرو را دستخوش تغییر کرده، صندلی های چرمی خودرو است. حذف شدن صندلی های چرمی موجب شده حس حضور در یک خودروی سطح پایین و ضعیف را داشته باشید. فضای سرنشینان عقب هیوندای اکسنت چندان باز و راحت نیست و افرادی با قد بیشتر از ۱۸۰ سانتی متر، هم از لحاظ فضای پا و هم فضای سر مشکل خواهند داشت. البته این مورد با وجود ابعاد کوچک خودرو چندان هم غیر طبیعی نیست. به طور خلاصه باید گفت هیوندای اکسنت در عین اقتصادی بودن، سعی کرده از لحاظ طراحی کابین شبیه به مدل های سطح بالاتر باشد و در این مورد امتیاز قابل قبولی کسب میکند.

مشخصات فنی اکسنت 98

اکسنت در بازارهای جهانی با ۷ موتور متفاوت عرضه می شود و طیف وسیعی از تنوع قیمت و ویژگیهای فنی را شامل می شود. علاوه بر پیشرانه در بخش جعبه دنده نیز مدلهای بسیار مختلفی از این خودرو به بازار عرضه شده. ۵ نمونه مختلف موتور بنزینی و دو نمونه موتور دیزل در کنار ۶ مدل جعبه دنده، تنوع ‌فوق العاده‌ای در بخش مشخصات فنی هیوندای اکسنت ایجاد می کنند تا بتوانند افراد با سلیقه های مختلف را به سمت خرید این خودرو جلب کنند. ضعیف ترین و ارزانترین نمونه در نظر گرفته شده برای هیوندای اکسنت یک موتور ۱۴۰۰ سی سی و یک جعبه دنده دستی را شامل می شود. در گرانترین مدل یک موتور ۱۶۰۰ سی سی GDi در کنار یک جعبه دنده 6 سرعته دو کلاچه قرار گرفته اند. از بین تمام این موارد کرمان موتور یک نمونه حد واسط را برای بازار ایران در نظر گرفته است که در ادامه به بررسی و معرفی این مدل می پردازیم:

هیوندای اکسنت مونتاژ ۹۷ از یک موتور ۱۶۰۰ سی سی معمولی یا MPi استفاده می کند. این پیشرانه می‌تواند ۱۲۲ اسب بخار قدرت و 156 نیوتن متر گشتاور برای این سدان جمع و جور ایجاد کند. چنین توانی برای یک خودروی ۱۰۷۰ کیلوگرمی کاملاً کافی به نظر می‌رسد و برای استفاده های شهری گزینه مناسبی است. یک جعبه دنده چهار سرعته اتوماتیک با این موتور همراه شده و شتاب صفر تا صد ۱۱.۵ ثانیه را به وجود می آورد. حداکثر سرعت این خودرو ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت است و به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۶.۵ لیتر بنزین مصرف میکند. البته با توجه به رانندگی ممکن است این عدد تا ۱۰ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر نیز افزایش یابد. به طور خلاصه باید گفت هر چند اکسنت مونتاژ، قویترین نمونه این خودرو نیست اما برای استفاده های معمولی و روزمره کاملا کافی و مناسب به نظر می رسد.

آپشن و امکانات

در مورد آپشن و امکانات رفاهی نیز هیوندای تصمیم گرفته اکسنت را در مدل های بسیار متنوعی وارد بازار کنند. از مدل های پایه که حتی جعبه دنده اتوماتیک از آنها حذف شده تا مدلهای با سطح بسیار بالایی از انواع آپشن های رفاهی که در مدل‌های بالاتر هیوندای دیده می شوند. از این لحاظ نیز کرمان موتور تصمیم گرفته حد واسط را رعایت کند به سراغ مدل‌های با سطح امکانات متوسط برود. کمبود بعضی آپشن ها مثل کروز کنترل در این خودرو بسیار خودنمایی می کند که البته می‌توانید به صورت سفارشی این موارد را به خودرو اضافه کنید. در ادامه به مهمترین و اصلی ترین آپشن های هیوندای اکسنت مونتاژ ۹۷ اشاره می کنیم:

سیستم کنترل ایستایی در سربالایی، سیستم کنترل کشش و کنترل پایداری خودرو، سنسور پارک عقب، سنسور نمایشگر فشار باد تایرها، سیستم ترمز ضد قفل و توزیع نیروی ترمز، چراغ های روز، سنسور نور برای روشن شدن اتوماتیک چراغ ها، چراغ های مه شکن جلو و عقب، فرمان برقی دو حالته حساس به سرعت، مانیتور ۷ اینچی، نمایشگر دنده عقب خودرو در آینه وسط ،ایمنی مناسب خودرو با ۶ عدد ایربگ، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، کول باکس، سانروف و …

بعضی آپشن ها مثل صندلی های چرمی در نمونه های وارداتی وجود دارند اما در مدل های مونتاژ شده از لیست امکانات خط خورده اند. در عوض بعضی مدل های وارداتی سیستم تهویه مطبوع دستی داشتند که در مدلهای مونتاژ شده این موضوع تغییر کرده و سیستم تهویه مطبوع آنها اتوماتیک شده است. همچنین این خودرو از قابلیت رانندگی اقتصادی برخوردار است اما به طور اتوماتیک تصمیم می گیرد حالت معمولی یا اقتصادی را انتخاب کند و دکمه ای برای تغییر وضعیت در آن وجود ندارد.

مزایا اکسنت 98

لیست مزایای هیوندای اکسنت در بازارهای جهانی و بازار ایران متفاوت از یکدیگر است. در بازارهای جهانی مهم ترین و اصلی ترین مزیت این خودرو قیمت اقتصادی و مناسب آن به حساب می آید. اما در بازار ایران به دلایل مختلف از جمله ممنوعیت‌های وارداتی و قیمت بالای ارز، این مزیت تا حدود زیادی قدرت خود را از دست داده و حتی اقشار متوسط جامعه هم توان خرید این ماشین را ندارند. البته هنوز هم اکسنت جزء ارزان ترین مدل های هیوندای در بازار ایران است و همین موضوع نشان دهنده قیمت پایین و اقتصادی بودن این خودرو می باشد.

گذشته از قیمت مناسب ویژگی های دیگری از جمله تنوع بسیار بالای پیشرانه و امکانات رفاهی نیز در بازارهای جهانی به عنوان یک مزیت محسوب می شود که باز هم در ایران از چنین ویژگی مهم و ارزشمندی محروم هستیم و فقط به دو مدل وارداتی و مونتاژ محدود می شود. ویژگی هایی مثل ایمنی مناسب و کسب ۴.۵ ستاره از موسسه EURONCAP یکی از از ویژگی های قابل توجه هیوندای اکسنت به حساب می آید.

اکسنت از لحاظ امکانات رفاهی و آپشن هم گزینه مناسب و خوبی محسوب می شود که می تواند خریداران را تا حدود زیادی راضی کند. یکی دیگر از ویژگی های مثبت و مزیت های این خودرو مصرف سوخت پایین و اقتصادی آن است. اگر منصفانه و با توجه به قیمت به این خودرو نگاه کنیم از لحاظ کیفیت تولید و قطعات هم قابل توجه است و این مورد نیز می تواند مزیت بعدی هیوندای اکسنت مونتاژ ۹۸ در نظر گرفته شود.

بازار خرید و فروش اکسنت 1398

از لحاظ بازار خرید و فروش مدلهای مونتاژ شده هیوندای کمی ضعیف تر از نمونه های وارداتی ظاهر می شوند و شاید نسبت به مدل های دیگر هیوندای کمی ضعف داشته باشد. اما با این حال تمام ماشین های هیوندای طرفدار های مخصوص خودشان را دارند و از لحاظ بازار خرید و فروش احتمالاً هیچ وقت با هیوندا اکسنت مشکل جدی نخواهید داشت. شاید در بین رقبای هم رده قیمتی بعضی گزینه‌ها بازار بهتری داشته باشند اما بدون شک هیوندای اکسنت نیز جز بهترین گزینه‌ها در بین ماشین های هم قیمت خودش به حساب می آید.

هزینه های نگهداری اکسنت مونتاژ 98

در حال حاضر هزینه نگهداری تمام ماشین های وارداتی و حتی غیر وارداتی در بازار ایران به شدت افزایش یافته و کلمه اقتصادی ارزش خودش را به کلی از دست داده است. پس نمی توان گفت با خودروی کم خرجی رو به رو هستیم. اما قطعاً اکسنت نسبت به خیلی از مدل ها، یک ماشین مقرون به صرفه به حساب می آید. از آن‌جایی که وظیفه پشتیبانی و خدمات پس از فروش این ماشین در کرمان موتور انجام می شود، از نظر وجود قطعات در بازار تا حدود زیادی خیال خریداران راحت است و نگرانی خاصی برای پیدا کردن قطعات خودرو ندارد. از نظر هزینه های جاری خودرو مثل تعویض قطعات مصرفی تقریباً تمام ماشین های این رده قیمتی شرایط یکسانی دارند.

قیمت و رقبای اصلی هیوندای اکسنت مونتاژ 98

هیوندای اکسنت مدت زمان قابل توجهی روی خط تولید کرمان موتور نبود و همین موضوع سبب شده مدل های مختلف با قیمت های گوناگون در بازار وجود نداشته باشد و بازه نوسان قیمتی این خودرو چندان گسترده نیست. در حال حاضر نمونه های پرکار کرد این ماشین حدود ۶۰۰ میلیون تومان و نمونه های صفر کیلومتر حدود ۸۰۰ میلیون تومان قیمت دارند. با توجه به این بازه قیمتی بیشتر رقبای هیوندای اکسنت، ماشین های مونتاژی هستند و کمتر ماشین وارداتی می‌توان در این بازه قیمتی پیدا کرد. ممکن است در بین رقبا ماشین های چینی از لحاظ امکانات رفاهی و آپشن شرایط خیلی بهتری داشته باشند اما بعضی افراد سوار شدن به یک ماشین هیوندایی را به تمام آپشن های خودروهای چینی ترجیح می دهند.

×
منو