قیمت خودرو
از
تا

قیمت توسان 2015

هیوندای توسان 2015

مدل های مختلف ماشین های دو کمپانی کیا و هیوندای در بازار ایران بسیار پرطرفدار هستند و تقریباً تمام آنها جزء محبوب ترین گزینه ها در بین رقبای هم رده به حساب می آیند. از بین تمام ماشین های این دو کمپانی، مدل های شاسی بلند و کراس آور در سالهای اخیر بیش از نمونه های دیگر مورد توجه و پسند قرار گرفته‌اند. یکی از این مدل های کراس آور بسیار محبوب و پرفروش، هیوندای توسان است. ویژگی های مثبت و برتری های قابل توجه در کنار هم موجب شده اند این ماشین تا این اندازه مورد توجه قرار بگیرد و تمام مدلهای آن در بازار جزء ماشین های پر فروش باشد. یکی از مهمترین ویژگی هایی که در مورد مدل های توسان وجود دارد امکانات و ویژگی های قابل توجه این خودرو است که همیشه بین رقبای هم رده خودش یکی از بهترین گزینه ها بوده است. طراحی ظاهری جذاب نیز در این محبوبیت بی تاثیر نبوده و باعث بهتر دیده شدن هیوندای توسان است. در بازارهای جهانی هیوندای توسان با چندین موتور متفاوت بنزینی و برقی عرضه می شود اما در بازار ایران فقط با یک مدل وارد شده است.


لینک های مهم برای دسترسی سریع تر

قیمت توسان (همه مدل ها)

قیمت توسان 2014

قیمت توسان 2016

قیمت توسان 2017

قیمت توسان 2018


معرفی کامل Tucson 2015

در سال ۲۰۰۴ برای اولین بار کمپانی هیوندای از یک کراس آور جمع و جور شهری با نام توسان رونمایی کرد. برتری های زیادی برای این ماشین در نظر گرفته شده بود اما طراحی ظاهری آن چندان مورد توجه قرار نگرفت. پنج سال بعد یعنی سال ۲۰۰۹ نسل دوم توسان رونمایی شد که به دلیل بهبود ظاهر و ویژگی های برتر، بسیار مورد استقبال قرار گرفت. طراحی نسل دوم توسان بعد از سه سال کمی تغییر کرد اما ظاهر جدید برای کشورهای محدودی عرضه شد و در بازار ایران مدل های جدید بسیار کم تعداد هستند. هیوندای توسان ۲۰۱۵ آخرین مدل از نسل دوم توسان محسوب می شود. سال ۲۰۱۶ برای اولین بار نسل سوم توسان وارد خیابان ها شد که خوشبختانه در بازار ایران هم شاهد این مدل از توسان هستیم. اما به دلیل محدودیت‌های وارداتی نسل چهارم توسان که در سال ۲۰۲۰ معرفی شده وارد بازار ایران نشد. در ادامه به بررسی و معرفی هیوندای توسان ۲۰۱۵ و ویژگی های آن می پردازیم.

طراحی ظاهری توسان 2015

شاید در نگاه اول نسل دوم هیوندای توسان آنطور که باید جذاب به نظر نرسد اما باید توجه کنید که بیش از ۱۰ سال از طراحی این ماشین می گذرد و باید آن را با ماشین های هم سال خودش مقایسه کنید. اگر به این دیدگاه به توسان نگاه کنید و آن را با دیگر ماشین های طراحی شده در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ مقایسه کنید متوجه میشوید که هیوندای به بهترین نحو از پس کارش برآمده است. در واقع همین طراحی ظاهری جذاب یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایل محبوبیت این ماشین و فروش بالای آن محسوب می شود.

اولین چیزی که در طراحی خودرو جلب توجه میکند نمای روبه روی آن است که با استفاده از چراغ های بزرگ و طراحی خاص جلو پنجره به شدت خودنمایی می کند. هدف از طراحی توسان ساخت یک ماشین جمع و جور و مناسب برای استفاده های شهری و خانوادگی است. در بخش عقب ماشین نیز چراغ های مدرن و زیبا مورد استفاده قرار گرفته اند که تناسب بسیار هماهنگی با ابعاد خودرو و طراحی کلی آن دارد. با وجود اینکه توسان از لحاظ ابعاد چندان ماشین بزرگی نیست، اما کمپانی هیوندای سعی کرده با استفاده از خطوط حجم دهنده بدنه و دیگر ترفند های طراحی، این ماشین را قدرتمند و پرتوان نشان دهد. شاید در حال حاضر ماشین های کراس آور جذاب‌تری در بازار وجود داشته باشند اما قطعاً هنگام معرفی هیوندا توسان 2009، این ماشین یکی از برترین طراحی های سال بوده است.

طراحی داخلی توسان مدل 2015

طراحی داخلی و کابین هیوندای توسان ۲۰۱۵ هماهنگی خوبی با ظاهر آن دارد و به عنوان یک ماشین کراس آور جذاب شناخته می شود. استفاده از المان های جذاب در داخل کابین مانند دریچه های خروجی هوای زاویه دار و خمیده موجب شده حس مدرن بودن به کابین این ماشین القا شود. فضای داخل کابین هیوندای توسان جادار و مناسب است و تمام سرنشینان کاملاً جای مناسبی برای نشستن دارند. داخل کابین حتی برای مسافت های طولانی و مسافرت ها نیز کاملا راحت و آسوده است.

استفاده از آپشن و امکانات متنوع در داخل کابین موجب شده رفاه و راحتی سرنشینان افزایش یابد و یک گزینه ی بسیار مناسب برای استفاده های خانوادگی باشد. هیوندای توسان در بازارهای جهانی به عنوان یک کراس‌اور اقتصادی عرضه می‌شود. به همین دلیل کمپانی هیوندای در قسمت های متفاوت ماشین از قطعات پلاستیکی استفاده کرده تا یک ماشین ارزان قیمت ارائه نماید. البته هیوندای تلاش کرده این بخش های پلاستیکی را تا جای ممکن مخفی کند ولی با این حال در بعضی بخش های کابین شاهد حضور پلاستیک خشک هستیم. به طور کلی باید گفت کابین ماشین زیبا و جذاب و دوست داشتنی است ولی چندان کیفیت بالایی ندارد.

مشخصات فنی توسان مدل 2015

هیوندای توسان در بازارهای جهانی با موتورها و توان های بسیار متنوعی عرضه می‌شود. در بعضی از کشورها این ماشین بیشتر از ۷ مدل موتور متفاوت دارد تا بتواند افراد مختلف با سلایق گوناگون را به سمت خودش جلب نماید. حتی توسان به منظور صرفه اقتصادی مدل های پایه با موتور خیلی ضعیف و جعبه دنده دستی هم به بازار بعضی از کشورها صادر کرده که در بازار ایران این مدلها وارد نشده اند. از سال ۲۰۱۳ به بعد فقط مدل های ۲۴۰۰ سی سی توسان وارد بازار ایران شدند. در ادامه به بررسی مشخصات فنی و موتوری هیوندای توسان 2015 در بازار ایران می پردازیم:
یک موتور 2400 سی سی قدرتمند برای این ماشین در نظر گرفته شده که می تواند 176 اسب بخار قدرت و 228 نیوتون متر گشتاور تولید نماید. این توان برای ماشینی با این ابعاد و استفاده های شهری کاملا کافی است. یک جعبه دنده ی 6 سرعته اتوماتیک در کنار این موتور قرار گرفته که نیرو را به شکل هوشمند بین هر 4 چرخ ماشین تقسیم می کند. تمام این موارد در کنار هم قرار گرفته اند تا توسان بتواند در 10 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و برای بیراهه نوردی های سبک و ضعیف، شما را مایوس نکند. هیوندای توسان 2015 به ازای هر 100 کیلومتر حدود 10 لیتر بنزین نیاز دارد.

آپشن و امکانات توسان 2015

هیوندای توسان از لحاظ امکانات رفاهی در مدل های بسیار متنوع و گسترده ای وارد بازار ایران شده است. بعضی از مدل های این ماشین شخصی و بعضی موارد دیگر به صورت شرکتی و رسمی وارد شده‌اند که هر کدام آپشن های متنوعی دارند. علاوه بر این شرکت وارد کننده، در مدل‌های نیمه فول و فول آپشن این ماشین را به بازار عرضه کرده که آنها نیز از لحاظ امکانات رفاهی متفاوت از یکدیگرند. به همین دلیل انواع بسیار مختلفی از هیوندای توسان در بازار وجود دارد. در ادامه به بررسی آپشن و امکانات رفاهی فول ترین مدل هیوندای توسان در بازار ایران می پردازیم:
کروز کنترل، سیستم کنترل سرعت در سرازیری، سیستم کنترل کشش و کنترل پایداری، دارای حالت رانندگی Eco ، سنسور پارک عقب، سنسور باران برای روشن شدن اتوماتیک برف پاک کن، سیستم نمایش فشار باد تایرها، سیستم توزیع نیروی ترمز، ترمز کمکی، چراغ های روز، سنسور نور برای روشن شدن اتوماتیک چراغ ها، چراغ های مه شکن جلو و عقب، چراغ های زنون با قابلیت تنظیم ارتفاع برقی، فرمان برقی حساس به سرعت با قابلیت تنظیم 4 حالته، فرمان و صندلی های چرمی، سیستم صوتی دارای 7 بلندگو، مانیتور 7 اینچی لمسی، دوربین دنده عقب در آینه، نمایشگر صفحه کیلومتر برای نمایش اطلاعات کامپیوتر سفری، 6 کیسه هوا، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم تهویه اتوماتیک 2 کاناله، صندلی راننده 8 حالته برقی دارای تنظیم گودی کمر، گرمکن صندلی های جلو و عقب، سردکن صندلی های جلو، خروجی برق 12 ولت، آیینه های جانبی تاشونده برقی دارای گرمکن، سقف پانوراما، سانروف، شیشه بالابر آنتی ترپ

مزایا و معایب Tucson مدل 2015

توسان به لطف بهره مندی از ویژگی ها و برتری های زیاد توانسته به فروش خیلی خوبی در بازار برسد. همین فروش بالا نشان می دهد مزایا و برتری های این ماشین به مقدار معنا داری از ایرادات آن بیشتر است. طراحی ظاهری، امکانات و آپشن های متنوع، برند پر طرفدار و خوب، ایمینی مناسب، قدرت موتور قابل قبول، بازار خرید و فروش پر رونق و … همگی به عنوان ویژگی های مثبت هیوندای توسان شناخته می شوند. در کنار تمام این ویژگی های مثبت ایراداتی هم دیده می شود. برای مثال یکی از ایرادات این ماشین کیفیت نه چندان بالا ی مواد استفاده شده در داخل کابین است. یکی دیگر از موارد ضعف سیستم فنربندی خشک است که ممکن است در برابر بعضی از کراس آورهای بازار کمی دلسرد کننده باشد.

×
منو