قیمت خودرو
از
تا

قیمت توسان 2016

هیوندای توسان 2016

طراحی های زیبا و فوق العاده در کنار آپشن و امکانات متنوع و سطح بالا مهمترین و اصلی‌ترین دلایل محبوبیت ماشین های کمپانی هیوندای به حساب می آیند. هیوندای توسان به عنوان یکی از پرفروش ترین کراس آور های موجود در بازار ایران شناخته می شود و دلایل زیادی در کنار هم موجب شده اند به چنین جایگاهی برسد. هیوندای توسان ۲۰۱۶ به عنوان اولین نمونه حضور نسل سوم توسان در بازار به حساب می آید و پیشرفت فوق العاده طراحی هیوندای در نسل سوم را نشان می‌دهد. طراحی ظاهری این مدل آنقدر زیبا و جذاب است که به مهمترین برتری مدل های جدید توسان تبدیل شده است در حالی که در مدل‌های قبلی تنوع آپشن و امکانات، برترین ویژگی ها به حساب می‌آیند. نسل جدید توسان به میزان قابل توجهی شبیه به برادر بزرگتر خودش یعنی سانتافه طراحی شده و همین موضوع می‌تواند یکی از برتری های ویژه آن محسوب شود.


لینک های مهم برای دسترسی سریع تر

قیمت توسان (همه مدل ها)

قیمت توسان 2014

قیمت توسان 2015

قیمت توسان 2017

قیمت توسان 2018


معرفی کامل Tucson 2016

در سال ۲۰۰۴ برای اولین بار هیوندای توسان به بازار خودروی جهان معرفی شد و از همان ابتدا توانست نظرها را به سمت خودش جلب کند. در واقع با وجود اینکه نسل اول از لحاظ طراحی چندان جالب نبود اما برتری های دیگری مثل امکانات رفاهی موجب شدند این ماشین مورد توجه قرار گیرد. در سال ۲۰۰۹ نسل دوم توسان رونمایی شد و از لحاظ طراحی، پیشرفت قابل توجهی نسبت به مدل های قبلی داشت که همین موضوع سبب شد به یکی از محبوب ترین کراس آور های زمان خودش تبدیل شود.

نسل سوم هیوندای توسان در سال ۲۰۱۶ وارد بازار شد و خیلی زود به بازار ایران هم راه پیدا کرد. در حال حاضر نسل سوم هیوندای توسان یکی از جذاب‌ترین کراس آور های موجود در بازار ایران است و از لحاظ طراحی یک گزینه فوق العاده محسوب می شود. با وجود این که در حال حاضر نسل چهارم این ماشین معرفی شده اما به دلیل محدودیت‌های وارداتی، آخرین مدلهای هیوندای توسان در بازار ایران همچنان نسل سوم و مدل ۲۰۱۸ است. در ادامه به بررسی هیوندای توسان ۲۰۱۶ و ویژگی های مهم این ماشین می پردازیم.

طراحی ظاهری توسان 2016

هیوندای توسان ۲۰۱۶ آنقدر زیبا و جذاب طراحی شده که کمتر ماشینی در بین کراس آور های موجود در بازار توان رقابت با آن را دارد. بخش‌های مختلف این ماشین بسیار متناسب، اسپرت و جذاب طراحی شده اند و آن را به یک گزینه همه چیز تمام و فوق العاده برای استفاده های خانوادگی و استفاده ی جوانان تبدیل کرده‌اند. کمپانی هیوندای برای نسل جدید توسان تصمیم گرفته از موفقیتهای سانتافه استفاده کند. نتیجه این تصمیم موجب شبیه شدن سانتافه و توسان شده است که البته یکی از ویژگی‌های مثبت توسان جدید به حساب می آید.

در نمای روبرو جلو پنجره بزرگ و خاص، اولین چیزی است که توجه هر کسی را به سمت خودش جلب می کند. چراغ های کشیده و خشن به صورت متصل به این جلو پنجره طراحی شده اند و نمای روبروی ‌العاده‌ای برای هیوندای توسان ۲۰۱۶ به وجود آورده اند. نسل سوم توسان از لحاظ ابعاد کمی نسبت به مدل های قبلی بزرگتر شده و همین مورد به جذابیت های آن افزوده است. از طرفی قسمتهای مختلف توسان جدید به شکلی طراحی شده که این ماشین حس اسپرت بودن بیشتری نسبت به مدل های قبلی داشته باشد. در قسمت عقب ماشین نیز چراغ های زیبا و کشیده به شدت زیبایی های ماشین را افزایش داده اند و توسان را به یک کراس آور زیبا و فوق العاده تبدیل کرده.

طراحی داخلی Tucson مدل 2016

نسل جدید هیوندای توسان از لحاظ طراحی پیشرفت بسیار زیاد و قابل توجهی داشته است. طراحی داخلی این ماشین نسبت به مدل های قبلی بسیار مدرن و جذاب تر شده است. استفاده از المان های جذاب در داخل کابین و همچنین طراحی دورنگ داخل ماشین، زیبایی های آن را افزایش داده اند. داخل کابین بسیار جادار و مناسب است و نسبت به مدل های قبلی توسان بزرگتر شده است. ابعاد بزرگتر کابین موجب شده سرنشینان فضای بسیار بیشتر و جادار تری داشته باشند و حتی برای مسافت های طولانی نیز کاملاً مناسب است.

استفاده از آپشن ها و امکانات متنوع در داخل خودرو موجب شده رفاه و راحتی سرنشینان افزایش یابد و یک گزینه بسیار خوب برای استفاده های شهری و خانوادگی باشد. شاید تنها ایرادی که بتوان برای طراحی داخلی توسان بیان نمود اقتصادی بودن این خودرو است. به دلیل قیمت نسبتاً پایین هیوندای توسان، در قسمت های متفاوت این ماشین از پلاستیک های خشک استفاده شده است. البته کمپانی هیوندای سعی کرده تمام قسمت های پلاستیکی از دید مخفی باشد و حس بد به بیننده القا نکند. اما با این حال شاید با توجه به قیمت بالای این ماشین در ایران، کمی مایوس کننده باشد. در کل توسان هم از نظر ظاهر و هم از نظر طراحی کابین گزینه ی بسیار جذابی است.

مشخصات فنی توسان مدل 2016

نسل سوم هیوندای توسان در بازارهای جهانی با 9 مدل موتور متفاوت عرضه می‌شود که ضعیف ترین نمونه از یک موتور ۱۱۳ اسب بخاری دیزل و قوی ترین مدل از یک موتور بنزینی ۲۴۰۰ سی سی با ۱۸۱ اسب بخار قدرت استفاده می کنند. با وجود اینکه کمپانی هیوندای برای توسان مدل های بسیار متنوع و متفاوتی را در نظر گرفته، اما مدلهای بسیار محدودی از این ماشین وارد بازار ایران شده اند. در مدلهای توسان نسل سوم یعنی از سال ۲۰۱۶ به بعد فقط موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر وارد بازار ایران شد و از مدل های دیگر در این بازار خبری نیست. در ادامه ویژگی های فنی و موتوری هیوندای توسان ۲۰۱۶ موجود در بازار ایران را بررسی می‌کنیم:

یک موتور 4 سیلندر 2 لیتری در قلب این خودرو قرار گرفته که می تواند 155 اسب بخار قدرت و 192 نیوتون متر گشتاور ایجاد نماید. چنین توانی برای یک کراس آور شهری کاملا کافی و مناسب است و نیازهای شما را برآورده خواهد نمود. این موتور با یک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک همگام شده تا توسان را به یک گزینه ی مناسب برای استفاده های روزمره تبدیل کند. البته شتاب مدل جدید توسان حدود 2 ثانیه ضعیف تر از مدل های قبلی است و برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت به 12 ثانیه زمان نیاز دارد. توسان برای استفاده در بیراهه نوردی های سبک نیز گزینه ی مناسبی است. این خودرو برای پیمایش هر 100 کیلومتر به 8.3 لیتر بنزین نیاز دارد.

آپشن و امکانات Tucson 2016

هیوندای توسان از لحاظ امکانات رفاهی در مدل های بسیار متنوع و گسترده ای وارد بازار ایران شده است. بعضی از مدل های این ماشین شخصی و بعضی موارد دیگر به صورت شرکتی و رسمی وارد شده‌اند که هر کدام آپشن های متنوعی دارند. علاوه بر این شرکت وارد کننده، در مدل‌های نیمه فول و فول آپشن این ماشین را به بازار عرضه کرده که آنها نیز از لحاظ امکانات رفاهی متفاوت از یکدیگرند. به همین دلیل انواع بسیار مختلفی از هیوندای توسان در بازار وجود دارد. در ادامه به بررسی آپشن و امکانات رفاهی فول ترین مدل هیوندای توسان 2016 در بازار ایران می پردازیم:
کروز کنترل، سیستم کنترل سرعت در سرازیری، سیستم کنترل کشش و کنترل پایداری، کنترل ایستایی در سربالایی، سیستم رانندگی 3 حالته شامل اکو و نرمال و اسپرت، سنسور پارک عقب، سنسور باران برای روشن شدن اتوماتیک برف پاک کن، سیستم نمایش فشار باد تایرها، سیستم توزیع نیروی ترمز، ترمز کمکی، چراغ های روز، سنسور نور برای روشن شدن اتوماتیک چراغ ها، چراغ های مه شکن جلو و عقب، سیستم مدیریت پایداری خودرو، رادار نقطه کور، رادار تغییر لاین، سنسور 360 درجه برای پارک، ترمز پارک برقی، اتوهلد، چراغ های زنون با قابلیت تنظیم ارتفاع برقی، فرمان برقی حساس به سرعت با قابلیت تنظیم 4 حالته، فرمان و صندلی های چرمی، سیستم صوتی دارای 7 بلندگو، مانیتور 8 اینچی لمسی، دوربین دنده عقب، نمایشگر صفحه کیلومتر برای نمایش اطلاعات کامپیوتر سفری، 6 کیسه هوا، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم تهویه اتوماتیک 2 کاناله، صندلی راننده 8 حالته برقی دارای تنظیم گودی کمر، گرمکن صندلی های جلو و عقب، سردکن صندلی های جلو، خروجی برق 12 ولت، آیینه های جانبی تاشونده برقی دارای گرمکن، سقف پانوراما، سانروف، شیشه بالابر آنتی ترپ، چراغ های زنون، صندوق برقی دارای صندوق پران هوشمند

مزایا و معایب توسان 2016

اولین موردی که در توسان جدید جلب توجه می کند طراحی جذاب و فوق العاده ی آن است که به شدت نسبت به مدل های قبلی پیشرفت داشته. در بحث آپشن و امکانات رفاهی نیز مدل های نسل جدید بهتر از نمونه های قبلی هستند. این موارد در کنار کابین جادار و ایمنی بالا قرار گرفته و توسان را به یک گزینه ی بسیار خوب تبدیل کرده اند. نسل جدید توسان با موتور ضعیف تری وارد بازار ایران شده و این مورد می تواند یکی از ضعف های آن محسوب شود. کیفیت نه چندان بالای مواد استفاده شده در کابین نیز یکی دیگر از ضعف های توسان است که البته با توجه به قیمت اقتصادی این ماشین در بازارهای جهانی، کاملا قابل چشم پوشی است.

×
منو