قیمت خودرو
از
تا

قیمت i20 2014

هیوندای i20 2014

قطعاً باید هیوندایی را یکی از موفق ترین خودروساز های دنیا در زمینه رشد و پیشرفت دانست زیرا با سابقه نه چندان طولانی توانسته در لیست برترین خودروسازهای دنیا حضور پیدا کند. هرچند سیاست این کمپانی تولید خودروهای ارزان قیمت و اقتصادی بوده اما در حال حاضر در زمینه تولید خودروهای نیمه لوکس و حتی لوکس نیز فعالیت دارد و ثابت کرده و در این زمینه هم بسیار موفق و قدرتمند است.

اما هنوز هم ماشین های اقتصادی و ارزان قیمت در درجه اول اولویت برای این شرکت قرار دارند و همیشه سعی می کند در زمینه خودرو های اقتصادی در لیست برترین برندهای جهان باشد. خودرو های سری هاچ بک و کوچک هیوندای با نام i شناخته می شوند که به چهار مدل اصلی i10 , i20 , i30 , i40 تقسیم می شوند. در بین تمام مدل های گفته شده هیوندای i۲۰ به دلایل زیادی محبوبترین و پرفروشترین مدل به حساب می آید.


راهنمای ورود به سایر صفحات جهت اطلاعات از قیمت انواع هیوندای آی20

قیمت i20 (همه مدل های آی 20)

قیمت i20 1396

قیمت i20 1397

قیمت i20 2013

قیمت i20 2015


هیوندای i۲۰ از سال ۲۰۰۸ روی خط تولید رفت و از همان ابتدا به عنوان یک ماشین هاچ بک شهری مورد استقبال قرار گرفت. این ماشین چهار سال بدون هیچ تغییری تولید شد اما در سال ۲۰۱۲ هیوندای تصمیم گرفت ظاهر آن را به روز کند و مدل فیس لیفت را روانه‌ی بازار کرد.

مشخصات i20 وارداتی 2014

در سال ۲۰۱۴ نسل دوم هیوندای i۲۰ معرفی شد که ظاهر بسیار جذاب و به روزی پیدا کرده بود و از لحاظ آپشن و امکانات هم پیشرفت قابل توجهی داشت. این مدل هم در سال ۲۰۱۸ یک بار فیس ‌لیفت را تجربه کرد و ظاهر آن به روز تر و جذاب تر شد. نسل سوم هیوندای i۲۰ در سال ۲۰۲۰ رونمایی شد و ظاهر بسیار جذابی پیدا کرده و تا حدود زیادی شبیه به نسل جدید النترا طراحی شده. متاسفانه نسل سوم خودرو به دلایل زیادی وارد بازار ایران نشده اما تمام مدلهای قبلی یعنی نسل اول و دوم و فیس لیفت هر دو مدل در بازار ایران حضور دارند و جزء ماشین های هاچ بک محبوب به حساب می آید.

طراحی ظاهری i20 وارداتی 2014

قطعا طراحی ظاهری یکی از مهمترین مزایای مدل های مختلف هیوندای i۲۰ به حساب می آید. در کل می توان گفت با وجود توجه زیاد کمپانی هیوندای در طراحی محصولات ، تمام ماشین های این کمپانی از لحاظ طراحی جزء گزینه های خوب بازار به حساب می آیند.

بعد از فیس لیفت انجام شده روی نسل اول هیوندای i۲۰ در سال ۲۰۱۲، شاهد یک طراحی بسیار مناسب به نسبت مدل های قبل از فیس لیفت هستیم. در در واقع می‌توان گفت قبل از فیس لیفت ، طراحی ظاهری مهمترین و اصلی ترین ضعف این ماشین به حساب می آمد. در مدل های فیس لیفت چراغ ها و سپرها تغییر کرده و چراغهای متناسب با ابعاد بدنه جای چراغهای قبلی را گرفته اند. جلو پنجره کشیده و متصل به چراغ های جلو ظاهر جذابی به نمای روبروی خودرو بخشیده اند. در قسمت عقب نیز چراغ‌های کشیده به سمت گلگیرهای عقب باعث جذابیت ظاهری در بخش عقب و کنار خودرو شده اند.

طراحی داخلی i20 وارداتی 2014

هرچند هیوندای i۲۰ از لحاظ طراحی داخلی و کابین هم بسیار خوب عمل کرده اما نتوانست به اندازه طراحی ظاهری موفق ظاهر شود و می‌توان در بخش کابین ایراداتی پیدا کرد. از نظر ظاهر باید گفت با توجه به اینکه بیش از ده سال از طراحی خودرو می گذرد میتوان آن را قابل قبول خطا کرد و در برابر بسیاری از هاچبک های ۱۰ سال پیش برتری قابل توجهی دارد.

اما از لحاظ کیفیت مواد به کار رفته شده آنطور که باید مخاطبان را راضی نمی‌کند. البته لازم به ذکر است که هیوندای i۲۰ یک خودروی اقتصادی در بازارهای جهانی به حساب می‌آید و نباید از لحاظ کیفیت مواد به کار رفته شده انتظار بالایی از آن داشته باشیم. هر چند این خودرو در بازار ایران قیمت قابل توجهی دارد اما در اکثر کشورهای دنیا در لیست ارزان ترین خودرو ها قرار می گیرد.

بخش داشبورد خودرو به شکل زاویه دار به سمت راننده طراحی شده و از آن جایی که نمایشگر کوچک وسط داشبورد  اطلاعات کامپیوتر سفری را نشان می دهد تا حدودی این موضوع توجیه می شود. تقریباً تمام قسمتهای کابین به شکل منحنی طراحی شده و ظاهر قابل قبولی دارد. یکی از مهمترین ایراداتی که به این خودرو گرفته میشود فضای نه چندان جادار سرنشینان عقب است که افراد با قد متوسط را هم اذیت می کند چه برسد به افراد قد بلند. از نظر ویژگی ها و قابلیت های موجود در کابین هم باید گفت با ماشین متوسطی روبرو هستیم و خبری از آپشن های زیاد در آن نیست.

مشخصات فنی i20 وارداتی 2014

از آنجایی که ماشینهای اقتصادی برای هیوندای اهمیت زیادی دارند سعی می کند با سطح آپشن های متفاوت و موتورهای مختلف آن را وارد بازار کند تا بتواند طیف وسیع تری از مشتریان را جذب نماید. هیوندای i۲۰ نیز از این قاعده مستثنا نیست و با ۷ موتور متفاوت در بازارهای جهانی حضور دارد که چهار مدل موتور بنزینی و سه مدل آنها دیزل هستند. ضعیف ترین مدل از یک موتور سه سیلندر ۱1۰۰ سی سی دیزل استفاده می کند که کمتر از ۷۰ اسب بخار قدرت دارد. در قویترین مدل یک موتور چهار سیلندر ۱۶۰۰ سی‌سی می‌تواند ۱۲۶ اسب بخار قدرت تولید کند که برای ماشینی با این ابعاد و وزن کاملاً کافی به نظر می‌رسد. سه مول جعبه دنده مختلف شامل جعبه دنده های ۵ و ۶ سرعته دستی و ۴ سرعته اتوماتیک نیز برای انواع هیوندای i۲۰ در بازارهای جهانی در نظر گرفته شده.

متاسفانه از بین تمام موتور های مختلف این خودرو فقط موتور ۱۴۰۰ سی سی وارد بازار ایران شده است. این موتور می‌تواند ۱۰۱ اسب بخار قدرت و 1۳۷ نیوتن متر گشتاور برای هیوندای i۲۰ ۲۰۱۵ تولید کند. این موتور در کنار یک جعبه دنده چهار سرعته اتوماتیک موجب شتاب صفر تا صد بیشتر از ۱۲ ثانیه می شود. اما از نکات مثبت این خودرو می توان به مصرف بنزین پایین آن اشاره کرد که در سیکل ترکیبی حدود ۶ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف میکند.

آپشن و امکانات i20 وارداتی 2014

نباید از هیوندای i۲۰ به عنوان یک خودروی اقتصادی انتظار بالایی از لحاظ آپشن و امکانات رفاهی داشته باشیم. اما با این وجود هیوندای صرفا امکانات و اپشن های رفاهی را از این ماشین حذف کرده و تا جای ممکن در مورد امکانات ایمنی این ماشین را تجهیز کرده است. برای مثال 6 عدد کیسه هوا و آپشن های امنیتی دیگری مثل پشت سری های فعال هنگام تصادف و کمربند ایمنی پیش کشنده در این خودرو دیده می شود.در ادامه به آپشن های موجود در هیوندای i۲۰ ۲۰۱۴ اشاره می کنیم:

سنسور دنده عقب، سنسور باران، نمایش دهنده فشار باد تایرها، سیستم ترمز ضد قفل و توزیع نیروی ترمز، چراغ های اتوماتیک، چراغ های مه شکن جلو و عقب، صندلی ها و فرمان چرمی، دوربین دنده عقب روی آیینه وسط، سیستم ورود و استارت بدون کلید، تهویه مطبوع اتوماتیک، خروجی باد کولر در داشبورد برای خنک نگه داشتن داشبورد، گرمکن صندلی جلو، آیینه‌های جانبی تاشونده برقی دارای گرمکن، سانروف، پشت سری های فعال هنگام تصادف

مزایا i20 وارداتی 2014

فروش بالا در کشورهای مختلف دلیل محکمی برای نمایش کیفیت و مزایای زیاد این خودرو است. یکی از مهم ترین و اصلی ترین مزایای هیوندای i۲۰ ۲۰۱۴ در بازارهای جهانی قیمت مناسب این خودرو به حساب می آید. از مزایای مهم دیگر این خودرو می توان به ایمنی مناسب اشاره کرد که توانسته از سازمان امنیت اروپا ۵ ستاره ایمنی دریافت کنند. طراحی ظاهری جذاب در کنار امکانات رفاهی متوسط نیز می‌توانند دلایل دیگری برای این محبوبیت باشند. هیوندای i۲۰ یک خودروی جمع و جور و کوچک است و برای شهرهای پرجمعیت و شلوغ انتخاب بسیار خوبی به نظر می رسد. در کنار تمام این موارد مصرف پایین نیز می تواند یکی دیگر از نقاط مثبت در این خودرو باشد.

معایب i20 وارداتی 2014

قطعاً بزرگترین و اصلی ترین ایراد این خودرو فضای سرنشینان عقب و ناراحت بودن جای آنها به حساب می آید. فضای عقب این خودرو بیشتر مناسب افراد با اندام معمولی و حتی کوچک تر از معمولی است و صندلی عقب نیز چندان راحت نیست. یکی دیگر از ایراداتی که می‌توان برای هیوندای آی ۲۰ ۲۰۱۴ در نظر گرفت این است که بعضی آپشن ها مثل کروز کنترل که می تواند بسیار به راننده کمک کند در این خودرو وجود ندارند. از طرفی موتور خودرو برای سربالایی ها و هنگام استفاده از کولر چندان قدرتمند به نظر نمی رسد و این موضوع نیز می تواند یک نقطه ضعف دیگر برای این هاچ بک محبوب باشد.

بازار خرید و فروش i20 وارداتی 2014

هیوندای i۲۰ نتوانسته مثل برادرهای بزرگتر خودش هم چون توسان و سانتافه مخاطبان را جلب کند اما با این حال باید گفت جزء بهترین ماشین های هاچ بک بازار به حساب می آید و طرفداران خیلی زیادی دارد. با این حساب شکی نیست که بازار خرید و فروش پر رونقی پیدا کرده و اگر تصمیم به خرید یا فروش این خودرو داشته باشید به سادگی میتوانید به خواسته خود برسید.

هزینه های نگهداری i20 وارداتی 2014

هیوندای i۲۰ خودروی بسیار هم آزاری بوده و کم پیش می آید که پای شما را به تعمیرگاه باز کند. پس باید گفت هزینه‌های نگهداری آن چندان بالا نیست اما اگر مشکلی برای این خودرو پیش بیاید قطعات آن قیمت کمی ندارد. که البته این موضوع با وجود قیمت بالای دلار در ایران چندان هم دور از انتظار نیست. از لحاظ هزینه های جاری مانند تعویض روغن یا تعویض لنت و دیگر قطعات مصرفی باید گفت اختلاف قابل توجهی بین این ماشین و مدلهای هم رده قیمتی مثل ماشین های چینی وجود ندارد.

رقبای اصلی i20 وارداتی 2014

اگر بخواهیم به سراغ رقیب هم رده قیمتی برای این خودرو باشیم اکثر ماشینها در دسته مونتاژی های چینی قرار می گیرد. در بین ماشینهای وارداتی گزینه هایی مثل کیا پیکانتو و میتسوبیشی میراژ رقبای اصلی هیوندای i۲۰ ۲۰۱۴ محسوب می شوند که به نسبت آنها انتخاب مناسب تری به نظر می رسد.

×
منو