قیمت خودرو
از
تا

قیمت النترا 2014

قیمت Elantra 2014

قیمت هیوندای النترا 2014 یا همان نسل پنجم الانترا شاهد فراز و نشیب زیادی بوده است. هیوندای النترا 2014 صفر در دی ماه سال 1394 با حدود قیمت 90 تا 105 میلیون تومان مامله می‌شد ولی هم اکنون 2014 های النترا با حدود 150 هزار کیلومتر کارکرده ارقامی چند برابر را تجربه می کنند.

معرفی النترا 2014

النترا نسل پنج از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ در حال تولید بوده است و طی این 6 سال نه تنها در ایران بلکه در اروپا هم توانست رتبه های خوبی در فروش بدست آورد و تا امروز که نسل هفتم النترا هم عرضه شده است، پرفروش ترین نسل از هیوندای النترا محسوب می شود. طی 6 سال تولید مداوم این خودرو تغییرات جزئی در طراحی چراغها، سپرها و بعضی بخش‌های دیگر ماشین به وجود آمد اما می توان گفت از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ تمام مدلهای النترا از مشخصات فنی و طراحی ظاهری یکسانی برخوردار هستند و فیس لیفت جدی و مهمی روی آن صورت نگرفته.

طراحی ظاهری النترا 2014

همانطور که اشاره کردیم طراحی ظاهری یکی از ویژگی‌های مثبت این ماشین به حساب می‌آید که باعث شده فروش خوبی داشته باشد. در نسل‌های نسل های ششم و هفتم النترا طراحی بسیار جذاب تر و خشن تری دارند و با اختلاف می‌توان آنها را از این لحاظ بهتر دانست. در مدل‌های ۲۰۱۴ یک فیس‌لیفت جزئی با تغییر چراغ ها و سپرها و بعضی بخش‌های دیگر انجام شده که تا حدودی ماشین را جذاب‌تر کرده اند اما چهره کلی ماشین تغییری نداشته است. استفاده از چراغ های روز ال ای دی با طراحی جالب در مدل فیس لیفت موجب شده تاثیر قابل توجهی در جذابیت ظاهری این ماشین ایجاد شود.

هرچند از طراحی این ماشین بیش از ده سال می‌گذرد اما همچنان می توان آن را یک خودروی جذاب و دوست داشتنی از نظر ظاهری خطاب کرد. استفاده از سقف و شیشه عقب شیب دار حس کوپه بودن نسبی به طراحی عقب خودرو بخشیده که تا حد قابل توجهی به مدرن بودن و جذابیت ظاهری آن افزوده است. در بازار های جهانی مدل های کوپه دو در و هاچ بک النترا نیز عرضه شده اما به دلیل فروش نه چندان مناسب در نسل های جدید مدلهای کوپه و هاچ بک حذف شدند.

طراحی داخلی النترا 2014

در مورد طراحی داخلی هم باید گفت النترا فراتر از زمان عمل کرده و با وجود گذشت چندین سال از این طراحی همچنان می توان آن را یک گزینه بسیار مناسب خطاب کرد. استفاده از المان های ذوزنقه ای شکل در بخش‌های مختلف داشبورد و درب ها و همچنین طراحی دو رنگ داخلی حس بسیار خوبی از نظر طراحی داخلی به شما القا می کند. نکته منفی در مورد کابین این خودرو کیفیت نه چندان بالای قطعات استفاده شده در آن است.

البته با توجه به اینکه با یک خودروی اقتصادی روبرو هستیم چندان هم نمی‌توان این مورد را ایراد دانست زیرا در اکثر خودروهای اقتصادی جهان مواردی مثل کاهش آپشن ها و کاهش کیفیت قطعات به اقتصادی شدن خودرو کمک می کند. سرنشینان در النترا فضای نسبتا مناسبی در اختیار دارند و با توجه به ابعاد نه چندان بزرگ می توان گفت در بحث طراحی کابین عملکرد خوبی داشته است. البته قابل ذکر است سرنشینان عقب فضای سر کمی دارند که با وجود ابعاد این خودرو چندان دور از از انتظار نیست.

مشخصات فنی و  موتوری

یکی دیگر از بخش هایی که در مورد النترا معمولاً مورد انتقاد قرار می گیرد مشخصات فنی و قدرت موتور آن است. البته قابل ذکر است که این ماشین یک سدان جمع و جور شهری به حساب می آید به همین دلیل موتور قرار گرفته روی آن مناسب به نظر می رسد و نمی‌توان آن را ضعیف خطاب کرد. یک موتور ۱۸۰۰ سی سی با ۱۴۷ اسب بخار قدرت و ۱۷۶ نیوتن متر گشتاور در قلب الانترا قرار گرفته  که برای ماشینی با این وزن و ابعاد کافی به نظر می‌رسد. شتاب صفر تا صد این ماشین توسط کمپانی ۱۰.۵ ثانیه اعلام شده که معمولاً عملکرد آن در استفاده‌های روزمره ضعیف تر است و باید شتاب واقعی آن را حدود ۱۱ تا ۱۲ ثانیه در نظر بگیرید.

در استفاده های معمولی و روزمره این ماشین کمی بیش از ۷ لیتر در هر صد کیلومتر سوخت مصرف می کند که اگر کمی پر شتاب با این ماشین رانندگی کنید تا حدود 10 لیتر هم بالا میرود اما با این حال هنوز هم می‌توان از نظر مصرف سوخت النترا را یک گزینه مناسب خطاب کرد. یکی از ویژگی های فنی مهم در این خودرو این است که با بنزین معمولی مشکلی نخواهد داشت و لازم نیست حتماً بنزین سوپر در آن ریخته شود در حالیکه برای بسیاری از ماشین های جدید بازار، استفاده از بنزین معمولی توصیه نمی شود.

امکانات و آپشن های رفاهی

همانطور که اشاره کردیم بحث امکانات و آپشن های رفاهی از مهمترین نقاط قوت النترا به حساب می آید و با وجود اقتصادی بودن، از این ماشین یک گزینه مناسب ساخته است. النترا در تیپ های مختلفی وارد بازارهای جهانی شده که در ارزان ترین مدل دنده دستی و امکانات رفاهی کاملاً معمولی را شاهد هستیم که وارد بازار ایران نشده است اما در نمونه فول آپشن با یک ماشین همه چیز تمام رو به رو هستیم که از جمله آپشن‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیستم ورود و استارت بدون کلید، نمایشگر لمسی ۷ اینچی دارای قابلیت نویگیشن و دوربین دنده عقب، سیستم صوتی با ۶ بلندگو و قابلیت اتصال USB و AUX ، چراغ های روز LED ،  کیسه هوای سرنشینان جلو ، جانبی و پرده‌ای در مجموع ۶ عدد ، سنسور های نمایش دهنده فشار باد تایرها، کروز کنترل، سانروف، اتولایت برای روشن و خاموش کردن اتوماتیک چراغ ها، صندلی ها و فرمان چرمی دارای سیستم گرم کن برای تمام صندلی ها و سرد کن سفارشی برای صندلی های جلو و …

در مجموع می توان گفت از نظر امکانات رفاهی و آپشن با توجه به کلاس قیمتی یکی از بهترین گزینه های بازار محسوب می‌شود و در برابر رقبا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

تجربه رانندگی النترا 2014

شاید ظاهر النترا کمی شما را به اشتباه بیندازد و حس کنید سوار بر یک خودروی اسپرت هستید اما هنگام رانندگی با آن کاملا متوجه میشوید که خودرو نرم و راحتی است. آپشن های رفاهی باعث میشود حس حضور در یک خودروی مدرن بیشتر شود. از نظر سرعت و شتاب هرچند نمی توان این ماشین را یک گزینه خیلی خوب خطاب کرد اما گزینه قابل قبولی است. فرمان خودرو بسیار نرم است و تعویض دنده ها در آن بسیار نرم و بدون کوبش انجام می شود همچنین سیستم تعلیق هم بسیار مناسب عمل می کند که همگی این موارد در کنار هم یک رانندگی راحت و با کیفیت را ایجاد می‌کند. صندلی های راحت دارای گرم کن و کابین بدون صدا هم موارد بعدی هستند که الانترا را  به گزینه ی قابل قبولی تبدیل کرده اند.

هزینه های نگهداری النترا 2014

تمام ماشین های کره ای از نظر هزینه های نگهداری در سطح متوسط قرار می گیرند و النترا نیز از این قاعده مستثنا نیست. با این حساب باید گفت هرچند هزینه‌های چندان بالایی نخواهد داشت اما در ایران نباید انتظار یک ماشین کم هزینه را داشته باشید. علاوه بر هزینه های معمول که به نسبت خودروهای داخلی به مقدار قابل توجهی بیشتر است قیمت قطعات خودروهای وارداتی نیز بعضی مواقع سرسام آور است. برای مثال ممکن است یک تصادف بسیار معمولی با النترا ده ها میلیون تومان برای شما هزینه داشته باشد.

بازار خرید و فروش کارکرده النترا 2014

با توجه به قیمت مناسب و امکانات سطح بالا الانترا توانسته مخاطبان بسیاری را جلب کند و به همین دلیل جزو ماشین های پرطرفدار و پرفروش بازار محسوب می شود. با این اوصاف از لحاظ بازار خرید و فروش کارکرده میتوان این ماشین را یکی از بهترین گزینه ها بین رقبا خطاب کرد. شاید در برابر مدل های دیگر هیوندای مانند سانتافه و سوناتا این ماشین کم طرفدار تر باشد اما با این حال باید گفت اگر تصمیم به فروش آن بگیرید قطعاً شما را آزار نمی دهد.


لینک های بخش های مهم مرتبط به النترا

قیمت النترا (همه مدل های النترا)

قیمت النترا 2015

قیمت النترا 2016

قیمت النترا 2017

قیمت النترا 2018


×
منو