قیمت خودرو
از
تا

قیمت وای اف 2012

سوناتا YF 2012

هیوندای سوناتا 2012 با لیست طولانی ویژگی های استاندارد، مصرف سوخت عالی و طراحی داخلی جذاب، نظر منتقدان را به خود جلب کرده است.

معرفی هیوندای سوناتا وای اف 2012

سوناتا جدید در سال 2011 با استایلی جسورانه و با اعتماد به نفس، حمله ای سه جانبه به بازار سدان های چهار در داشته است. سوناتا در حال حاضر یکی از پرفروش‌ ترین خودروهای این بخش است، این برند یک سال برنده جایزه با عنوان بهترین خودروی The Car Connection برای خرید در سال 2011 شناخته شد. هیوندای سوناتا 2012 به صورت استاندارد با موتور چهار سیلندر عرضه می شود و رانندگان آزمایشی نوشته اند که قدرت کافی برای عبور در بزرگراه دارد. منتقدان می‌گویند که توربو شارژ چهار سیلندر اختیاری، قوی احساس می‌شود و قدرت تحویلی نرمی نیز دارد. با این حال، بررسی کنندگان گفتند که هر دو موتور در هنگام شتاب گیری نویز دارند. شرکت هیوندا در طراحی این خودرو بر زیبایی و امکاناتی فراکلاس تاکید داشته است و همین امر سبب شده است در میان  بسیاری از علاقمندان به خودرو، محبوبیت مطلوبی داشته باشد.


جهت آگاهی از قیمت سایر مدل های سوناتا از راهنمای زیر استفاده کنید:

قیمت سوناتا (همه مدل های Sonata)

قیمت YF 2011

قیمت YF 2013


طراحی ظاهری YF 2012

ظاهر بیرونی هر خودرو اولین چیزی است که به چشم هر خریداری می آید و شرکت هیوندا هم این موضوع را به خوبی میداند و این خودرو با طراحی خارجی زیبا در میان رقبا محبوبیتی بیشتر دارند. استفاده از جلو پنجره ای کرومی و چراغ های بزرگ سبب شده است که ظاهر این خودرو کاملاً اسپرت به نظر بیاید.

شیب موجود در سقف باعث  شده است که  این خودرو ظاهری کوپه مانند هم داشته باشد. در قسمت عقبی این خودرو چراغ ها به نحوی طراحی شده اند که زیبایی این خودرو را چند برابر کرده است، چراغ های عقب این خودرو دو تکه است و بخشی از آن بر روی بدنه و بخشی از آن رو صندوق قرار دارد در قسمت پشتی این خودرو میتوان به جثه ی کوچک و صندوق تقریباً کوچکش پی برد همچنین خطوط خشن بر روی قسمت های مختلف این خودرو اصالت این خودرو را به اوج میرساند.

طراحی داخلی هیوندای YF 2012

هنگامی که پا به قسمت داخلی این خودرو میگذارید با فضایی زیبا و مدرن رو به رو میشوید در بخش های مختلف این خودرو از چرم استفاده شده است مانند دیگر نسخه های هیوندا، هیوندا سوناتا وای اف 2012 هم دارای فرمانی به شکل ایکس و پوشیده شده از چرم است و کلید های تعویض دنده در پشت آن قرار دارد. در این خودرو نمایشگر کوچکی در قسمت بالایی دریچه های هوا قرار دارد که اطلاعات مختلف خودرو در اختیار راننده میگذارد. از طراحی دریچه های هوا نباید گذشت، طراحی این دریجه های عمودی است که شکلی خاص را در قسمت میانی داشبورد ایجاد کرده است.

فضای داخلی این خودرو برای چهار سرنشین  به اندازه کافی و بزرگ است اما با حضور سرنشین پنجم ممکن است بخش عقبی کمی کوچک و تنگ به نظر برسد. کیفیت متریال استفاده شده در این خودرو در مقابل رقبای چینی به نسبت پایین است و در رتبه ی متوسط قرار میگیرد.

مشخصات فنی هیوندای سوناتا YF 2012

سوناتا وای اف 2012 با موتوری چهار سیلندر و حجمی برابر با 2359 سی سی پا به میدان گذاشته است. وزن این خودرو برخلاف نسخه ی پیشینش بیشتر شده است و برابر با 1451 کیلوگرم است و ارتفاع آن برابر با 1470 میلیمتر است. موتور سوناتا وای اف 2012 قادر است قدرتی برابر با 176 اسب بخار تولید کند و حداکثر گشتاوری که تولید میکند 233 نیوتون بر متر میباشد. بیشترین سرعتی که این خودرو تولید میکند برابر با 229 کیلومتر بر ساعت است. این خودرو در 7.8 ثانیه میتواند شتاب خود را از صفر به صد کیلومتر برساند. حجم مخزن بنزین این خودرو 70 لیتر میباشد و همچنین از استاندارد آلایندگی یورو 4 استفاده میکند.

امکانات رفاهی وای اف 2012

از امکانات رفاهی هیوندا سوناتا  YF 2012 می‌توان  به  استفاده از چرم در تودوزی‌ ها و دور فرمان و همچنین بر روی صندلی ها اشاره کرد. همانطور که گفته شده شیفترها و کلید های کنترل در پشت فرمان قرار دارند که طراحی فرمان هیوندا سوناتا YF 2012  را خاص کرده است. سقف پانورامای استفاده شده در این خودرو  برای افزایش نور و فضای اتاقک هیوندا سوناتا وای اف 2012 سبب جذاب تر شدن محیط داخلی این خودرو شده است. وجود گرمکن و سردکن در صندلی‌ های عقبی و جلو  برای راحتی سرنشینان جلو عقب از دیگر امکانات ویژه ی این خودرو است.  حس‌گرهای باران و دنده‌ عقب در این خودرو از دیگر امکانات ویژه ی این خودرو است.

برخلاف نسخه ی پیشین این خودرو در سوناتا YF 2012 سه حالت رانندگی کامفورت یا راحت، اسپرت و عادی وجود دارد که با توجه به موقعیت استفاده راننده میتواند یکی از این حالت ها را انتخاب و تغییر دهد.

آینه‌ های هیوندا سوناتا وای اف 2012 الکتروکرومیک و دارای قابلیت تا شوندگی برقی هستند. سیستم تهویه این خودکار دوگانه است. سیستم ورود و استارت این خودرو از نوع کی لس و بدون کلید است.

سیستم ترمز پارک پایی و وجود چراغ‌ های خودکار یا اتو لایت ها به همراه چراغ‌های زنون جلو از دیگر امکانات هیوندا سوناتا YF 2012 است؛ همچنین در این نسخه، چراغ های مه شکن و سیستم روشن و خاموش شدن اتوماتیک به خودرو نیز اضافه شده است. سیستم صوتی استفاده شده در این خودرو دارای 8 اسپیکر است و فرمان تعبیه شده در آن از نوع برقی است.

صفحه نمایشگر این خودرو که نمایشگر اطلاعات مختلف خودرو است 6 اینچی می باشد.

در این خودرو 6 ایربگ؛ راننده ، سرنشین، پرده ای، جانبی استفاده شده است.

از ترمز های استفاده شده در این خودرو میتوان به ترمز های جلو و عقب دیسکی، SBA,DBE,SCT,PSE اشاره کرد.

جمع بندی

هیوندا سوناتا وای اف 2012 با وجود ظاهری زیبا و امکاناتی فوق العاده و همچنین سیستم ایمنی که در رده ی بالا دارای چند ایراد اساسی است؛ نخست این که کیفیت مواد استفاده در اتاقک و بخش های داخلی این خودرو مناسب نیست و از طرف دیگر تعلیق آن خشک و همچنین ارتفاع آن نسبتاً کم است.

این خودرو در ایران بازار دست دوم خوبی دارد و قطعات آن به راحتی پیدا میشود قیمت هیوندا وای اف 2012 دست دوم و کارکرده از 970.000.000 تومان تا 990.000.000 تومان متغییر میباشد و این نوسان قیمت بسته به میزان کارکرد هیوندا سوناتا YF 2012  تغییر میکند.

×
منو