قیمت خودرو
از
تا

قیمت وای اف 2013

سوناتا YF 2013

هیوندای سوناتا 2013 بدون تغییرات محسوس و شبیه به نسخه های پیشین با تغییرات جزیی وارد میدان رقابت خودروها میشود.


جهت آگاهی از قیمت سایر مدل های سوناتا از راهنمای زیر استفاده کنید:

قیمت سوناتا (همه مدل های Sonata)

قیمت YF 2011

قیمت YF 2012


معرفی سوناتا وای اف 2013

هیوندا سوناتای 2013 نسبت به نسخه های پیشین خود تفاوتی ندارد و تنها تفاوت آن اضافه شدن چراغ های LED به چراغ های عقبی است. هیوندای سوناتا 2013 به صورت استاندارد با موتور چهار سیلندر عرضه می شود و رانندگان آزمایشی نوشته اند که قدرت کافی برای عبور در بزرگراه را دارد. منتقدان می‌گویند که موتور توربو شارژ چهار سیلندر اختیاری، قوی احساس می‌شود و قدرت تحویل نرمی دارد. با این حال، بررسی کنندگان گفتند که هر دو موتور در هنگام شتاب گیری نویز دارند. شرکت هیوندا در طراحی این خودرو بر زیبایی و امکاناتی فراکلاس تاکید داشته است و همین امر سبب شده است در میان  بسیاری از علاقمندان به خودرو، محبوبیت بالای داشته باشد.

طراحی ظاهری هیوندای YF 2013

در طراحی ظاهری این خودرو برخلاف نسخه های پیشین شما میتوانید قیافه ای تقریباً جدید را مشاهده کنید، تغییر در قاب آینه ها  و استفاده از رینگ های جدید از دیگر تغییرات هیوندا سوناتا  وای اف 2013 است . جلو پنجره ای کرومی و چراغ های بزرگ تعبیه شده است که ظاهر این خودرو کاملاً اسپرت به نظر بیاید.

در قسمت عقبی این خودرو چراغ ها به نحوی طراحی شده اند که زیبایی این خودرو را چند برابر کرده است، چراغ های عقب این خودرو دو تکه است و بخشی از آن بر روی بدنه و بخش دیگر آن روی صندوق قرار دارد. ظاهر کوپه مانند این مدل از دیگر زیبای های وای اف 2013 است که به دلیل شیب موجود در سقف این مدل است. در قسمت پشتی این خودرو میتوان به جثه ی کوچک و صندوق تقریباً کوچکش پی برد. خطوط خشن برروی قسمت های مختلف این خودرو اصالت این خودرو را به آخر میرساند.

طراحی داخلی هیوندای سوناتا YF 2013

هنگامی ورود به  قسمت داخلی این خودرو  فضایی زیبا و مدرن را مشاهده میکنید و  در بخش های مختلف این خودرو از چرم استفاده شده است مانند دیگر نسخه های هیوندا ، هیوندا سوناتا وای اف 2013 هم دارای فرمانی به شکل ایکس و پوشیده شده از چرم است و کلید های تعویض دنده در پشت آن قرار دارد. طراحی این دریچه های عمودی است که شکلی خاص را در قسمت میانی داشبورد ایجاد کرده است. در این خودرو نمایشگر کوچکی در قسمت بالایی دریچه های هوا قرار دارد که اطلاعات مختلف خودرو در اختیار راننده میگذارد.

فضای داخلی این خودرو برای چهار سرنشین به اندازه کافی و بزرگ است و برخلاف نسخه ی پیشین حتی وجود سرنشین پنجم هم باعث تنگی جا نمیشود.

مشخصات فنی YF 2013

سوناتا وای اف 2013  که مجهز به  موتوری چهار سیلندر و حجمی برابر با 2359 سی سی است. وزن این خودرو برخلاف نسخه ی پیشینش بیشتر شده است و برابر با 1451 کیلوگرم است و ارتفاع آن برابر با 1470 میلیمتر است. موتور سوناتا وای اف 2013 قادر است قدرتی برابر با 176 اسب بخار تولید کند و حداکثر گشتاوری که تولید میکند 233 نیوتون بر متر میباشد.

بیشترین سرعتی که این خودرو تولید میکند برابر با 229 کیلومتر بر ساعت است. شتاب این خودرو برابر با 8.1 ثانیه در صفر تا صد کیلومتر است. حجم بایک این خودرو 70 لیتر است و همچنین از استاندارد آلایندگی یورو 4 بهرمند است.

امکانات رفاهی هیوندا سوناتا وای اف 2013

سقف پانورامای استفاده شده در این خودرو  برای افزایش نور و فضای اتاقک هیوندا سوناتا وای اف 2013 سبب جذاب تر شدن محیط داخلی این خودرو شده است. وجود گرم‌کن و سردکن در صندلی‌های عقبی و جلو  برای راحتی سرنشینان جلو عقب و همچنین اضافه شدن حافظه برای صندلی های از دیگر امکانات ویژه ی این خودرو است، همچنین وجود روکش چرم صندلی ها لوکس بودن و مدرن بودن این خودرو را به رخ میکشد. حس‌گرهای باران و دنده‌ عقب در این خودرو از دیگر امکانات ویژه ی این خودرو است. از دیگر امکانات رفاهی هیوندا سوناتا  YF 2013 می‌توان  به  استفاده از چرم در تودوزی‌ ها و دور فرمان و همچنین بر روی صندلی ها اشاره کرد. همانطور که گفته شده شیفترها و کلیدهای کنترل در پشت فرمان قرار دارند که طراحی فرمان هیوندا سوناتا YF 2013  را خاص کرده است. در این خودرو برخلاف نسخه های قبلی فرمان به گرم کن نیز مجهز شده است و و فرمان تعبیه شده در آن از نوع برقی است. سیستم ورود و استارت این خودرو از نوع کی لس و بدون کلید است.

همچون نسخه ی 2012  این خودرو در سوناتا YF 2013 سه حالت رانندگی کامفورت یا راحت، اسپرت و عادی وجود دارد که با توجه به موقعیت استفاده راننده میتواند این حالت ها را به انتخاب خود تغییر دهد.

آینه‌های هیوندا سوناتا وای اف 2013 الکتروکرمیک ودارای قابلیت تاشوندگی برقی هستند. سیستم تهویه این خودکار دوگانه است.

سیستم ترمز پارک پایی و وجود چراغ‌های خودکار یا اتو لایت ها به همراه چراغ‌های زنون جلو از دیگر امکانات هیوندا سوناتا YF 2013 است همچنین در این نسخه از این خودرو چراغ های مه شکن و سیستم روشن و خاوش شدن اتوماتیک به خودرو افزوده شده است. سیستم صوتی استفاده شده در این خودرو دارای 8 اسپیکر است.

صفحه نمایشگر این خودرو که نمایشگر اطلاعات مختلف خودرو است 6 اینچی است و لازم به ذکر است که در این نسخه، دوربین عقب هم تعبیه شده است که بسیار در دید عقب راننده موثر است.

در این خودرو 6 ایربگ (راننده ، سرنشین، پرده ای، جانبی) در نقاط مختلف استفاده شده است.

از ترمز های استفاده شده در این خودرو میتوان به ترمز های جلو و عقب دیسکی، SBA,DBE,SCT,PSE اشاره کرد.

جمع بندی

این خودرو در ایران بازار دست دوم خوبی دارد و قطعات آن به راحتی پیدا میشود قیمت هیوندا وای اف 2013 دست دوم و کارکرده از 1.060.000.000 تومان تا 1.100.000.000 تومان متغییر میباشد و این نوسان قیمت بسته به میزان کارکرد هیوندا سوناتا YF 2013 تغییر میکند.

هیوندا سوناتا وای اف 2013 درکنار  ظاهری زیبا و امکاناتی فوق العاده و همچنین سیستم ایمنی که در رده ی بالا است، در نسخه ی 2013 بسیاری از مسائله مربوط به کیفیت مواد مصرفی در اتاقک خودرو و همچنین تعلیق آن بهبود پیدا کرده است و راحتی و  آسایش را برای راننده و سرنشینان به ارمغان آورده است.

×
منو