قیمت خودرو
از
تا

قیمت وای اف 2011

سوناتا YF 2011

هیوندای سوناتا وای اف 2011 که از ابتدای تولید توسط کره جنوبی تاکنون رقیبی قدرتمند برای سردمداران ماشین‌های ژاپنی هستند که به‌طور پیوسته در حال تغییر هستند.

هیوندای سوناتا YF از خودروهای به‌صرفه و کارآمد در سطح جهانی است که علی رقم قیمت کمش زیبایی و کارایی مختص خود را دارا است البته که ایران شامل قیمت به‌صرفه آن نخواهد بود.


جهت آگاهی از قیمت سایر مدل های سوناتا از راهنمای زیر استفاده کنید:

قیمت سوناتا (همه مدل های Sonata)

قیمت YF 2012

قیمت YF 2013


معرفی سوناتا YF 2011

نسخه ششم این خودرو به یک موتور 4 سیلندری تجهیز شده است که مصرف سوخت را به حداقل رسانده است. تنفس طبیعی این خودرو حدود 177 اسب بخار است که و می‌تواند 229 متر نیوتن گشتاور تولید کند. گیربکسی شش دنده نیروی موتور را به چرخه‌ای جلو می‌فرستد، حداکثر سرعت این خودرو برابر با 215 کیلومتر بر ساعت است از طرفی دیگر میزان مصرف بنزین این خودرو در هر 100 کیلومتر معادل 8.2 لیتر است با توجه به این‌که این خودرو مصرف بنزین را به حداقل رسانده است جزو بهترین خودروهای دهه‌های اخیر هست.

علی رقم موتور چهار سیلندری، سرعت این خودرو شگفت‌انگیز است و همچنین طراحی زیبا باعث شده است بین دیگر ماشین‌های هم‌ردهٔ خود محبوب باشد.

از معایب این خودرو می‌توان به این مورداشاره کرد که دید ضعیفی دارد و در موقعیت‌های شهری رانندگی با آن سخت خواهد بود.

اگرچه طراحی این ماشین فوق‌العاده است اما وجود پوشش سقف در عقب خودرو برای افراد بلندقد دردسرساز خواهد بود.

وجود دریچه تهویه و فضای مناسب در ردیف عقب این خودرو سبب شده است فضای مناسبی به را سرنشینان عقب وجود داشته باشد.

اتاقک بندی آن‌طور طراحی‌شده است که فضایی آرام و بدون تکان تا و صداهای آزاردهنده را به همراه داشته باشد و درعین‌حال دارای دو سانروف در عقب و جلو است.

طراحی داخلی YF 2011

زیبایی و طراحی بی‌سابقه به طراحی داخلی سوناتا YF نفوذ کرده است. همچون دیگر محصولات هیوندای ازجمله تانسون و سوناتا این خودرو هم دارای غربیلک فرمان و داشبوردی به حالت ایکس هستند. سیستم تهویه و خروجی‌های این سیستم به‌صورت عمودی و در قسمت بالایی طراحی‌شده‌اند و نکته جالب این است که میان آن تا نمایشگری کوچک هم تعبیه‌شده است. شکل صندلی‌ها ازنظر کاربران قابل‌قبول است و حالت راحتی دارد پس می‌توان گفت که اتاقک و طراحی آن امتیاز مناسبی دارا غربیلک چندمنظوره فرمان شما می‌توانید کلیدهای کنترلی و کلیدهای تعویض دنده را مشاهده کنید. طراحی استوانه‌ای آمپر تا این نسخه از سوناتا را منحصربه‌فرد کرده است. همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد فضای باز و راحت تعبیه‌شده در این خودرو راحتی را به سرنشینان عقب و جلو تقدیم می‌کند. در طراحی سقف این خودرو از سقف پانوراما استفاده‌شده است که درعین‌حال که باعث نورانی‌تر شدن اتاقک می‌شود سبب می‌شود که سرنشینان احساس کمبود جا نداشته باشند. اگر بخواهیم ازنظر کیفی مواد استفاده‌شده در طراحی اتاقک داخلی این خودرو را موردبررسی قرار دهیم می‌توان گفت که در مقابل رقبای ژاپنی این خودرو دارای اتاقک باکیفیت ضعیف‌تری است.

طراحی خارجی هیوندا YF 2011

ظاهر خارجی هیوندا سوناتا YF سبب شده این خودرو در برابر رقیبان محبوب‌تر باشد. نقشه‌کشی دلربا و زیبای این نسل از سوناتا سبب شد تا به CLS کره‌ای تا مشهور شود چراغ‌های جلویی که حالتی کرومی دارند سبب ظاهری اسپرت در این خودرو شده است. این خودرو دارای سقفی کوپه‌ای و شیب‌دار است. در عقب خودرو به نظر می‌رسد طراح این ماشین هرچه توانایی در زیبایی داشته است در قسمت عقبی خودرو و چراغ‌های آن به‌کاربرده است که چراغ‌های آن دارنده گرافیکی خاص هستند که این خودرو را از دیگر ماشین تا متمایز می‌کند. می‌توان گفت سوناتا YF 2011 ظاهری متمایز از دیگر نسل‌های این خودرو دارد که این ظاهر زیبا سبب جذب بسیاری از خریداران شده است.

شاخص‌های پایه و فنی

از شاخص‌های منحصربه‌فرد این خودرو این است که طراحی آن کاملاً جدید است و دارای گیربکسی 6 دنده‌ای خودکار است، از دیگر شاخص‌های فنی این خودرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این خودرو دارای موتور 4 سیلندر و 16 سوپاپِ است.
 • موتور این خودرو حجم 2359 سی‌سی است.
 • دارای جعبه‌دنده 6 دنده خودکار شیفت ترونیک است.
 • وزن سوناتا YF 2011 حدود 1411 کیلوگرم است.
 • این خودرو دارای طولی به‌ اندازه 4821 و عرض آن 1834 است.

امکانات و آپشن های هیوندا سوناتا YF 2011

از امکانات رفاهی هیوندا سوناتا YF 2011 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از چرم در تودوزی‌ها و دورفرمان.
 • وجود شیفتر تا و کلیدهای کنترل در پشت فرمان
 • استفاده از سقف پانوراما برای افزایش نور و فضای اتاقک
 • وجود گرم‌کن و سردکن در صندلی‌های عقبی برای راحتی سرنشینان عقب.
 • وجود انواع حس‌گرهای باران و دنده‌عقب.
 • تعبیه آینه‌های برقی که تاشونده هستند.
 • استفاده از آینه‌های الکترونیک.
 • وجود تهویه خودکار دوگانه
 • اجرای سیستم ورود و استارت بدون نیاز به کلید.
 • سیستم ترمز پارک پایی و وجود چراغ‌های خودکار یا اتو لایت تا به همراه چراغ‌های زنون جلو
 • تعبیه مجموعهٔ صوتی که دارای 8 اسپیکر است.
 • استفاده از فرمان برقی
 • همچنین خریداران می‌توان به‌صورت سفارشی درخواست تعبیه مانیتور به‌اندازه هفت اینچ را بدهند.

شاخص‌های ایمنی YF 2011

در این خودرو 6 ایربگ به همراه ترمز ABS وجود دارد، از دیگر شاخص‌های ایمنی می‌توان به وجود مجموعه مهار پایداری و مجموعه مهار کشش اشاره کرد.

همان‌طور که گفته شد این خودرو در میان رقبای خود جایگاه خوبی دارد و باکمی بررسی به دلیل به‌صرفه بودن مصرف بنزین آن و قیمت مقرون‌به‌صرفه آن خریداران منحصربه‌فرد خود را دارد.

این خودرو در بازارهای دسته دوم از 550.000.000 تا 1.630.000.000 تومان یافت می‌شود و این نوسان قیمت به دلیل میزان کارکرد آن است.

از رقبای این خودرو می‌توان به تیانا ، آپتیما و تویوتای کمری اشاره کرد که هرچند ازلحاظ شتاب و سرعت نیسان تیانا بر سوناتا برتری دارد و نسبت به سوناتا راحت‌تر است اما جعبه‌ی دنده‌ی CVT نیسان تیانا چندان موردقبول بازار نیست و ازلحاظ ظاهری هم سوناتا نسبت به نیسان ظاهری شیک‌تر دارد چراکه ظاهر نیسان تیانا ساده و قدیمی است.از طرف دیگر تویوتا کمری 2011 تفاوت آن‌ چنانی با مدل‌های قدیمی‌تر خود مثلاً 2007 نداشته و امکانات رفاهی آن بسیار کمتر از سوناتا YF 2011 است. در این میان آپتیما رقیبی قدر برای سوناتا است و این فقط به سبب ظاهر اسپرت تر و شیک‌تر آپتیما هست، اگرچه که باز قیمت سوناتا بسیار مقرون‌به‌صرفه تر از آپتیما است.

×
منو