قیمت خودرو
از
تا

قیمت جک S5 مدل 1396

جک s5 96

خیابان های ایران پر شده از ماشین های مختلف ساخت چین که در شرکت های خودروسازی ایران مونتاژ می شوند. برندهای چینی بسیار زیادی در غیاب ماشین های وارداتی، در بازار ایران محبوب شده و فروش خوبی کسب کرده اند. جک s۵ در بین ماشین های چینی، یکی از اولین مواردی بود که با موتور توربوشارژ وارد شد و خیلی سریع طرفدارهای خودش را جلب کرد. در ابتدای ورود آنقدر موفق ظاهر شد که خیلی زود مدل دنده اتوماتیک این ماشین هم به بازار راه پیدا کرد. ویژگی های مثبت و قابل توجه زیادی در مورد جک S5 وجود دارد که مجموع تمام آنها موجب شده این ماشین تا این اندازه محبوب و پرفروش باشد. از بین تمام این ویژگی های مثبت، موتور قدرتمند توربو شارژ و سرعت و شتاب قابل توجه جزء اصلی‌ترین ویژگی های این ماشین هستند.


برای دسترسی سریع تر به صفحات مرتبط از راهنمای زیر استفاده کنید:

قیمت جک اس5 95

قیمت جک اس5 97

قیمت جک اس5 98

قیمت جک اس5 99


معرفی کامل اس5 مدل 1396

شاید اگر S5 را با ماشین های فعلی بازار مقایسه کنیم، چندان جذاب نباشد اما توجه کنید که بیش از 7 سال از طراحی این ماشین می گذرد و باید نسبت به ماشینهای هم سال خودش مقایسه شود. با این حساب یکی از ماشین‌های چینی جذاب در آن سال بوده و یکی دیگر از ویژگی های مثبت این ماشین طراحی مناسب آن است. از نظر بازار خرید و فروش و نمایندگیهای موجود در کشور هم گزینه مناسب و قابل اعتمادی محسوب می شود. شکی نیست که موفقیت یک خودرو در بازار با وجود مجموعه‌ای از ویژگی‌های مثبت اتفاق می افتد و تنها یک مورد برای موفقیت تا این اندازه کافی نیست. البته ناگفته نماند محدودیت‌های واردات و مشکلات بازار خودروی ایران در فروش بالای ماشین های مونتاژی بی‌تأثیر نیست. در ادامه به بررسی جامع تری از جک اس ۵ ۹۶ می پردازیم.

طراحی ظاهری s5 96

ماشین های چینی موجود در بازار آنقدر زیبا و جذاب شده‌اند که S5 حرف زیادی برای گفتن در برابر آنها ندارد. اما چندان کار درستی نیست که این ماشین را با ماشین های جدید بازار مقایسه کنیم زیرا چند سالی از طراحی این ماشین می گذرد. اگر این ماشین را با دیگر مدل های تولید شده در سال ۹۳ مقایسه کنیم جزء گزینه های جذاب بازار به حساب می آید. البته هنوز هم این ماشین با وجود قدیمی بودن، جذابیت های خودش را دارد. در بخش‌های مختلف جک s۵ شباهت‌هایی با ماشین های قدیمی کمپانی هیوندای دیده می شود و همین موضوع نیز یکی از دلایل محبوبیت طراحی جک اس ۵ است. در نمای روبرو جلوپنجره ای باریک، چراغ های جلو را به هم وصل کرده که با استفاده از نوار کروم رنگ سعی شده حس لوکس بودن به این ماشین داده شود. یک ورودی هوای بزرگ در قسمت پایین سپر طراحی شده تا هوای کافی برای موتور توربو شارژ ماشین برساند. طراحی قسمت عقب خودرو نیز ساده و در عین حال شیک است و حس یک ماشین کراس آور قدرتمند را القا می کند. شاید تنها ایرادی که بتوان در مورد طراحی ظاهری ه جک S5 بیان کرد عدم تغییر آن در طی این 7 سال و قدیمی شدن ظاهر آن در بازار است در حالی که بیشتر رقبا هر چند سال یکبار ظاهر ماشین را به روز می کنند.

طراحی داخلی اس 5 مدل 96

شباهتهای جک اس ۵ به ماشین های هیوندای در داخل خودرو نیز دیده می شود و به طراحی بیرونی محدود نیست. بخش مرکزی داشبورد و کنسول وسط تا حدود زیادی شبیه به مدل های قدیمی توسان طراحی شده است. به طور کلی طراحی داخلی جک S5 اسپرت و جذاب است و هماهنگی بسیار خوبی با طراحی بیرون آن دارد. از لحاظ فضای سرنشینان نیز گزینه بسیار مناسبی است و برای استفاده‌های روزمره و خانوادگی یک انتخاب قابل توجه محسوب می شود. جک s۵ مثل بیشتر ماشین های تولید چین از لحاظ کیفیت قطعات به کار رفته شده در داخل کابین، چنگی به دل نمی زند. در واقع بیشتر ماشین های چینی به دلیل ایجاد صرفه اقتصادی و قیمت مناسب اینگونه ساخته می شوند و صرفاً بعضی از ماشین های خاص مثل تیگو ۸ پرو این مشکل را ندارد. در داخل کابین امکانات و آپشن های قابل قبولی وجود دارد که جذابیت کابین S5 را بیشتر می کند.

مشخصات فنی s5 96

شکی نیست که موتور قدرتمند یکی از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های مثبت جک s5 به حساب می آید. این موتور پر قدرت موجب شده S5 یکی از پر شتاب ترین کراس آورهای بازار باشد و آن را به یک گزینه ی جوان پسند و محبوب تبدیل کند. این شتاب بالا در مدل های دنده دستی بیشتر خودش را نشان می دهد و در مدل های اتوماتیک کمی ضعیف تر است. البته ناگفته نماند حتی در مدل های اتوماتیک هم یکی از پر شتاب ترین کراس آورهای بازار است. همیشه ماشین های دنده اتوماتیک شتاب کمتری نسبت به مدل های دستی دارند. به همین دلیل برای نمونه های دنده اتوماتیک این ماشین گشتاور بیشتری در نظر گرفته شده و تا حدودی ضعف های شتاب را جبران کرده است.
یک موتور 2 لیتری توربوشارژ در قلب این ماشین قرار گرفته که میتواند 174 اسب بخار قدرت تولید نماید. گشتاور این خودرو در نمونه های دنده دستی 235 و در مدل های اتوماتیک 265 نیوتون متر است. در مدل های دنده اتوماتیک حدود 11.5 و در نمونه های دنده دستی حدود 10.5 ثانیه زمان لازم است تا به ماشین به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. در هر دو مدل از جعبه دنده های 6 سرعته استفاده شده است که در نمونه های اتوماتیک جعبه دنده ی دوکلاچه مورد استفاده قرار گرفته تا شتاب ماشین بیش از اندازه افت پیدا نکند. در مدل های دنده دستی مصرف سوخت تقریبا 8 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر است. اما در مدل های اتوماتیک به دلیل وزن بیشتر و ساختار جعبه دنده، کمی بیشتر است و به حدود 8.5 می رسد.

آپشن و امکانات اس 5 مدل 96

امکانات رفاهی و آپشن های جک اس ۵ دنده دستی خیلی متفاوت از نسخه اتوماتیک است. در واقع کرمان موتور تلاش کرده مدل های دنده دستی را تا جای ممکن ارزان وارد بازار کنند و به همین دلیل آپشن های آن چندان زیاد نیست. اما در نمونه های اتوماتیک بیشتر تلاش در راستای ارائه یک ماشین کراس‌اور پر امکانات بوده است. در ادامه به طور مجرا امکانات نمونه های دستی و اتوماتیک را بررسی می کنیم:

  • جک s5 دنده دستی : سیستم کنترل ایستایی در سربالایی و کنترل سرعت در سرازیری، کنترل پایداری، سنسور پارک عقب، سنسور نمایش فشار باد تایرها، سیستم توزیع ترمز و ترمز کمکی، سنسور نور برای روشن شدن اتوماتیک چراغ ها، چراغ های مه شکن جلو و عقب، قابلیت تنظیم ارتفاع نور، مانیتور 7 اینچ، فرمان برقی حساس به سرعت با قابلیت تنظیم دو حالته، دو عدد کیسه هوا برای راننده و سرنشین جلو، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه، صندلی ها و فرمان چرمی، خروجی برق 12 ولت داخل کابین، آینه های جانبی تاشونده برقی دارای گرمکن، سانروف
  • آپشن های برتر جک s5 دنده اتوماتیک : سنسور پارک جلو، سنسور باران برای روشن شدن اتوماتیک برف پاک کن ها، ترمز پارک برقی، کیسه هوای جانبی جلو، پشت سری های فعال هنگام تصادف، سیستم ورود و استارت بدون کلید، صندلی راننده برقی، گرمکن صندلی های جلو

مزایا و معایب jac s5 مدل 1396

جک S5 از همان ابتدای ورود به بازار، تمرکز ویژه‌ای در اسپرت بودن و قدرت و شتاب بالا گذاشته بود و همین موضوع مهمترین و اصلی‌ترین برتری این خودرو محسوب می شود. از برتری های دیگر این ماشین می توان به وجود نمونه های دنده دستی و اتوماتیک در بازار اشاره کرد که در مدل‌های اتومات امکانات و ویژگی‌های مناسب و خوبی در نظر گرفته شده. یکی از مهم ترین معایب و ایراداتی که برای S5 در نظر گرفته می شود، پیشرانه حساس آن به بنزین کم کیفیت ایران است. از دیگر معایب می توان به این موضوع اشاره کرد که مدت زمان زیادی است در بازار حضور دارد و در تمام این مدت هیچ تغییری روی ظاهر آن انجام نشده و کاملاً تکراری شده است.

×
منو