قیمت خودرو
از
تا

قیمت سراتو مونتاژ 1395

سراتو سایپا 1395

در سال 2003 کمپانی کیا تصمیم گرفت یک خودروی سدان جمع و جور شهری با قیمت اقتصادی به بازار عرضه کند. نتیجه این تصمیم یک خودروی جذاب با قیمت مناسب به نام سراتو بود. کیا سراتو به سرعت در کشورهای مختلف جهان به یکی از ماشین های محبوب و پرفروش کیا تبدیل شد. قیمت مناسب در کنار امکانات رفاهی قابل قبول و طراحی جذاب مهمترین و اصلی‌ترین دلایل این محبوبیت به حساب می آیند.


لینک های بخش های مهم مرتبط به سراتو مونتاژی

قیمت سراتو مونتاژ (قیمت سایر مدل‌های سراتو مونتاژ)

قیمت سراتو 94

قیمت سراتو 96

قیمت سراتو 97

قیمت سراتو 98

قیمت سراتو وارداتی (همه مدل های وادراتی)


مشخصات سراتو مونتاژی مدل 1395 

سال اول سایپا فقط سراتو با موتور ۱۶۰۰ سی سی و جعبه دنده دستی با سطح آپشن های پایین را عرضه کرد اما یک سال بعد تصمیم گرفت نسخه ۲۰۰۰ سی‌سی دنده اتوماتیک را هم به لیست تولیداتش اضافه کند و در سال ۹۶ مدل هایی با سطح آپشن های بیشتر را وارد بازار کرد تا بتواند مشتریان بیشتری را به سمت خرید این خودرو جلب کند.

طراحی ظاهری سراتو مونتاژ 95

طراحی قدیمی سراتو سایپایی کاملاً خودش را نشان می‌دهد و بلافاصله با نگاه کردن به این خودرو متوجه می شوید که با یک ماشین روبرو هستید که بیش از ۱۰ سال سن دارد. هرچند باید گفت هنوز هم این طراحی ساده، جذابیت های خودش را دارد و به هیچ وجه نمی توان آن را ماشین ضعیفی از لحاظ طراحی دانست. استفاده از چراغ های جلو کشیده و متصل به جلو پنجره حس و حال اسپرتی به نمای روبروی ماشین داده اما اگر بخواهیم آن را با مدل‌های جدید سراتو مقایسه کنیم قطعا حرفی برای گفتن ندارد. در مجموع می توان گفت با وجود قدیمی بودن طراحی این خودرو باید آن را یک ماشین ساده و در عین حال جذاب بدانیم.

طراحی داخلی سراتو مونتاژ 95

هر چند در طراحی ظاهری قدیمی بودن خودرو خودش را نشان می دهد اما باید گفت نقطه ضعف به حساب نمی آید. در مقابل  در مورد طراحی داخلی سراتو سایپایی قدیمی بودن و بیش از اندازه ساده بودن کاملاً یک نقطه ضعف به حساب می آید و تاثیر قابل توجهی در جذابیت خودرو گذاشته است. نبود امکانات و ویژگی‌های رفاهی، مزید بر علت شده و یک کابین کاملاً ساده و دور از هیجان را به وجود آورده که در مدل‌های آپشنال با اضافه شدن آپشن هایی مثل نمایشگر لمسی و سانروف تا حدودی برطرف شده است. نمونه‌های تولید شده توسط سایپا از لحاظ کیفیت قطعات هم ضعیف تر از مدل های وارداتی هستند و همین موضوع در کابین خودرو یک ضعف دیگر را ایجاد می کند.

مشخصات فنی سراتو مونتاژی 1395

در بازارهای جهانی کیا سراتو با چندین موتور متفاوت از 1600 تا 2000 سی سی عرضه می شود تا بتواند مشتریان متفاوتی را به سمت خرید این خودرو را جلب کند. علاوه بر این جعبه دنده های اتوماتیک و دستی نیز عرضه شده اند تا مخاطبان و خریداران گزینه های بیشتری پیش رو داشته باشند. اما سایپا تصمیم گرفت فقط دو مدل از این خودرو را مونتاژ نماید که شامل مدل های ۱۶۰۰ و ۲۰۰۰ سی سی هستند. در ادامه با مشخصات و ویژگیهای فنی این دو مدل از سراتو سایپا 1395 آشنا می شویم.

در مدل های ضعیف تر یک موتور ۱۶۰۰ سی سی قرار گرفته که می تواند ۱۲۴ اسب بخار قدرت و ۱۵۶ نیوتن متر گشتاور ایجاد کند. این موتور در کنار جعبه دنده ۶ سرعته دستی شتاب صفر تا صد ۱۰.۳ ثانیه را برای این خودرو به ارمغان می آورد که برای یک ماشین با این ابعاد کافی به نظر می‌رسد. مصرف سوخت مدلهای ۱۶۰۰ سی سی ۶.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و می تواند با حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

برای مدل های با قدرت بیشتر یک موتور ۲۰۰۰ سی سی انتخاب شده که ۱۵۴ اسب بخار قدرت و ۱۹۴ نیوتون متر گشتاور دارد. مدل های ۲۰۰۰ سی‌سی از جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک بهره می‌برند و همین موضوع سبب شده شتاب آن ها نسبت به نسخه های ۱۶۰۰ سی سی بیشتر نباشد و هر دو مدل شتاب یکسانی دارند. مصرف سوخت نمونه های ۲۰۰۰ سی سی حدود ۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می باشد و حداکثر سرعت آنها به ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.

آپشن و امکانات سراتو سایپا 1395

علاوه بر تفاوت موتور های مختلف، کمپانی کیا محصولاتش را با سطح آپشن های گوناگون نیز عرضه می کند تا بتواند با قیمت محصولات بازی کند. به همین دلیل مدل های بسیار متفاوت با آپشن های گوناگون از سراتو در بازار حضور دارند. سایپا برای بازار ایران دو نمونه سراتو معمولی و آپشنال را در نظر گرفته که در ادامه به ویژگی ها و آپشن های هر کدام از این دو مدل اشاره می کنیم:

مدل های معمولی : سیستم ترمز ضد قفل و توزیع نیروی ترمز، چراغ های مه شکن جلو و عقب، چراغ های جلو هالوژن، دکمه های کنترلی سیستم صوتی روی فرمان، سیستم صوتی دارای ۶ اسپیکر با قابلیت های پشتیبانی از بلوتوث و usb، دو عدد کیسه هوا شامل ایربگ راننده و سرنشین جلو، پشت سری های فعال هنگام تصادف، کمربند ایمنی پیش کشنده، خروجی برق ۱۲ ولت، آینه های برقی دارای گرم کن

مدل های آپشنال علاوه بر موارد بالا آپشن های بیشتری هم دارند که به آنها اشاره می کنیم : رینگ آلومینیومی، کروز کنترل، سنسور عقب، سنسور نور برای روشن شدن اتوماتیک چراغ ها، فرمان چرمی، پدالهای شیفتر دنده پشت فرمان، مانیتور ۸ اینچی لمسی دارای نویگیشن و دوربین دنده عقب، صفحه کیلومتر جدید دارای قابلیت سوپرویژن، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، صندلی های چرمی، سوئیچ هوشمند، سانروف

مزایا سراتو مونتاژ مدل 95

با توجه به محبوبیت قابل توجه سراتو سایپایی در بازار، شکی نیست که با لیست بلند بالایی از مزایا و ویژگی‌های مثبت روبرو خواهیم بود. عملکرد مناسب موتور و جعبه دنده یکی از ویژگی های مثبت و مهم سراتو سایپا 1395 به حساب می آید که تعداد زیادی از خریداران را به سمت سراتو مونتاژ جلب کرده است. قیمت نسبتا مناسب در برابر تعداد زیادی از ماشین های مونتاژی ایران نیز یکی دیگر از مزایای سراتو سایپایی محسوب می شود. از آنجایی که وظیفه گارانتی و خدمات رسانی این خودرو به عهده نمایندگی های سایپا است، تعداد زیاد نمایندگی نیز می تواند یک ویژگی مثبت برای آن باشد.

معایب سراتو مونتاژ مدل 1395

لیست مزایا و معایب کیا سراتو برای مدلهای معمولی و آپشنال متفاوت از یکدیگر است. زیرا در مدلهای معمولی ضعف آپشن یکی از مهمترین معایب این خودرو به حساب می آید. از جمله مشکلات دیگر این خودرو می توان به ضعف کیفیت مونتاژ اشاره کرد که سایپا برای کاهش هزینه ها این کار را انجام داده و نتیجه آن تولید یک محصول با کیفیت پایین تر از نمونه های وارداتی است. بعضی ویژگی های مهم ایمنی مثل کیسه های هوای جانبی و پرده ای در نمونه های مونتاژی حذف شده که این موضوع نیز می تواند یک ایراد بزرگ برای سراتو سایپایی باشد.

بازار خرید و فروش سراتو سایپا 1395

فرقی نمی کند که ماشین وارداتی باشد یا مونتاژی در ایران، تمام ماشین های کیا و هیوندای در بازار ایران طرفدار های زیادی دارد و کیا سراتو مونتاژ 1395 نیز از این قاعده مستثنی نیست. سراتو سایپایی از جمله ماشین های بسیار پرطرفدار و محبوب مونتاژ شده در ایران محسوب می‌شود و از بازار خرید و فروش بسیار خوبی برخوردار است. می توان گفت از لحاظ بازار خرید و فروش باید خیالتان به طور کامل از سراتو راحت باشد.

هزینه های نگهداری سراتو مونتاژ 95

معمولا هزینه های خودرو به دو دسته اصلی تقسیم می شوند. دسته اول هزینه های جاری نگهداری خودرو مثل هزینه تعویض قطعات مصرفی هستند که از این لحاظ سراتو شرایط بسیار خوبی دارد و تقریباً با بعضی از ماشینهای داخلی مثل دنا برابری می کند. دسته دوم هزینه تعویض قطعات متفاوت ماشین است که به دلایلی مثل تصادف یا خرابی های غیر معمول نیاز است آنها را عوض کنید. از این لحاظ می‌توان گفت سراتو قطعات تقریبا گرانی دارد اما تعداد خرابی های آن بسیار پایین است پس اگر به هر دلیلی نیاز باشد چنین قطعاتی در خودرو تعویض شوند هزینه نسبتا بالایی دارد اما در سراتو معمولاً بی دلیل چنین اتفاقی رخ نمی دهد.

رقبای اصلی سراتو مونتاژ 1395

رقبای اصلی سراتو مونتاژ 1395 را ماشین های مونتاژی چینی و بعضی خودروهای مونتاژی دیگر مثل هیوندای اکسنت و i20 تشکیل می دهند. اگر از آن دسته افرادی باشید که به آپشن و امکانات رفاهی اهمیت زیادی می‌دهند قطعاً خودروهای چینی انتخاب بهتری برای شما خواهند بود زیرا سراتو چندان آپشن های زیادی در اختیار شما قرار نمی دهد. اما اگر ترجیح می دهید یک ماشین خانوادگی معمولی و کم هزینه داشته باشید سراتو انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

×
منو