قیمت خودرو
از
تا

قیمت سراتو مونتاژ 1396

سراتو مونتاژ 1396

سراتو سایپایی یکی از بهترین و محبوب ترین ماشینهای مونتاژی ایران محسوب می‌شود. این خودرو جزء معدود ماشین های کره ای مونتاژ شده در ایران و تنها ماشین کره ای سایپا به حساب می‌آید. دلایل زیادی برای محبوبیت فوق‌العاده این خودرو در بازار ایران وجود دارد اما قیمت مناسب در کنار کره ای بودن جزء مهمترین دلایل این فروش بالا محسوب می شوند. سراتو سایپایی دومین نسل از خودرو در بازارهای جهانی است که از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ روی خط تولید قرار داشت.


لینک های بخش های مهم مرتبط به سراتو مونتاژی

قیمت سراتو مونتاژ (قیمت سایر مدل‌های سراتو مونتاژ)

قیمت سراتو 94

قیمت سراتو 95

قیمت سراتو 97

قیمت سراتو 98

قیمت سراتو وارداتی (همه مدل های وادراتی)


مشخصات سراتو مونتاژی مدل 1396

سایپا تصمیم گرفت تعدادی از آپشن های سراتو را حذف کند و حدود ۲۵ درصد از قطعات آن را بومی سازی نمود. همین موضوع موجب شد اختلاف کیفیت قابل توجهی بین نمونه های وارداتی و نسخه های مونتاژ شده در ایران به وجود آید. اما بعد از چند سال سایپا مدل های آپشنال را معرفی کرد که تعداد زیادی از آپشن های حذف شده را به این خودرو بازگرداند.

طراحی ظاهری مونتاژ 96

بیشتر افراد طراحی ظاهری کیا سراتو را مناسب استفاده‌های خانوادگی و افراد میانسال می دانند و طراحی آن را بیش از اندازه ساده خطاب می کنند. استفاده از ابعاد متوسط و خطوط بدنه تقریب منحنی موجب شده این خودرو به عنوان یک سدان کوچک خانوادگی جذابیت قابل قبولی داشته باشد. در عین حال بعضی از المان ها مانند چراغ های جلو تا حدودی حس و حال اسپرت به سراتو بخشیده‌اند. به طور کلی می توان گفت شاید از لحاظ ظاهری جذاب ترین ماشین مونتاژ شده در ایران نباشد اما یک ماشین ساده و دوست داشتنی است.

طراحی داخلی سراتو مونتاژی 96

سراتو سایپایی در مدلهای معمولی و آپشنال به بازار عرضه شده است که هر دو مدل کابین کاملاً ساده و کم هیجانی دارند. ارگونومی صندلی ها و داشبورد و دکمه های قرار گرفته شده در قسمت های مختلف کابین خودرو مناسب است و حس راحتی قابل توجهی به راننده و سرنشینان می دهد. همین موضوع نشانه‌ای از طراحی مناسب هنگام عرضه به بازار داشته اما در حال حاضر با گذشت بیش از ۱۳ سال از این طراحی باید اقرار کرد کاملا از مد افتاده و قدیمی به نظر می رسد.

علاوه بر این نمونه‌های تولید شده توسط سایپا کیفیت قطعات پایین تری به نسبت مدل های وارداتی دارند که در کابین خودرو بیشتر خودش را نشان می‌دهد. باید گفت از لحاظ طراحی و ساخت کابین سراتو سایپایی امتیاز متوسط یا حتی پایین تر از متوسط کسب می کند. البته در نمونه‌های آپشنال با اضافه شدن نمایشگر لمسی و تغییرات ظاهری کنسول تا حدودی این حس و حال کاهش یافته اما باز هم نمی توان آن را جذاب خطاب کرد.

مشخصات فنی سراتو مونتاژ 1396

هرچند سراتو در بازارهای جهانی با شش موتور متفاوت عرضه می شود که ضعیف ترین مدل از یک موتور ۱۶۰۰ سی سی دیزل و قوی ترین مدل از یک موتور ۲۰۰۰ لیتری بنزینی استفاده میکند. اما برای بازار ایران فقط مدل های ۱۶۰۰ سی سی و ۲۰۰۰ سی سی بنزینی انتخاب شده اند. تمام مدل های سراتو در بازارهای جهانی قابلیت انتخاب جعبه دنده دستی و اتوماتیک را دارند اما در بازار ایران مدل های ۱۶۰۰ سی‌سی با دنده دستی و مدلهای ۲۰۰۰ سی‌سی با دنده اتوماتیک عرضه می شوند. در ادامه به بررسی مشخصات فنی و موتوری این دو مدل از سراتو مونتاژ 1396 در ایران می پردازد:

در مدل های ضعیف تر یک موتور ۱۶۰۰ سی سی قرار گرفته که می تواند ۱۲۴ اسب بخار قدرت و ۱۵۶ نیوتن متر گشتاور ایجاد کند. این موتور در کنار جعبه دنده ۶ سرعته دستی شتاب صفر تا صد ۱۰.۳ ثانیه را برای این خودرو به ارمغان می آورد که برای ماشین با این ابعاد کافی به نظر می‌رسد. مصرف سوخت مدلهای ۱۶۰۰ سی سی ۶.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و می تواند با حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

برای مدل های با قدرت بیشتر یک موتور ۲۰۰۰ سی سی انتخاب شده که ۱۵۴ اسب بخار قدرت و ۱۹۴ نیوتون متر گشتاور دارد. مدل های ۲۰۰۰ سی‌سی از جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک بهره می‌برند و همین موضوع سبب شده شتاب آن ها نسبت به نسخه های ۱۶۰۰ سی سی بیشتر نباشد و هر دو مدل شتاب یکسانی دارند. مصرف سوخت نمونه های ۲۰۰۰ سی سی حدود ۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می باشد و حداکثر سرعت آنها به ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.

آپشن و امکانات سراتو مونتاژی مدل 96

در ابتدا سایپا برای صرفه جویی در هزینه ها، تعداد زیادی از آپشن های سراتو را حذف کرد تا بتواند این خودرو را با قیمت اقتصادی تری به دست مشتریان برساند. بعد از حدود دو سال و با توجه به استقبال خوبی که از این خودرو شد سایپا تصمیم گرفت مدل های با آپشن های بیشتر را نیز وارد بازار کند تا بتواند مخاطبان بیشتری را به سمت خرید سراتو مونتاژ جلب نماید. به همین دلیل سراتو آپشنال به وجود آمد که در امکانات رفاهی با مدل معمولی اختلاف های زیادی داشت. در ادامه به آپشن‌های این دو مدل اشاره می‌کنیم:

مدل های معمولی : سیستم ترمز ضد قفل و توزیع نیروی ترمز، چراغ های مه شکن جلو و عقب، چراغ های جلو هالوژن، دکمه های کنترلی سیستم صوتی روی فرمان، سیستم صوتی دارای ۶ اسپیکر با قابلیت های پشتیبانی از بلوتوث و usb، دو عدد کیسه هوا شامل ایربگ راننده و سرنشین جلو، پشت سری های فعال هنگام تصادف، کمربند ایمنی پیش کشنده، خروجی برق ۱۲ ولت، آینه های برقی دارای گرم کن

مدل های آپشنال علاوه بر موارد بالا آپشن های بیشتری هم دارند که به آنها اشاره می کنیم : رینگ آلومینیومی، کروز کنترل، سنسور عقب، سنسور نور برای روشن شدن اتوماتیک چراغ ها، فرمان چرمی، پدالهای شیفتر دنده پشت فرمان، مانیتور ۸ اینچی لمسی دارای نویگیشن و دوربین دنده عقب، صفحه کیلومتر جدید دارای قابلیت سوپرویژن، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، صندلی های چرمی، سوئیچ هوشمند، سانروف

مزایا سراتو مونتاژی مدل 1396

احتمالاً اگر از افرادی که صاحب کیا سراتو مونتاژ هستند بپرسید بزرگترین مزیت این خودرو چیست جواب مشترک همه آنها خرابی ها و آزار کم خواهد بود. از ویژگی های مثبت دیگری که در سراتو مونتاژ خودنمایی می کند کشور تولید کننده یعنی کره جنوبی است که موجب شده تا حدود زیادی خیال خریداران از لحاظ کیفیت خودرو راحت باشد. ایمنی مناسب  هم ویژگی قابل توجهی در این خودرو محسوب می شود که هر چند در نمونه های  مونتاژ شده ضعف هایی به نسبت نسخه های وارداتی دیده می شود اما باز هم قابل اعتماد هستند.

معایب سراتو مونتاژی مدل 1396

در مورد سراتو وارداتی باید گفت یک لیست بسیار بزرگ و بلند بالا از مزایا و ویژگی‌های مثبت وجود دارد که از آن یک ماشین اقتصادی فوق العاده ساخت است. اما در مدل های مونتاژ شده در ایران، تغییرات و دستکاری های شرکت سایپا موجب شده تعداد این ویژگی های مثبت به مقدار قابل توجهی کاهش یابد. ویژگی هایی مثل امکانات رفاهی سطح بالا و ایمنی زیاد از جمله این موارد هستند که در مدل های مونتاژی به یک ایراد تبدیل شده اند. کیفیت نه چندان بالای تولید و ضعف کیفیتی قطعات به کار رفته شده در کابین را میتوان ایراد بعدی نمونه های مونتاژ شده در ایران دانست.

بازار خرید و فروش سراتو مونتاژ 1396

شاید سراتو به اندازه دیگر ماشینهای کیا پر طرفدار و پر مخاطب نباشد اما شکی نیست که در لیست ماشین های پر طرفدار بازار ایران حضور دارد. در نمونه های مونتاژ شده سایپا به دلیل کاهش قیمت، توان خرید افراد برای این خودرو بیشتر شده و همین موضوع موجب می شود تا حدودی فروش آن نیز بیشتر باشد. به طور کلی می توان گفت ماشین های کیا و هیوندای جزء ماشین های بسیار پرمخاطب و پرفروش بازار هستند و سراتو نیز به عنوان یک سدان اقتصادی از این قاعده مستثنی نبوده و بازار بسیار خوبی دارد.

هزینه های نگهداری سراتو مونتاژ مدل 96

سراتو مونتاژ در بازار ایران به عنوان یک ماشین کم آزار و کم خرابی شناخته می شود و همین موضوع معمولاً به عنوان یک امتیاز مثبت برای آن تلقی می شود. با این وجود شکی نیست که از لحاظ هزینه‌های نگهداری اوضاع خوبی دارد. البته ناگفته نماند قطعات بدنه این خودرو قیمت های تقریباً بالایی دارند و اگر خدای ناکرده بر اثر تصادف نیاز به تعویض آنها باشد هزینه های نسبتا سنگینی خواهد داشت. قطعات مصرفی مثل تعویض روغن، لنت و دیگر موارد اینچنینی نیز چندان هزینه بر نیستند.

رقبای اصلی سراتو 96

رقبای زیادی در برابر کیا سراتو مونتاژ ۱۳۹۶ قد علم کرده اند که اکثر آنها را ماشین های مونتاژی چینی تشکیل می دهند. بعضی از این ماشین ها آنقدر خوب ظاهر شده‌اند که حسابی کار سراتو را سخت کرده و آن را به چالش می کشند. اگر به دنبال یک خودروی خانوادگی کم هزینه هستید، سراتو انتخاب خوبی برای شما خواهد بود اما اگر به آپشن و امکانات رفاهی اهمیت می دهید احتمالاً در این بازه قیمتی انتخاب های بهتری هم پیدا خواهید کرد.

×
منو