قیمت خودرو
از
تا

قیمت سراتو مونتاژ 1398

سراتو سایپا 1398

در حال حاضر بیشتر ماشین های مونتاژی ایران را انواع خودروهای چینی تشکیل می دهند و تعداد کمی از مونتاژی ها خودروهای ژاپنی و کره ای هستند. کیا سراتو سایپایی جزء معدود ماشین های کره ای مونتاژی در ایران به حساب می آید که همین موضوع موجب شده در چند سال گذشته به شدت محبوب و پر طرفدار باشد. طراحی ظاهری ساده و  جذاب در کنار کیفیت قابل قبول و قیمت نسبتاً مناسب مهمترین دلایل محبوبیت سراتو سایپایی هستند.

در سال ۲۰۰۳ برای اولین بار کیا از یک سدان جمع و جور شهری رونمایی کرد که قیمت مناسب و امکانات رفاهی قابل قبول مهمترین ویژگی های مثبت این خودرو محسوب می شدند. نسل اول سراتو طراحی چندان جذاب و قابل توجهی نداشت اما تنها پنج سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۸ نسل دوم این خودرو معرفی شد که در کنار امکانات رفاهی بیشتر، ظاهر بسیار جذاب تری هم داشت که این موارد موجب شد نسل دوم خودرو به شدت مورد توجه قرار گیرد و فروش بالایی کسب کند.


لینک های بخش های مهم مرتبط به سراتو مونتاژی

قیمت سراتو مونتاژ (قیمت سایر مدل‌های سراتو مونتاژ)

قیمت سراتو 94

قیمت سراتو 95

قیمت سراتو 96

قیمت سراتو 97

قیمت سراتو وارداتی (همه مدل های وادراتی)


مشخصات سراتو مونتاژی مدل 1398

سراتو در مدل های ۱.۶ و ۲ لیتری در بازار حضور دارد که جعبه دنده دستی و اتوماتیک برای آنها در نظر گرفته شده. علاوه بر این از لحاظ سطح آپشن به دو مدل معمولی و آپشنال تقسیم می شود. پس در حالت کلی می توان گفت ۴ مدل سراتو مونتاژ 1398 در ایران وجود دارد که عبارتند از۱.۶ لیتری معمولی، ۱.۶ لیتری آپشنال، 2 لیتری معمولی و ۲ لیتری آپشنال.

طراحی ظاهری سراتو مونتاژ 98

اگر بخواهیم کیا‌ سراتو را از لحاظ طراحی در برابر خودروهای مونتاژی چینی قرار دهیم باید گفت نمونه‌های چینی طراحی به روز تر و جذاب تری دارند و قطعاً سراتو مغلوب آنها خواهند شد. اما اگر سن و سال سراتو را هم لحاظ کنید و آن را با ماشین های مدل ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ میلادی مقایسه کنیم متوجه می‌شویم که یکی از ماشین های جذاب و زیبا در آن دوره به حساب می آمده است.

در حال حاضر هم می توان گفت با وجود این که این ظاهر تا حدودی قدیمی به نظر می رسد اما سادگی و جذابیت های خودش را دارد و می توان آن را از لحاظ ظاهری مناسب خطاب کرد. در بعضی قسمت های خودرو به خصوص نمای روبرو بعضی المان های اسپرت استفاده شده تا حس و حال جوان پسند به خودرو ببخشند. اما باید گفت با این حال سراتو از لحاظ طراحی چندان هیجانی نیست و بیشتر مناسب استفاده های خانوادگی می باشد.

طراحی داخلی سراتو مونتاژ مدل 98

طراحی کابین سراتو نیز همانند طراحی ظاهری آن بسیار ساده و دور از هیجانات است و  قطعاً در نگاه اول متوجه قدیمی بودن این طراحی خواهید شد. با این حساب باید گفت در مورد طراحی داخلی نیز ضعف های زیادی به چشم می‌خورد. به خصوص این که نمونه‌های مونتاژ سایپا از بعضی امکانات رفاهی کابین مثل سانروف و نمایشگر محروم هستند موجب می شود باز هم ضعیف تر و قدیمی تر جلوه کند. در نمونه های آپشنال با اضافه شدن چنین آپشن هایی تا حدودی این ضعف برطرف شده اما باز هم ضعف کیفیت قطعات به کار رفته شده خودش را نشان میدهد و موجب می شود کابین سراتو مونتاژ چندان چنگی به دل نزند و در برابر رقبایی مثل ماشین های مونتاژی چینی حرفی برای گفتن نداشته باشد.

مشخصات فنی سراتو مونتاژ 1397

کمپانی کیا برای تمام خودروهایش چندین موتور و جعبه دنده مختلف در نظر می گیرد تا بتواند مشتریان بیشتری را به سمت خرید آنها جلب نماید. سراتو نیز از این قاعده مستثنی نیست و در بازارهای جهانی ۶ موتور متفاوت برای آن در نظر گرفته شده است. اما از بین تمام این شش مدل فقط نمونه های 1600 و ۲۰۰۰ سی‌سی بنزینی به بازار ایران راه پیدا کرده اند و توسط سایپا مونتاژ شده اند. در ادامه به بررسی مشخصات فنی و موتوری این دو مدل از سراتو مونتاژ 1398 می پردازیم:

در مدل های ضعیف تر یک موتور ۱۶۰۰ سی سی قرار گرفته که می تواند ۱۲۴ اسب بخار قدرت و ۱۵۶ نیوتن متر گشتاور ایجاد کند. این موتور در کنار جعبه دنده ۶ سرعته دستی شتاب صفر تا صد ۱۰.۳ ثانیه را برای این خودرو به ارمغان می آورد که برای ماشین این ابعاد کافی به نظر می‌رسد. مصرف سوخت مدلهای ۱۶۰۰ سی سی ۶.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و می تواند با حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

برای مدل های با قدرت بیشتر یک موتور ۲۰۰۰ سی سی انتخاب شده که ۱۵۴ اسب بخار قدرت و ۱۹۴ نیوتون متر گشتاور دارد. مدل های ۲۰۰۰ سی‌سی از جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک بهره می‌برند و همین موضوع سبب شده شتاب آن ها نسبت به نسخه های ۱۶۰۰ سی سی بیشتر نباشد و هر دو مدل شتاب یکسانی دارند. مصرف سوخت نمونه های ۲۰۰۰ سی سی حدود ۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می باشد و حداکثر سرعت آنها به ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.

آپشن و امکانات سراتو مونتاز 1398

سراتو در ابتدا تصمیم گرفت تعداد زیادی از آپشن ها و امکانات سراتو را کاهش دهد تا بتواند قیمت آن را پایین آورد. علاوه بر این، بخش های زیادی از خودرو به خصوص  قسمت های کابین بومی‌سازی شد تا باز هم بتواند قیمت پایین تری داشته باشد. به همین دلیل نسخه‌های اولیه سراتو سایپایی از لحاظ سطح آپشن و امکانات رفاهی ضعف قابل توجهی دارند و این موضوع سبب شد سایپا دو سال بعد نسخه های آپشنال را نیز به بازار عرضه کند تا بتواند مشتریان بیشتری را به سمت خرید این خودرو جلب کند. در ادامه به آپشن ها و امکانات این دو مدل از سراتو مونتاز 1398 می پردازیم:

مدل های معمولی : سیستم ترمز ضد قفل و توزیع نیروی ترمز، چراغ های مه شکن جلو و عقب، چراغ های جلو هالوژن، دکمه های کنترلی سیستم صوتی روی فرمان، سیستم صوتی دارای ۶ اسپیکر با قابلیت های پشتیبانی از بلوتوث و usb، دو عدد کیسه هوا شامل ایربگ راننده و سرنشین جلو، پشت سری های فعال هنگام تصادف، کمربند ایمنی پیش کشنده، خروجی برق ۱۲ ولت، آینه های برقی دارای گرم کن

مدل های آپشنال علاوه بر موارد بالا آپشن های بیشتری هم دارند که به آنها اشاره می کنیم : رینگ آلومینیومی، کروز کنترل، سنسور عقب، سنسور نور برای روشن شدن اتوماتیک چراغ ها، فرمان چرمی، پدالهای شیفتر دنده پشت فرمان، مانیتور ۸ اینچی لمسی دارای نویگیشن و دوربین دنده عقب، صفحه کیلومتر جدید دارای قابلیت سوپرویژن، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، صندلی های چرمی، سوئیچ هوشمند، سانروف

مزایا سراتو 98

نسل دوم کیا سراتو یکی از ماشین های محبوب در بسیاری از کشورهای دنیا به حساب می آید و شکی نیست که ویژگی های مثبت و مزیت های زیادی درباره این خودرو وجود داشته باشد. هرچند در نمونه های مونتاژی به مقدار قابل توجهی تعداد ویژگی های مثبت کاهش یافته است اما باز هم مزایای زیادی در مورد این خودرو وجود دارد. مواردی مثل سیستم موتور و جعبه دنده مناسب و ایمنی خوب از مهمترین مزایای سراتو سایپایی محسوب می شوند. ویژگی های دیگری مثل تعداد خرابی های کم و نمایندگی های پر تعداد در سراسر ایران نیز می تواند به عنوان مزیت برای این خودرو به حساب آیند.

معایب سراتومونتاژ 1398

شکی نیست که مهمترین و اصلی ترین معایبی که می ‌توان به سراتو مونتاژ وارد دانست تغییراتی است که سایپا بر روی این خودرو اعمال کرده است. ضعف شدید امکانات در نسخه های معمولی کاملا مشاهده می شود که در نمونه‌های آپشنال تا حدود زیادی این ایراد برطرف شده است. همچنین در نمونه های مونتاژ شده کیفیت قطعات به مقدار زیادی افت پیدا کرده که در نمونه های وارداتی به هیچ عنوان چنین ایرادی دیده نمی شود. طراحی کابین بسیار ساده و قدیمی را هم می توان یکی دیگر از ایرادات وارده به سراتو دانست که البته با توجه به عمر بیشتر از ۱۳ ساله این طرح چندان هم تعجب برانگیز نیست.

بازار خرید و فروش سراتو 98

شاید سراتو به اندازه دیگر ماشین های کیا و هیوندای در بازار ایران محبوب و پرفروش نباشد اما نمونه های مونتاژ شده به دلیل قیمت مناسب تر و هزینه های نگهداری پایین تر بسیار پرطرفدار هستند. حتی میتوان نمونه های مونتاژ شده در ایران را یکی از پر فروش ترین مدل های کیا در بازار ایران خطاب کرد. پس می توان گفت اگر بازار خرید و فروش کارکرده برای شما اهمیت دارد سراتو سایپایی یکی از بهترین گزینه هایی است که در این بازه قیمتی می‌توانید به آن فکر کنید.

هزینه های نگهداری سراتو مدل 98

یکی از ویژگی های مثبتی که تولید سراتو توسط سایپا برای این خودرو ایجاد کرد، کاهش هزینه های نگهداری به خصوص در قطعات مصرفی است. هرچند هنوز هم سراتو نسبت به دیگر ماشین های سایپا یکی از گران ترین و پر هزینه ترین ماشین ها محسوب می شود اما در برابر ماشین های وارداتی و حتی مونتاژی، هزینه‌های مناسبی دارد و می‌توان از این لحاظ امتیاز بالایی به سراتو مونتاژ 1398 داد.

رقبای اصلی سراتو مونتاژ 1398

با توجه به اینکه کیا سراتو مونتاژ ۱۳۹۸ چندین مدل دارد که هر کدام از آن ها قیمت متفاوتی دارند، تعداد زیادی ماشین به عنوان رقیب در برابر آن قرار می گیرند. با توجه به اینکه اکثر رقبای اصلی این ماشین را خودروهای مونتاژی چینی تشکیل می دهند، باید گفت سراتو از لحاظ سطح آپشن و امکانات به مقدار قابل توجهی ضعیف‌تر از رقبا ظاهر شده است. پس اگر از آن دسته افرادی هستید که امکانات رفاهی و آپشن برای شما اولویت دارد قطعاً انتخاب‌های بهتری به نسبت سراتو خواهید داشت اما اگر به دنبال یک سدان جمع و جور شهری کم آزار هستید سراتو انتخاب خوبی خواهد بود.

×
منو