قیمت خودرو
از
تا

قیمت سورنتو 2014

سورنتو 2014


برای مشاهده قیمت سایر سورنتوها از راهنمای زیر کمک بگیرید:

قیمت سورنتو (همه مدل های Sorento)

قیمت سورنتو 2015

قیمت سورنتو 2016

قیمت سورنتو 2017

قیمت سورنتو 2018


معرفی کیا سورنتو 2014

سورنتو سرسخت ترین رقیب هیوندای سانتافه در بازار ایران است اما به دلیل طراحی ضعیف تر از سانتافه در مدل های قدیمی فروش پایین تری کسب کرد. یکی از ویژگی های بسیار مهم و اصلی سورنتو های قدیمی در بازار ایران، وجود نمونه‌های ۶ سیلندر این خودرو بود که از سال ۲۰۱۴ به بعد به دلیل محدودیت های وارداتی، بازار ایران از این مدل محروم شد. ویژگی های مثبت بسیار زیادی از جمله کیفیت ساخت بالا، امکانات رفاهی و آپشن های زیاد، موتور پر قدرت، فنر بندی اسپرت و مناسب مسیرهای آفرودی و …در سورنتو دیده می‌شوند که آن را به یک گزینه مناسب برای خرید تبدیل کرده اند.

هیوندای سانتافه رقیب مستقیم و بی چون و چرای سورنتو محسوب می‌شود و از لحاظ پلتفرم این دو خودرو برادرخوانده یکدیگر به حساب می آیند. طراحی ظاهری بهتر و کابین نرمتر موجب شده سانتافه از لحاظ محبوبیت از برادر خوانده خودش پیشی بگیرد و به پرطرفدارترین شاسی بلند بازار ایران تبدیل شود اما با این وجود میتوان سورنتو را هم در دسته محبوب ترین شاسی بلند های بازار ایران قرار دارد.

مشخصات کیا سورنتو 2014

سورنتو ماشین چندان قدیمی محسوب نمی شود و نسل اول آن در سال ۲۰۰۲ وارد بازار شده است. نسل اول سورنتو از لحاظ طراحی چندان گزینه مناسبی نبود و در سال ۲۰۰۹ با معرفی نسل دوم این خودرو، پیشرفت شگفتی در طراحی آن اتفاق افتاد. نسل دوم سورنتو تا سال ۲۰۱۴ روی خط تولید قرار داشت و از این سال نسل سوم وارد بازار شد اما مدل های جدید از سال ۲۰۱۵ به بازار ایران راه یافتند و نمونه های ۲۰۱۴ موجود در ایران همچنان از نسل دوم هستند. به دلایل مختلف تعداد نمونه های کیا سورنتو ۲۰۱۴ در بازار ایران بسیار کم است. یکی از مهمترین دلایل این کمبود، سیاست ممنوعیت واردات خودرو اواخر سال ۲۰۱۳ که باعث شد شرکت های وارد کننده نتوانند تصمیم درست و به موقعی برای واردات بگیرند و شروع دوباره واردات این خودرو به سال ۲۰۱۵ موکول شد. در حال حاضر چهارمین نسل از سورنتو روی خط تولید قرار دارد که به دلیل محدودیت های وارداتی، در بازار ایران پلاک نمی‌شود.

طراحی ظاهری کیا سورنتو 2014

کیا سورنتو همیشه رقیب مستقیم هیوندای سانتافه به حساب می آمده است. اما در سال ۲۰12 نسل جدید سانتافه رونمایی شد در حالی که کیا سورنتو هنوز مدلهای قدیمی را تولید می‌کرد و این موضوع سبب شد سانتافه از سورنتو سبقت بگیرد. البته ناگفته نماند سورنتو تا حدود زیادی قدرتمندانه و آفرودی تر از سانتافه طراحی شده بود. کیا سورنتو ۲۰۱۴ آخرین نمونه از نسل دوم این خودرو محسوب می شود و از سال بعد یعنی ۲۰۱۵ مدل های نسل سوم وارد بازار شدند. هرچند کیا در سال ۲۰۱۲ یک فیس لیفت برای سورنتو معرفی کرد اما هنوز هم ظاهر آن نسبت به به دیگر خودروهای تولید ۲۰۱۴ کمی قدیمی و ضعیف به نظر می رسد.

در نمای روبرو چراغ های کشیده و متصل به جلو پنجره تا حدودی حس تهاجمی و قدرت نمایی را نشان می‌دهند. جلو پنجره این مدل از امضای خاص ماشین های کیا بهره می برد که خود کمپانی نام دماغ ببر را برای آن در نظر گرفته است. به دلیل ابعاد نه چندان بزرگ، این جلو پنجره آنطور که باید خودش را نشان نمی دهد اما همچنان به عنوان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ظاهری خودرو های کیا است. در نمای جانبی، همه چیز نشانگر توانایی و قدرت است و ارتفاع نسبتاً زیاد آن از زمین نوید بخش کیفیت آفرود مناسب خواهد بود.

در قسمت عقب شاهد چراغ هایی هستیم که بعد از فیس لیفت تعبیر کرده و با گرافیک خاص و جذابی روشن می شوند. طراحی ساده قسمت عقب خودرو باعث میشود چراغ های بزرگ و زیبای آن بیشتر خودشان را نشان دهند. به طور کلی می‌توان گفت از لحاظ ظاهری هر چند به اندازه سانتافه هم نسل خودش زیبا نیست ، اما حس قدرت و کیفیت بالایی را القا می‌کند.

طراحی داخلی سورنتو 2014

در قسمت داخل خودرو، قدیمی بودن طراحی بیشتر خودش را نشان می‌دهد و بلافاصله با دیدن کابین کیا سورنتو ۲۰۱۴ متوجه طراحی نه چندان جدید آن خواهید شد. یک داشبورد بسیار ساده برای این خودرو در نظر گرفته شده که در مرکز آن فضایی معمولی و کم هیجان برای قرار گیری نمایشگر و دکمه های مربوط به کنترل آن دیده می شود. هرچند از لحاظ ظاهر کابین کیا سورنتو ۲۰۱۴ آنطور که باید نظر شما را جلب نمی کند اما قطعاً متوجه کیفیت بالای آن قطعات خواهید شد و این موضوع مهم ترین مزیت کابین کیا‌ سورنتو است.

در داخل خودرو آپشن های زیاد و فضای باز سرنشینان جلو و عقب بسیار راضی کننده است و افراد با قدهای متفاوت در این خودرو بسیار راحت خواهند بود. امکانات رفاهی مثل گرمکن صندلی ها و چرم با کیفیت استفاده شده در داخل خودرو جذابیت آن را دوچندان میکند و حس حضور در یک ماشین نیمه لوکس را خواهید داشت. در قسمت صندلی های جلو با وجود سردکن و فضای بیشتر و صندلی های برقی با قابلیت تنظیم گودی کمر این راحتی و لوکس بودن بیشتر هم می شود. هرچند سادگی زیادی در کابین کیا سورنتو ۲۰۱۴ دیده میشود اما قطعاً حس خوشایندی به سرنشینان القا می کند.

مشخصات فنی سورنتو 2014

کیا سورنتو ۲۰۱۴ آخرین مدل از نسل دوم این خودرو به حساب می‌آید که در بازار ایران مدلهای ۴ سیلندر و ۶ سیلندر این ماشین موجود است. اما بعد از این سال محدودیت‌های وارداتی، مانع از حضور مدلهای ۶ سیلندر شد و سورنتو یکی از بزرگترین برگ برنده های خودش را از دست داد. البته در ۲۰۱۴ نیز موانع زیادی بر سر راه مدل های ۶ سیلندر قرار گرفت و اکثر سورنتو های 2014 موجود در بازار از نمونه ۴ سیلندر هستند.

کمپانی کیا برای نسل دوم سورنتو ۶ مدل مختلف پیشرانه در نظر گرفت که سه تای آنها بنزینی، یکی LPG و دوتای دیگر دیزل هستند. از بین این مدل های مختلف دو نمونه برای بازار ایران انتخاب شدند. در مدل ضعیفتر یک موتور ۲۴۰۰ سی سی چهار سیلندر و مدل های قویتر یک موتور ۳۵۰۰ سی سی ۶ سیلندر در قلب این شاسی بلند قدرتمند قرار گرفته. در ادامه به بررسی مشخصات فنی این دو مدل اشاره می‌کنیم:

در نمونه های چهار سیلندر یک موتور ۲۴۰۰ سی سی با 175 اسب بخار قدرت قرار گرفته که می‌تواند برای ماشینی با این ابعاد شتاب ۰ تا ۱۰۰ حدود ۱۰ ثانیه و حداکثر سرعت ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت را به ارمغان آورد. مصرف سوخت مدلهای چهار سیلندر حدود ۹.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است که در رانندگی های پر فشار تا ۱۳ لیتر نیز افزایش می یابد.

در مدل های شش سیلندر یک موتور ۳۵۰۰ سی سی با ۲۷۷ اسب بخار قدرت و ۳۳۵ نیوتن متر گشتاور قرار گرفته که می تواند قدرت قابل توجهی به این ماشین دهد. با وجود ابعاد بزرگ و وزن نسبتاً بالا شتاب صفر تا صد این مدل 8.5 ثانیه است و حداکثر سرعت آن به بیش از ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد که نشان دهنده قدرت بالای آن است. نمونه های ۶ سیلندر سورنتو به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۱۱ لیتر بنزین مصرف می کند که البته در استفاده های پرفشار این رقم می تواند تا ۱۵ لیتر هم افزایش یابد.

هر دو مدل ۴ و ۶ سیلندر موجود در ایران، از جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک استفاده می کنند. سیستم انتقال قدرت این ماشین می تواند نیرو را به چرخ های جلو یا هر چهار چرخ خودرو انتقال دهد. سیستم قفل الکترونیکی دیفرانسیل نیز برای این ماشین در نظر گرفته شده تا در مسیر های آفرودی راحت تر از پس موانع برآید.

آپشن و امکانات

از آنجایی که تمام مدل های کیا سورنتو ۲۰۱۴ موجود در ایران به شکل شخصی وارد شده‌اند و هیچ شرکت و مجموعه خاصی به شکل رسمی واردات را انجام نداده، مدل های موجود در بازار از لحاظ آپشن و امکانات رفاهی بسیار گسترده هستند. به همین دلیل نمی‌توان گفت کدام آپشن وجود دارد و کدام یک ناموجود است. با این حساب در ادامه به بررسی آپشن های فول ترین نمونه های وارداتی اشاره می‌کنیم که ممکن است در بعضی مدل ها دیده نشود:
کروز کنترل، سیستم کنترل سرعت در سرازیری، سیستم کنترل کشش و کنترل پایداری خودرو، حالت رانندگی اقتصادی، سنسور پارک جلو و عقب، سنسور باران برای روشن شدن اتوماتیک برف پاک کن ها، سیستم نمایشگر فشار باد تایرها، سیستم توزیع نیروی ترمز و ترمز کمکی، چراغ های روز، سنسور نور برای روشن شدن اتوماتیک چراغ ها، چراغ های مه شکن جلو و عقب، چراغ های جلو زنون با قابلیت چرخش چراغ در سر پیچ ها و سیستم شستشوی چراغ جلو، فرمان برقی حساس به سرعت دارای قابلیت تنظیم چهار حالت، صندلی ها و فرمان چرمی، سیستم صوتی پیشرفته با ۱۰ اسپیکر و آمپلی فایر با برند اینفینیتی، مانیتور ۷ اینچی مالتی مدیا با قابلیت نمایش دوربین عقب و نقشه، نمایشگر صفحه کیلومتر برای اطلاعات کامپیوتر سفری، ۶ عدد ایربگ، پشت سری های فعال هنگام تصادف، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم تهویه اتوماتیک دوگانه دارای دریچه های تهویه عقب، صندلی راننده ۸ حالته برقی با قابلیت تنظیم گودی کمر و حافظه، گرمکن صندلی های جلو و عقب و سردکن صندلی های جلو، خروجی برق ۱۲ ولت، آیینه های جانبی تاشونده برقی دارای گرمکن، سقف پانوراما، سانروف

مزایا

لیست مزایا و ویژگی های مثبت کیا سورنتو ۲۰۱۴ کمی متفاوت از مدل های دیگر این خودرو است. زیرا مهم ترین و اصلی ترین برتری این مدل، حضور موتور های ۶ سیلندر در بازار است که بعد از این سال به دلیل محدودیت های وارداتی از بازار حذف شدند. علاوه بر این مدل های ۲۰۱۴ از نمونه‌های فیس لیفت هستند و از لحاظ ظاهری نیز نسبت به مدل های قدیمی کمی طراحی جذاب تری دارند.
محدودیت های وارداتی در این سال موجب شده مدلهای ۲۰۱۴ بسیار کم تعداد باشند که این موضوع می‌تواند هم مزیت و هم ایراد برای این مدل به حساب آید. مزیت از این نظر که خودروی خاص تری است و ایراد از این نظر که تعداد آن در بازار کم بوده و ممکن است از لحاظ وضعیت خرید و فروش آنطور که باید شرایط مناسبی نداشته باشد. از دیگر مزیت های قابل توجه این خودرو، آپشن ها و امکانات رفاهی سطح بالا است که هر چند نسبت به مدل های نسل سوم و بعد از سال ۲۰۱۵ ضعیف تر است اما باز هم آپشن های مناسبی را ارائه می دهد. کیفیت تولید خوب و توانایی نسبی استفاده در مسیرهای آفرودی هم از مزایای دیگر این ماشین به حساب می آیند.

بازار خرید و فروش کیا سورنتو 2014

کیا سورنتو ۲۰۱۴ یکی از خاص ترین و کمیاب ترین مدل های کیا سورنتو در بازار ایران به حساب می‌آید و تعداد آن بسیار محدود است. همین موضوع سبب شده که قیمت بالاتری نسبت به ارزش واقعی داشته باشد و این قیمت بالا ، خرید و فروش آن را تحت تاثیر قرار داده. اما سورنتو با تمام این اوصاف هنوز هم ماشین خوبی از لحاظ بازار محسوب می‌شود. هرچند مدلهای ۲۰۱۴ نسبت به دیگر مدل ها، بازار ضعیف‌تری دارند اما هنوز هم کیا‌سورنتو هستند و خیالتان از بابت بازار کارکرده راحت باشد.

هزینه های نگهداری سورنتو 2014

کیا سورنتو یک ماشین نیمه لوکس در بازار ایران محسوب می‌شود و قطعاً باید از لحاظ هزینه‌های نگهداری توجه ویژه ای به آن داشته باشیم. هر چند به دلیل کیفیت تولید بالا، تعداد خرابی های این ماشین ناچیز است اما باز هم پرهزینه خواهد بود. از لحاظ هزینه‌های جاری مثل تعویض‌لنت یا دیگر قطعات مصرفی هم سورنتو ماشین پر خرجی محسوب می شود. قطعات بدنه خودرو به شدت گران قیمت هستند و اگر در مواردی مثل تصادفات آسیب به آنها وارد شود هزینه قابل توجهی خواهد داشت.

قیمت و رقبای اصلی سورنتو 2014

در حال حاضر سورنتو 2014 بیشتر از 1 میلیارد قیمت دارد که مبلغ بالایی برای یک ماشین 7 سال کارکرده است. همین موضوع موجب شده سانتافه به عنوان مهم ترین رقیب این ماشین، بازار پر طرفدار تری داشته باشد.

×
منو