قیمت خودرو
از
تا

قیمت سورنتو 2018

سورنتو 2018


برای مشاهده قیمت سایر سورنتوها از راهنمای زیر کمک بگیرید:

قیمت سورنتو (همه مدل های Sorento)

قیمت سورنتو 2014

قیمت سورنتو 2015

قیمت سورنتو 2016

قیمت سورنتو 2017


معرفی کیا سورنتو 2018

از ویژگیهای مثبت دیگر این خودرو می توان به کیفیت بسیار بالای تولید اشاره کرد که نسبت به هم رده هایی از جمله هیوندای سانتافه کیفیت بیشتری دارد. امکانات رفاهی و آپشن های بی شمار همیشه جزء ویژگی‌های مهم ماشین های کره ای بوده اند و در مورد سورنتو نیز به عنوان یک پرچمدار شاسی بلند این موضوع کاملا محسوس است. کیا سورنتو در بازارهای جهانی در مدل های ۴ و ۶ سیلندر به بازار عرضه می شود اما متاسفانه در بازار ایران فقط مدلهای ۴ سیلندر وارد شده‌اند.
البته تا سال ۲۰۱۴ مدل های ۶ سیلندر سورنتو نیز در ایران حضور داشتند اما به دلیل محدودیت واردات ماشین بالای ۲۵۰۰ سی سی، مدل های شش سیلندر از لیست موجودی های ایران خارج شدند. در حال حاضر کیا سورنتو ۲۰۱۸ آخرین مدل این شاسی بلند دوست داشتنی در بازار ایران است. سورنتو در سال ۲۰۱۸ یک فیس لیفت ظاهری را تجربه کرد که چراغ ها ، سپر و قسمت های جزئی دیگر بدنه نسبت به مدل های قبلی تغییر کرده است. تعداد مدل های ۲۰۱۸ سورنتو در بازار ایران بسیار محدود است و به دلیل همین تعداد کم، قیمت آنها نسبت به مدل های دیگر به شدت بالاست.

مشخصات سورنتو 2018

نسل اول کیا سورنتو در سال ۲۰۰۲ وارد بازارهای جهانی شد. هرچند این ماشین از لحاظ کیفیت تولید گزینه بسیار خوب و قابل اعتمادی بود، اما از لحاظ ظاهری آنطور که باید، نتوانست مخاطبان را به سمت خودش جلب کند و فروش آن کمتر از انتظار کمپانی بود. به همین دلیل در زمان معرفی نسل دوم رویکرد متفاوتی را در پیش گرفت و سورنتو را از یک ماشین سایز متوسط نیمه اقتصادی به یک شاسی بلند نسبتا بزرگ و نیمه لوکس تبدیل کرد.

این سیاست نتیجه مطلوبی داشت و باعث شد نسل سوم از نسل قبلی هم بزرگتر و لوکس تر باشد. نسل سوم سورنتو در سال ۲۰۱۴ رونمایی شد اما در سال ۲۰۱۸ یک فیس لیفت ظاهری روی آن صورت گرفت که باعث جذابیت بیشتر این ماشین شد. کیا سورنتو ۲۰۱۸ قطعاً جذاب ترین شاسی بلند کیا در بازار ایران است و در برابر رقبا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

طراحی ظاهری سورنتو ۲۰۱۸

کیا سورنتو اوایل سال ۲۰۱۸ یک فیس لیفت را تجربه کرد که تعداد بسیار کمی از مدل های فیس لیفت شده به بازار ایران راه پیدا کردند. زیرا دقیقا در همین موقعیت محدودیت های وارداتی در بازار ایران حاکم شد. به همین دلیل مدل های ۲۰۱۸ موجود در بازار بسیار کم تعداد هستند و همین تعداد کم موجب شده قیمت فوق العاده بالایی داشته باشند. در فیس لیفت انجام شده تغییر چندان جدی و قابل توجهی روی کیا سورنتو ۲۰۱۳ انجام نشده است اما همان تغییرات کم، ظاهر خودرو را مدرن تر و جذاب تر کرده اند. در واقع باید گفت تغییرات این فیس‌لیفت به چراغ ها و سپر ماشین محدود می شود.

در نمای روبرو تا حدود زیادی ساختار قبلی خودرو حفظ شده است اما تغییرات آن قابل توجه است. اولین و مهمترین تغییری که قطعاً توجه شما را به خود جلب می کند ساختار گرافیکی جلو پنجره خودرو است که با یک طراحی جدید حس لوکس بودن و قدرت نمایی بیشتری به خودرو داده است. جلو پنجره جدید با انبوهی از نقاط کروم رنگ پوشیده شده که لوگوی کیا در مرکز آن خودنمایی می کند. چراغ های جلو و محل قرارگیری چراغ های روز نیز متفاوت از مدل های قبلی در نظر گرفته شده و در قسمت چراغ های عقب هم تغییراتی صورت گرفته.

در مدل های قدیمی تر چراغ جلو از دو لنز بزرگ ساخته شده بود اما در مدل های جدید سه لنز با ابعاد کوچکتر جایگزین شده اند و چراغ‌های روز مثل یک ابرو بالای این لنزها را پوشانده. یکی از مشخصه های جذاب و دوست داشتنی کیا سورنتو، پروژکتورهای جلو قرار گرفته در سپر بودند که در مدل های جدید با نمونه های کوچکتر جایگزین شده اند. اما هنوز هم ظاهر چشم‌نواز خودشان را حفظ کرده اند.

در قسمت عقب خودرو نیز گرافیک چراغ های عقب به کلی تغییر کرده و با استفاده از هالوژن های جدید حسن مدرن تری به نمای عقب خودرو داده است. ظاهر کناری مدل های جدید تغییر قابل توجهی نسبت به نمونه‌های قبل از فیس لیفت ندارد. در قسمت جانبی همچنان رینگ های بزرگ با رنگ کروم به شدت خودنمایی می کند و ابعاد بزرگ خودرو حس قدرت قابل توجهی القا می کند. قطعاً کیا سورنتو یکی از جذاب ترین و دوست داشتنی ترین شاسی بلندهای شهری و سایز متوسط بازار به حساب می آید و کمتر رقیبی در بخش طراحی می تواند آن را شکست دهد.

طراحی داخلی کیا سورنتو ۲۰۱۸

در بخش طراحی کابین اختلاف قابل توجهی بین مدل های قبل و بعد از فیس لیفت وجود ندارد.احتمالاً تنها تفاوتی که توجه شما را در مدلهای بعد از فیس لیفت جلب می کند تغییر ظاهر فرمان است. نکته دیگر اینکه مدل های ۲۰۱۸ وارد شده در ایران همگی از نمونه GT-Line هستند و در قسمت‌های مختلف کابین لوگوی GT-Line را مشاهده می کنیم که نشان از اسپرت بودن خودرو نسبت به نسخه های معمولی است. موارد دیگر کابین کاملا شبیه به مدل های قبل از فیس لیفت طراحی شده اند. در واقع طراحی کابین ماشین انقدر مدرن و جذاب بود که کیا نیاز چندانی برای تغییرات آن ندیده است.

در مرکز داشبورد نمایشگر خودرو را مشاهده کنیم که اطراف آن را دریچه های خروجی تهویه هوا پوشانده اند. یک قاب مستطیلی اطراف این بخش را پوشانده و آن را از قسمت‌های دیگر داشبورد جدا کرده است که این طراحی جذابیت قابل توجهی به داشبورد ماشین داده است. در قسمت نمایشگر کیلومتر یک عقربه ی بسیار بزرگ وظیفه نشان دادن سرعت خودرو را به عهده دارد که این ظاهر حس اسپرت بودن قابل توجهی به راننده القا می کند.

از لحاظ فضای سرنشینان سورنتو شرایط بسیار مناسبی دارد و یک اتاق بزرگ و جادار را در اختیار تمام سرنشین ها قرار می دهند. البته سرنشینهای ردیف سوم، فضای جادار و قابل توجهی در اختیار ندارند. این موضوع در تمام خودروهای سه ردیفه وجود دارد و به عنوان یک ایراد برای سورنتو به حساب نمی‌آید. تمام مواد به کار رفته شده در داخل کابین خودرو، بسیار با کیفیت و مناسب هستند و حس خوبی به سرنشینان القا می کند. تعداد زیاد آپشن و امکانات رفاهی در داخل کابین موجب افزایش رفاه سرنشینان می‌شود. به طور کلی باید گفت کیا سورنتو ۲۰۱۸ از لحاظ طراحی کابین بسیار مدرن، لوکس و جذاب ساخته شده و از این لحاظ یکی از بهترین گزینه های بازار است.

مشخصات فنی سورنتو ۲۰۱۸

برای مدت زمان طولانی سورنتو پرچم‌دار شاسی بلندهای کمپانی کیا به حساب می آمد و همین موضوع سبب شده که کمپانی کیا از لحاظ مشخصات فنی و از لحاظ آپشن و امکانات رفاهی، برای این خودرو سنگ تمام بگذارد. در بخش مشخصات فنی ۸ مدل مختلف پیشرانه برای نسل سوم کیا سورنتو در نظر گرفته تا بتواند تمام مخاطبان را راضی نگه دارد. در بازارهای جهانی ۶ مدل موتور بنزینی و دو مدل دیزل برای کیا سورنتو عرضه شده است. در ضعیف ترین مدل یک موتور ۲ لیتری دیزل قرار گرفته و قدرتمندترین نمونه از یک موتور 6 سیلندر 3.3 لیتری GDi با 295 اسب بخار قدرت استفاده می کند. اما از بین تمام این موارد فقط مدل های چهار سیلندر ۲۴۰۰ سی سی GDi وارد بازار ایران شدند و از حضور مدل های دیگر خبری نیست. در ادامه به بررسی مشخصات مدل های موجود در ایران کیا سورنتو 2018 اشاره می‌کنیم:

یک موتور ۲۴۰۰ سی سی از نوع GDi در قلب این خودرو قرار گرفته که می تواند ۱۸۸ اسب بخار قدرت و ۲۴۱ نیوتن متر گشتاور تولید کند. هرچند چنین قدرتی مناسب است اما برای خودرویی با وزن ۱۷۰۰ کیلو گرم احتمالاً نیاز به موتور قدرتمند تری داشته باشید و در زمان استفاده احساس ضعف در قدرت پیدا کنید. این پیشرانه ی نه چندان قوی، با یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک با قابلیت شیفت لاک همراه شده که می تواند شتاب صفر تا صد ۱۱ ثانیه ای را موجب شود.

توان خودرو به چرخ های جلو و یا چهار چرخ خودرو منتقل می شود و با سیستم قفل الکترونیکی دیفرانسیل می تواند تا حدودی از پس بیراهه نوردی ها برآید. کیا سورنتو در حالت ترکیبی به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۹ لیتر بنزین مصرف میکند که در استفاده های پرفشار و زمان شتاب گیری این رقم تا ۱۵ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر هم افزایش می یابد. هرچند حداکثر سرعت اعلام شده از طرف کمپانی برای خودرو ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت است، اما می تواند تا ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت هم سرعت بگیرد.

آپشن و امکانات

همانطور که اشاره کردیم سورنتو به عنوان پرچم‌دار شاسی بلندهای کیا به حساب می آید و انتظارات بسیار بالایی از لحاظ آپشن و امکانات رفاهی از این خودرو وجود دارد. البته کیا هم برای سورنتو کم نداشته و انبوهی از امکانات رفاهی را در اختیار سرنشینان خودرو قرار می‌دهد تا به بهترین و مرفه ترین شکل ممکن از ماشین خودشان لذت ببرند. تقریباً بیشتر مدل های موجود سورنتو در بازار ایران از نمونه های فول آپشن هستند اما بعضی مدلها، امکانات کمتری دارند. در ادامه به بررسی فول ترین مدلهای سورنتو در بازار می پردازیم که بعضی از آپشن های این لیست در مدل های نیمه فول ناموجود است.

سیستم کروز کنترل هوشمند با قابلیت تشخیص فاصله از خودروهای اطراف، سیستم کنترل ایستایی در سربالایی و کنترل سرعت در سرازیری، کنترل کشش و کنترل پایداری خودرو، سیستم اتو پارک با قابلیت پارک در سه مدل متفاوت، سه حالت رانندگی شامل: اقتصادی- نرمال و اسپرت، سیستم تعلیق هوشمند خودرو با قابلیت تراز نگه داشتن خودرو در مسیر های ناهموار، سنسور پارک جلو و عقب، سنسور باران برای روشن شدن اتوماتیک برف پاک کن ها، سیستم نمایشگر فشار باد تایرها، رادار تصادف جلو و عقب خودرو، سیستم توزیع نیروی ترمز و ترمز کمکی، ترمز پارک برقی، اتو هلد، چراغ های روز، سنسور نور برای روشن شدن اتوماتیک چراغ ها، قابلیت تنظیم اتوماتیک ارتفاع نور و سیستم نوربالا اتوماتیک، چراغ های مه شکن جلو و عقب، چراغ های جلو زنون با قابلیت چرخش در سر پیچ ها و سیستم شستشوی چراغ، نورپردازی داخلی خودرو، فرمان برقی حساس به سرعت دارای قابلیت تنظیم چهار حالته و حافظه، قابلیت تنظیم اتوماتیک فرمان در حالت های نرمال و اسپرت، پدالهای شیفتر دنده پشت فرمان، گرمکن فرمان خودرو، سیستم صوتی پیشرفته با ۱۰ اسپیکر و آمپلی فایر از برند اینفینیتی، نمایشگر ۸ اینچی لمسی با قابلیت نمایش نقشه و دوربین ۳۶۰ درجه، نمایشگر هفت اینچی صفحه کیلومتر برای نمایش تنظیمات و اطلاعات کامپیوتر سفری، ۶ عدد ایربگ، پشت سری های فعال هنگام تصادف، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه دارای دریچه های تهویه عقب و تهویه جداگانه ردیف سوم، صندلی راننده ده حالته برقی با قابلیت تنظیم گودی کمر و حافظه، صندلی ردیف سوم، گرمکن صندلی های ردیف اول و دوم و سردکن صندلی های جلو، صندلی ها- فرمان و توری های چرمی، خروجی برق ۱۲ ولت برای سرنشینان جلو و عقب، صندوق دارای جک برقی و سیستم صندوق پران هوشمند، آینه های جانبی گرم شونده با قابلیت تاشوندگی برقی، سقف پانوراما، سانروف، پرده جانبی شیشه ها، کیت بدنه در مدل های GT-Line

مزایا

کیا سورنتو ۲۰۱۸ آنقدر ماشین جذاب و محبوبی است که کمتر ایرادی می‌توان به آن گرفت. در واقع با یک شاسی بلند همه چیز تمام و کامل روبه رو هستیم که انبوهی از مزایا و ویژگی‌های مثبت را در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد. مهمترین و اصلی ترین ویژگی های این خودرو کیفیت مناسب تولید و امکانات و آپشن های بسیار سطح بالا است که از سورنتو یک شاسی‌بلند لوکس ساخته اند. در حال حاضر مدلهای فول آپشن سورنتو جزء پر آپشن ترین ماشین های بازار ایران به حساب می آید و حتی امکانات فوق العاده ای مثل پارک اتوماتیک نیز در آنها در نظر گرفته شده. از مزایای دیگر این خودرو می‌توان به فضای بسیار جادار برای خانواده های پرجمعیت و راحتی بسیار قابل توجه سرنشینان اشاره کرد.

بازار خرید و فروش سورنتو ۲۰۱۸

مدل های مختلف کیا سورنتو در بازار بسیار پرطرفدار و محبوب هستند اما از آنجایی که مدل های ۲۰۱۸ خاص محسوب می‌شوند و تعداد آنها در بازار کم است، کمی از لحاظ خرید و فروش ضعیف تر از مدل های دیگر هستند. البته ناگفته نماند که حتی همین مدل‌های ۲۰۱۸ هم بازار خوبی داشته و احتمالاً هیچگاه از این لحاظ، مشکلی با این ماشین نخواهید داشت اما قیمت آنها نسبت به ارزش واقعی بیشتر است

هزینه های نگهداری کیا سورنتو ۲۰۱۸

کیا سورنتو 2018 در حال حاضر در مدل های صفر کیلومتر و کارکرده در بازار حضور دارند که تمام آنها از لحاظ تعداد خرابی بسیار قابل اعتماد هستند. با این حساب برای راننده دردسر ساز نیستند و پای راننده را به تعمیرگاه باز نمی کنند اما اگر به هر دلیلی مشکلی برای آنها ایجاد شود هزینه های قابل توجهی خواهند داشت. از لحاظ هزینه‌های جاری مثل قطعات مصرفی هم سورنتو یک ماشین نسبتاً لوکس به حساب می‌آید و هزینه‌های آن هم طبیعتاً بالا خواهد بود.

قیمت و رقبای اصلی سورنتو ۲۰۱۸

از آنجایی که کیا سورنتو ۲۰۱۸ در بازار بسیار کمیاب است، قیمت این ماشین بسیار بیشتر از ارزش واقعی آن در نظر گرفته می شود. در حال حاضر نمونه‌های صفر کیلومتر این ماشین بیشتر از ۳.۵ میلیارد قیمت‌گذاری می‌شود که از لحاظ قیمت دلاری به هیچ عنوان چنین مبلغ هایی برای سورنتو وجود ندارد. همین قیمت بالا موجب شده رقبای این ماشین خودروهایی مثل ماشین های ژاپنی و آلمانی باشند که کمی کار سورنتو را سخت کرده اند.

×
منو