۱

اطلاعات کلی

اکسنت

۱۹ سال پیش هیوندای اکسنت - Hyundai Accent متولد شد . سدان سایز کوچکی که در بازار استرالیا به آن اکسِل می‌گفتند. در حالی که خود اکسنت به عنوان جانشین اکسل توسط هیوندای روی کار آمده بود .

۲

طراحی

طراحی پویا و منحصر به فرد

هیوندای اکسنت که تا قبل از این یک خودروی صرفا وارداتی به حساب می‌آمد امروزه در کرمان موتور تولید و در بازار داخلی عرضه می شود. مسئولان شرکت کرمان موتور قرارداد تولید و عرضه محصولات هیوندای را امضاء کردند .هیوندای اکسنت یک خودرو ساب کامپکت است که نسل اول آن در سال ۱۹۹۴ معرفی شد و در حال حاضر در پنجمین نسل خود در بازارهای جهانی به فروش می‌رسد. هیوندای اکسنت نخستین بار در نسل دوم وارد ایران شد که ما آن محصول را با نام هیوندای ورنا می‌شناسیم. مدل مورد نظر، نسل چهارم اکسنت است که در ابتدا به صورت وارداتی در ایران عرضه شد اما کرمان موتور در سال ۱۳۹۶ تصمیم به مونتاژ آن در ایران گرفت. تا در کنار برخی محصولات دیگر هیوندای، شاهد تولید یک خودرو کره‌ای به صورت CDK در کشورمان باشیم.

طراحی خارجی

در نمای روبرو، چراغ‌های کشیده و اسپرت اکسنت، جلب نظر می‌کنند، لبه‌ی بالایی چراغ‌ها، کاملا در امتداد خط کاپوت قرار دارد . حالت شش‌ضلعی جلو پنجره، البته با خطوطی روی سپر تداعی می‌شود و حتی فضای خالی پایین سپر، تقارنی نسبی با قسمت لگو دارد.
برای مه‌شکن‌ها، جایگاه مناسبی در طرفین سپر دیده می‌شود ، خطوط حجم‌دهنده‌ی روی کاپوت و لبه‌های امتداد یافته از ستون‌های A، کاملا چشم بیننده را به سمت لوگوی هیوندای هدایت می‌کند.
از نمای جانبی، استفاده‌ی هوشمندانه از خطوط حجم‌دهنده ، زیبایی اکنست را افزایش می‌دهد.

نمایشگر ۷ اینچ، مجموعه‌ی هواکش‌های اصلی و نمایشگر مرکزی، حالتی جدا از داشبورد دارد و می‌تواند به راحتی توسط دارندگان مدل‌های کم‌آپشن قدیمی، تعویض شود. صندلی‌ها با پوشش مناسب و فرم بسیار خوب طراحی شده‌اند،طراحی فرمان بسیار راحت و خوش دست طراحی گردیده،صندلی‌های ردیف جلو، حالتی اسپرت و هماهنگ با فیزیک بدن دارند و در قسمت صندلی های پشت فضای رضایت‌بخش در قسمت‌های زانو و بالای سر است که حتی افرادی با قد ۱۸۵ سانتیمتر، در آن راحت هستند،صندوق بسیار جادارو فراموش نکنیم، صندلی‌های عقب اکسنت، قابل خم شدن به سمت جلو هستند تا بتوان، فضای بیشتری به صندوق بار اختصاص داد.

۳

مشخصات فنی

موتور ۱.۶ لیتری: با حداکثر گشتاور ۱۵۵ نیوتن در ۴۲۰۰ دور در دقیقه
گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک: تعویض دنده های نرم و روان
استارت دکمه ای: با داشتن کلید هوشمند در جیب خود، با فشردن یک دکمه خودرو خود را روشن و خاموش کنید.
سیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESC): سیستم کنترل پایداری الکترونیکی وضعیت خودرو را در هنگام چرخش فرمان به منظور اعمال نیروی ترمز به هریک از چرخ ها جهت حفظ پایداری خودرو بررسی می نماید.
سیستم مدیریت پایداری (VSM): کنترل پایداری خودرو در سطوح لغزنده به همراه سفت شدن فرمان
سنسور پارک عقب: سنسورهای موجود روی سپرهای عقب با ایجاد آلارم در هنگام نزدیک شدن به موانع از برخورد با آنها جلوگیری کرده
کنترل فشار باد چرخ ها (TPMS): پایش فشار باد لاستیک ها که بر روی صفحه کامپیوتر سفری نمایش داده می شود.
۶ ایریگ: ایربگ راننده، ایربگ سرنشین جلو، ۲ ایربگ جانبی و ۲ ایربگ پرده ای که در زمان حادثه از سرنشینان محافظت می کند.

حداکثر قدرت
۱۲۲ اسب بخار

در ۶۳۰۰ دور در دقیقه

استاندارد آلایندگی
حداکثر سرعت
۱۹۰

Km/h

حجم موتور۱۵۹۱CC
نوع موتورWT
حداکثر قدرت HP/rpm۱۲۲/۶۳۰۰
حداکثر گشتاورNm/rpm۱۵۵/۴۲۰۰
سیستم انتقال قدرتاتوماتیک ۴ سرعته
حداکثر سرعت Km/H۱۹۰
حجم مخزن سوخت(لیتر)۴۳

۲.۵۷۰*۱.۴۹۳*۱.۴۵۷

اتوماتیک ۴ سرعته

مشاوره جهت خرید خودرو
شعبه نیاوران : ۲۲۲۹۹۰۱۵
شعبه کاشانی : ۴۴۰۰۴۳۵۵
شعبه بام لند : ۴۴۹۶۵۴۱۸
شعبه هنگام : ۷۷۲۴۱۵۶۱
شعبه پاسداران : ۲۶۱۵۴۵۰۱
شعبه عباس آباد : ٨٨٧٠٠٢٨٩