آشنایی با هیوندا کنا ۲۰۱۹

هیوندا اخیرا کراس اوور جدید خود کنا ۲۰۱۹ را معرفی کرد با این تفاوت که بر خلاف نسخه ۲۰۱۸ همین خودرو که بنزینی بود ، نسخه ۲۰۱۹ برقی خواهد بود.

در این مقاله به بررسی نسخه برقی این خودرو میپردازیم


هیوندا کنا ۲۰۱۸

بد نیست اول نگاهی به نسخه ی بنزینی کنا داشته باشیم نسخه ای که به نظر میاد آید در برنامه ی کرمان خودرو قرار دارد تا آنرا به زودی روانه ی خیابان های کشورمان کند.

این خودرو در نسخه ی اتوماتیک خود دارای موتور ۴ سیلندر با حجم ۱۵۹۱ سی سی مجهز به توربو است که ۱۷۷ اسب بخار نیرو و گشتاور ۲۶۵ نیوتون بر متر تولید میکند و دارای مصرف ترکیبی ۷.۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است.

هیوندا کنا 2018

اما حالا وقت آن است تا به بررسی نسخه برقی این خودرو بپردازیم

ظاهر هیوندا کنا

از لحاظ ظاهر کنا ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ شباهت بسیاری به یکدیگر دارند و به غیر از جلو پنجره آنها شاهد تفاوت خاصی نیستیم . اما قسمت جلو پنجره با بدنه یکدست و یک جنس شده با این تفاوت که دارای شیار هایی است.

هیوندا کنا 2019

همین اتفاق در نمای عقیبی این دو مدل هم افتاده به غیر از چراغ های زیرین که تغییر کرده اند و تغییراتی در سپر ماشین تفاوت دیگری مشاهده نمیشود.

کابین کنا

در اینجا هم تفاوت های آنچنانی با نسخه های غیر برقی کنا دیده نمیشود اما آن تفاوت های کوچک را میتوان در قسمت کنسول وسط دید که به علت حذف سیستم تعویض دنده و گیربکس است.

اما در این قسمت شاهد ال سی دی ۷ اینچی هستیم که علاوه بر دید عقب دارای اندروید اتو و اپل کارپلی است.

هیوندا کنا 2019

مشخصات هیوندا کنا

کنا سه تریم مختلف به نام های اکتیو ، الیت و هیلندر دارد که تفاوت نسخه ی اکتیو در این است که خریداران میتوانند پکیج ایمنی را سفارش دهند که شامل هشدار برخورد از عقب ، ترمز اضطراری اتوماتیک و هشدار نقطه کور است که این پک برای دو نسخه دیگر هم به صورت استاندارد وجود خواهد داشت.

از طرف دیگر کنا با دو موتور عرضه خواهد شد :

  1. موتور ۲۰۰۰ سی سی با ۴ سیلندر و گیربکس ۶ سرعته
  2. موتور ۱۶۰۰ سی سی دارای توربو با ۴ سیلندر و گیربکس ۷ سرعته

اما نکته ی قابل توجه دیگر در این موضوع این است که در موتور ۲۰۰۰ نیرو فقط به چرخ های جلو منتقل میشود اما در نسخه موتور ۱۶۰۰ نیرو به هر ۴ چرخ منتقل میشود.

این کراس اوور قادر است ۴۱۵ کلیومتر را با یک بار شارژ پک باطری ۶۴ کیلوواتی خود طی کند که آمار بسیار خوبی به حساب می آید و آماری بهتر نسبت به کنا را فقط در برخی مدل های تسلا میتوانیم مشاهده کنیم.

گویا سیستم تعلیق کنا هم راحت و راضی کننده خواهد بود و توانایی کنترل ماشین ارتقا یافته.

هیوندا کنا 2019

قیمت هیوندا کنا

بر اساس گفته های هیوندا این خودرو با قیمت ۳۶۴۵۰ دلار وارد بازار آمریکا خواهد شد که البته به علت تخفیفات مالیاتی برای خودرو های برقی در آمریکا، ۷۵۰۰ دلار از قیمت این خودرو کسر میشود و به ۲۸۹۵۰ دلار میرسد که قیمت خوبی برای چنین ماشینی به حساب می آید.

هیوندا کنا 2019
۰/۵ ( ۰ نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-48421

امکان لیزینگ تا 36 ماه
دو سال گارانتی
اقساط بدون بهره تا 8 ماه
فروش ویژه بایک سابرینا
مشاهده بروشور
مشاهده بروشور
فروش ویژه بایک سابرینا
اقساط بدون بهره تا 8 ماه امکان لیزینگ تا 36 ماه
پیشنهاد شما هنوز اینجاست