۱

اطلاعات کلی

این خودرو حدود ۱۸.۵ اینچ از خودروهای هاچ بک دیگر شرکت کیا موتورز کوچکتر است. این خودرو برنده میدان خودروهای هم رده و جمع و جور می باشد. کیا پیکانتو جدیدترین نسل از کیا در نمایشگاه خودروی ژنو بود که با امکانات و تجهیزات بهتر، فضای سرنشین بزرگ تر و ظاهری تند و تیزتر رونمایی شد.

۲

طراحی

کیا پیکانتو مدل ۲۰۱۸ دارای طراحی کشیده تر و حجومی تر است و از آن حالت قدیمی خود خارج شده و جوان پسند تر شده است. فضای داخل کابین بهبود یافته و تجهیزات بیشتر شده است .

طراحی این خودرو در مراکز طراحی آلمان و کره توسعه یافته و پیشرفت قابل توجهی در طراحی بدنه و درب ها دیده می شود.

فاصله دو محور از ۲۳۸۵ میلی‌متر نسل قبلی به ۲۴۰۰ میلی‌متر افزایش پیدا کرده تا کابین بزرگتری نسبت به رقبا در اختیار سرنشینان قرار گیرد. همچنین فضای بار آن نیز ۲۵۵ لیتر بوده که و به ادعای کیا، در بدنه‌ی این خودرو از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای استفاده شده تا پیکانتو جدید کره‌ای‌ها یکی از بی‌صدا‌ترین اتومبیل‌های کلاس خود باشد.

۳

مشخصات فنی

موتوری که در قسمت زیر کاپوت کیا پیکانتو ۲۰۱۸ قرار دارد موتوری میان رده با حجم ۱.۳ لیتری ۴ سیلندر است. این موتور توان ۸۳ اسب بخار را تولید می کند که قابل سفارش با یک گیربکس خودکار ۴ سرعته می باشد. اما در دو مدل دیگر کیا پیکانتو ۲۰۱۸ موتوری با حجم ۱ لیتر و ۳ سیلندر توربوشارژ را داریم که توان ۶۶ اسب بخار را تولید می کند. همچنین موتوری با حجم ۱ لیتری ۳ سیلندر نیز در آن وجود دارد که توان ۹۹ اسب بخار را تولید می کند. این موتور قابل سفاش با گیربکس ۵ سرعته دستی می باشد. هم چنین در این مدل توان ۹۹ اسب بخار و گشتاور ۱۷۲ نیوتون متر در ۱۵۰۰ دور تولید می شود.هدلایت های خودکار، کروز کنترل و سیستم سرگرمی که به نمایشگر لمسی ۷ اینچی مجهز شده می باشد. سیستم گشتاور بالا در سر پیچ ها به راننده در بهتر راندن کمک می کند. از تجهیزاتی که در این خودرو تعبیه شده می توان به و کنترل تهویه مطبوع را می توان نام برد. کلیدهای متعدد بر روی فرمان پیکانتو قرار گرفته و صندلی‌های ردیف پشتی ۳۲.۲ اینچ و حدودا هم اندازه با مدل اسپارک طراحی شده است. این خودرو از فضایی ۰.۸ اینچی که اندازه ای کمتر از اسپارک دارد برخوردار است. مدل های عرضه شده توسط این خودرو مدل های ۲ و ۴ می باشند. اما مدلی که وارد بازار جهانی شده مدل ۴ آن است.

حداکثر قدرت
۸۵ اسب بخار

در ۶۰۰۰ دور در دقیقه

حداکثر گشتاور
۱۲۱ نیوتن متر

در ۴۰۰۰ دور در دقیقه

حداکثر سرعت
۱۶۰

Km/h

موتور۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه
حجم موتور
۱۲۴۸سی سی
جعبه دنده۴ دنده خودکار تیپ ترونیک
شتاب ۰ تا ۱۰۰
۱۲٫۹ ثانیه
وزن
۱۰۳۵ کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
۳۵۹۵ طول – ۱۵۹۵ عرض – ۱۴۸۱ ارتفاع
فاصله بین دو محور
۲۳۸۵ میلیمتر

مشاوره جهت خرید خودرو
شعبه نیاوران : ۲۲۲۹۹۰۱۵
شعبه کاشانک: ۸-۲۶۱۱۱۱۹۶
شعبه کاشانی : ۴۴۰۰۴۳۵۵
شعبه بام لند : ۴٠۴۴٧٨۴١
شعبه هنگام : ۷۷۲۴۱۵۶۱
شعبه پاسداران : ۲۶۱۵۴۵۰۱
شعبه عباس آباد : ٨٨٧٠٠٢٨٩