۱

اطلاعات کلی

مینی کلابمن موفق به کسب ۵ ستاره ایمنی از موسسه معتبر یورو انکپ Euro NCAP شده است.کلابمن در بازار جهانی با موتورهای مختلفی عرضه می‌شود اما موتور در نظر گرفته شده برای بازار ایران، حجمی معادل ۲.۰ لیتر دارد و با پرخوران توربوشارژر تغذیه می‌شود. حداکثر قدرت این موتور به ۱۸۹ اسب بخار و گشتاور آن به ۲۸۰ نیوتن متر می‌رسد.

۲

طراحی

مینی کلابمن یک خودرو خانوادگی انگلیسی است که نسل اول آن در سال ۲۰۰۷ معرفی شد و تولید آن تا سال ۲۰۱۴ ادامه پیدا کرد. نسل دوم کلابمن در سال ۲۰۱۵ معرفی شد که با تغییرات اساسی در طراحی بدنه همراه شده از جمله در چراغ‌ها و شکل درها.

مینی کلابمن تغییرات ظاهری زیادی را تجربه کرد از جمله در پیکربندی بدنه و شکل چراغ‌ها. درها در نسل جدید کلابمن شکل جدیدی پیدا کرده‌اند و ۴ در برای ورود و خروج سرنشینان در نظر گرفته شده است. در حالی که در نسل قبل، دو در اصلی و دو در کوچکتر دیده می‌شد. به علاوه در صندوق عقب به دو بخش تقسیم می‌شود و به این ترتیب، بیشترین حجم ممکن در فضای بار در اختیار شماست.مینی کلابمن ابعادی معادل ۴۲۷۵ میلی متر در طول، ۱۸۰۱ در عرض، و ۱۴۴۰ میلی متر دارد و وزن خالص آن معادل ۱۴۲۵ کیلوگرم است.

در داخل کابین کلابمن همان زبان طراحی آشنای مینی دیده می‌شود و استفاده از متریال با کیفیت به خوبی مشهود است. در مرکز داشبورد یک پنل دایره‌ای شکل دیده می‌شود که برای صفحه نمایش و کلیدهای مربوط در نظر گرفته شده. این نمایشگر ۶.۵ اینچی لمسی است.

۳

مشخصات فنی

مجهز به سیستم صوتی Harman Kardon ، سیستم مسیر یاب ، سقف پانوراما ، تهویه هوای هوشمند ، سیستم کمکی پارک ، قابلیت انتخاب حالت های رانندگی مختلف ، سنسور پارک جلو و عقب ، کروز کنترل هوشمند ، هد آپ دیسپلی ، گرمکن صندلی های جلو ، سیستم کنترل عملکرد ، نور پردازی داخلی ، کروز کنترل هوشمند ، سیستم هوشمند فنر بندی ، صندلی راننده دارای حافظه ، سیستم کمکی راننده و دوربین عقب

حداکثر قدرت
۱۸۹ اسب بخار

در ۶۰۰۰ دور در دقیقه

حداکثر گشتاور
۲۸۰ نیوتن متر

۴۲۰۰ دور در دقیقه

استاندارد آلایندگی
گیربکس۸ سرعته اتوماتیک
محور متحرکدیفرانسیل جلو
تعداد و آرایش سیلندر/سوپاپ۴خطی/۱۶
حجم موتور سی سی۱۹۹۸
شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر(ثانیه)۷.۲
وزن خالص(کیلوگرم)۱۴۲۵
مصرف ترکیبی(لیتر)
۵.۸
۸ عدد (راننده – سرنشین – جانبی – پرده‌ای)
سیستم‌های ترمز ABS, EBD, BAS, BOS, TCS, ESC و HAC/ ترمز جلو دیسکی خنک شونده – عقب دیسکی

مشاوره جهت خرید خودرو
شعبه نیاوران : ۲۲۲۹۹۰۱۵
شعبه کاشانک: ۸-۲۶۱۱۱۱۹۶
شعبه کاشانی : ۴۴۰۰۴۳۵۵
شعبه بام لند : ۴٠۴۴٧٨۴١
شعبه هنگام : ۷۷۲۴۱۵۶۱
شعبه پاسداران : ۲۶۱۵۴۵۰۱
شعبه عباس آباد : ٨٨٧٠٠٢٨٩