پژو 206 آر سی ( 206 RC ) ، دلربایی که به ایران نیامد

پژو ۲۰۶، یکی از موفق ترین ساخته های پژو و موفق ترین خودروهای مونتاژی تاریخ ایران است. در اوایل دهه ی نود میلادی بود که کمپانی پژو تصمیم گرفت تا پروژه ای را به منظور تولید یک جایگزین برای ۲۰۵ کلید بزند. خودرویی که هم کمی بزرگتر باشد و هم جوان پسندتر. در نهایت شاهکاری به نام پژو ۲۰۶، در سال ۱۹۹۸، تولید شد. تولید این خودرو در فرانسه در سال ۲۰۱۰ میلادی پایان یافت اما در ایران، اوایل دهه ی هشتاد شمسی آغازی برای پژو 206 در ایران بود.

در طی همه ی این سالها پژو ۲۰۶، در چند تیپ مختلف به بازار عرضه شده است. مدل هایی که بعضی هایشان، عمری کوتاه، و بعضی از آنها، تا به امروز در حال تولید است. از 206 پایه یا همان تیپ 1 گرفته تا تیپ 6 که نمونه اتوماتیک و فول آپشن محسوب می شده.

تیپ های پژو 206 در ایران

پژو ۲۰۶ تیپ ۱ ساده ترین نوع خانواده ی خود است و در حال حاضر خبری از آن نیست. ۲۰۶ تیپ ۲ از سال های ابتدایی دهه ی هشتاد، تا به امروز در حال تولید است. از تفاوت های تیپ ۲ با تیپ ۱، استفاده از سیستم برق مولتی پلکس، در کنار فرمان ۳ پر استاندارد است. موتور این دو تیپ از نوع TU3 با حجم ۱۴۰۰ سی سی و ۸ سوپاپ است. تیپ 3 نمونه ی فول آپشن تیپ 2 است و تیپ 4 نمونه ی دنده اتوماتیک تیپ 3 می باشد. 206 تیپ 5 و تیپ 6 از موتور قوی تر TU5 بهره می برند که تیپ 6 نمونه ی دنده اتوماتیک به حساب می آید.

پژو 206 RC

اما یکی از تیپ های جوان پسند، که میتوانست با آمدن به بازار داغ ایران، غوغایی به پا کند، ۲۰۶ RC ، است. این تیپ از ۲۰۶ که هم از نظر ظاهر و توان موتوری، از تیپ های دیگر خیلی بهتر است. هنوز بعد از گذشت سالهای زیاد، در جهان، طرفداران خاص خود را دارد. آن چه در در اولین نگاه به این خودرو جلب نظر میکند، چهره ی خشن آن نسبت به تیپ های دیگر ۲۰۶ است.

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

 

طراحی پژو 206 آر سی

این خشونت ظاهری به خاطر حجم سپر در این تیپ ایجاد شده است. در جلوی این خودرو، دو چراغ شور به چشم میخورد که هنگام استفاده از برف پاک کن ها، آب را با فشار زیاد روی چراغ ها اسپری میکند. اگر چشمانتان غرق ابهت این خودرو شود، متوجه دو در بودن آن خواهید شد. رینگ های ۱۷ اینچی با پهنای ۲۰۵ میلیمتری که آتلانتیس نام دارد، به جذابیت پژو 206 RC، افزوده است. با نگاه به در باک میتوان دریافت که تفاوت دیگر آن با ۲۰۶ معمولی است که این تیپ با نمونه ی فلزی و کروم رنگ تعویض شده است.

امکانات 206 RC

زیبایی دیگر RC، همرنگ بودن زه ها و دستگیره های در با رنگ خودرو است که به این ویژگی پک لوک گفته میشود. نمای عقب تیپ آرسی، تفاوت زیادی با نمونه های دیگر ۲۰۶ ندارد. تنها میتوان به سیستم اگزوز متفاوت با سر اگزوزهای دوبل آن و یک بالچه که تاثیر به سزایی در زیبایی این خودرو گذاشته است، اشاره کرد. آنتن رادیویی هم از جلوی خودرو به عقب منتقل شده است که توانایی پشتیبانی از سرویس های نویگیشن را هم دارد. صندلیهای اسپرت و جذاب این تیپ که آرم RC، روی آن حک شده، تمام بدن شما را با مهربانی در آغوش میگیرد و در سرپیچ ها، به بدن فشار کمی وارد میشود. این صندلیها مجهز به سیستم گرمکن نیز هستند.

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

 

پژو ۲۰۶ RC ، در مجموع مجهز به شش کیسه ی هوا است. دو کیسه هوای آن روی داشبورد، دو عدد روی ستون های جلویی، و دو عدد دیگر آن به صورت پرده ای نصب شده است. صفحه ی نمایش LCD، خودرو از نوع DRT3، است. این صفحه نمایش، کاملترین اطلاعات را مانند میزان سوخت در لحظه و هشدار سوختگی هر کدام از حسگرها را در اختیار راننده قرار میدهد. از آپشن های دیگر و ضروری پژو 206 RC ، باید ازسیستم ترمز ضد قفلABD، سیستم کنترل الکترونیکی پایداری یا ESP، سیستم ضد سرقت و کروز کنترل نام برد.

موتور انواع 206

خانواده ی پژو ۲۰۶، در ایران به طور کلی از دو پیشرانه ی ۱۴۰۰ سی سی ۸ سوپاپه با کد TU3، و ۱۶۰۰ سی سی ۱۶ سوپاپه با کد TU5 استفاده میکند. پیشرانه ی TU3 حداکثر ۷۵ اسب بخار قدرت تولید می کند و حداکثر گشتاور تولیدی این موتور ۱۱۸ نیوتن متر است‌‌. صفر تا صد این نمونه 14.1 ثانیه است. پیشرانه ی دیگر که در پژو 206 تیپ ۵ و SD، استفاده میشود، موتور TU5 است که ۱۰۵ اسب بخار قدرت و ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور تولید می کند.شتاب این دست 206 ها 11.4 ثانیه زمان خواهد برد.

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

 

موتور 206 RC

ولی برای پژو ۲۰۶ RC ، یک پیشرانه ی ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری ۱۶ سوپاپ در نظر گرفته شده است که توانایی تولید ۱۷۵ اسب بخار در دور موتور ۷۰۰۰ دور دقیقه و گشتاور 202 نیوتن متری در دور موتور ۴۷۵۰ دور در دقیقه را دارد. این تیپ ۲۰۶، شتابی در حدود ۷.۴ ثانیه برای صفر تا صد میتواند داشته باشد. طبیعی است که این همه قدرت را نمیتوان به یک جعبه دنده ی معمولی انتقال داد. از همین رو جعبه دنده هم با نوع دیگری جایگزین شده است تا راننده بتواند در هر لحظه، با فشار دادن پدال گاز، تمام ۱۷۵ اسب بخار این شیر خفته را آزاد نماید.

جوانان ایرانی که از نعمت این خودروی همه چیز تمام محروم شده اند، خود دست به کار شده اند و روی تیپ های ۲ و ۵ موجود در ایران، تغییرات ظاهری، موتوری و آپشنی کرده و سعی در ایجاد یک 206 RC فول دارند که چنین کارهایی تنها از یک عاشق ۲۰۶ برمی آید.

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *