۱

اطلاعات کلی

تویوتا راوفور یک شاسی بلند ژاپنی است که نخستین نسل آن در سال ۱۹۹۴ میلادی معرفی شد و تاکنون چهار نسل از آن روانه بازار شده است. در واقع راوفور در حال حاضر در چهارمین نسل خود به سر می‌برد و با نمایندگی ایرتویا در بازار ایران عرضه می‌شود.

۲

طراحی

تویوتا راوفور نخستین بار در سال ۱۹۹۴ معرفی شد و تا نسل سوم، یک خودرو به روز شده از نسل قبل بوده که تغییراتی را تجربه می‌کرد. اما در سال ۲۰۱۲ دچار یک تحول اساسی شد و گویی با یک خودرو کاملا جدید روبه‌رو شده‌ایم. البته تویوتا در سال ۲۰۱۵ نسخه فیس لیفت از نسل چهارم راوفور را معرفی کرد که در سال ۲۰۱۶ روانه بازار شد و در ایران هم عرضه شد.تویوتا در طراحی نسل چهارم راوفور شجاعانه عمل کرده و زبان طراحی جدیدی را برای آن به کار گرفته است. چراغ‌های جلو و عقب طراحی تیزگوشه‌ای دارند و خطوط شکسته بر روی سپر جلو و نمای جانبی بدنه دیده می‌شود. در نسخه فیس لیفت بخش‌های پلاستیکی از بدنه حذف شده‌اند و رینگ‌ها شکل جدیدی دارند.

جلوپنجره کوچک‌تر از قبل شده اما ورودی‌های هوا روی سپر حجیم‌تر و بزرگ‌تر هستند. اگر از تغییرات جزیی قسمت عقب فاکتور بگیریم، تنها از چراغ‌های عقب باید به عنوان اصلی‌ترین تغییرات نسخه فیس‌لیفت نام ببریم. هم‌چنین آنتن بال کوسه‌ای عقب، آینه‌های جانبی جدید و رینگ‌های ۱۷ اینچی متفاوت با قبل نیز در RAV4 فیس‌لیفت به چشم می‌خورند.

ن آینه‌های جانبی در نسخه فیس‌لیفت به‌صورت برقی جمع می‌شوند، سنسور فاصله‌سنج جلو نیز اضافه شده و یک صفحه نمایش ۷ اینچی نیز در کنسول جلو جا خوش کرده.در صندلی‌های جلو و عقب با این خودرو مشکلی از نظر فضای سر و پا احساس نمی‌شود، صندوق بار بزرگ همه نیازهای مسافرتی یک خانواده ۴ نفره را پاسخ می‌دهد و در میدان رقابت رقبا را سربلند می کند.

۳

مشخصات فنی

گیربکس ۶ سرعته خودکار - چراغ مه‌شکن جلو - دیفرانسیل جلو FWD - رینگ‌های ۱۷ اینچی - چراغ مخصوص روز - بال عقب - جمع شدن خودکار آینه‌های جانبی - فیلتر هوا - طریقه رانندگی ECO و Sport - آینه الکتروکرومیک - کروز کنترل - سیستم ورود بدون کلید - دکمه استارت - سیستم نشان دهنده باد لاستیک‌ها - تجهیزات سفارشی: دو دیفرانسیل AWD - رینگ‌های ۱۸ اینچی - نشان دهنده نقطه کور روی آینه جانبی - تهویه مطبوع جداگانه برای سرنشینان جلو - سانروف - روکش چرمی صندلی‌ها - روکش چرمی دسته دنده - گرمکن صندلی‌های جلو - سیستم Smart Key - سنسور عقب-ترمز و پایداری:ESP - VSC - TRAC - ABS - EBD - BA - SST

حداکثر قدرت
۱۷۶ اسب بخار

در ۶۰۰۰ دور در دقیقه

حداکثر گشتاور
۲۳۳ نیوتن متر

در ۴۱۰۰ دور در دقیقه

حداکثر سرعت
موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه
حجم موتور ۲۴۹۴سی سی
جعبه دنده ۶ دنده اتوماتیک
شتاب ۰ تا ۱۰۰
۹.۳ ثانیه
وزن
۱۵۵۸ کیلوگرم
فاصله بین دو محور
۲۶۵۹ میلیمتر
اندازه (میلیمتر)
۴۵۷۰ طول – ۱۸۴۵ عرض – ۱۶۶۱ ارتفاع
۱۰.۷ لیتر در هر صد کیلومتر
۸.۱ لیتر در هر صد کیلومتر
۶۰ لیتر

مشاوره جهت خرید خودرو
شعبه نیاوران : ۲۲۲۹۹۰۱۵
شعبه کاشانک: ۸-۲۶۱۱۱۱۹۶
شعبه کاشانی : ۴۴۰۰۴۳۵۵
شعبه بام لند : ۴٠۴۴٧٨۴١
شعبه هنگام : ۷۷۲۴۱۵۶۱
شعبه پاسداران : ۲۶۱۵۴۵۰۱
شعبه عباس آباد : ٨٨٧٠٠٢٨٩