۱

اطلاعات کلی

سال ۲۰۰۳ بود که شرکت خودروساز کره‌ای کیا (Kia) شاسی‌بلند سورنتو (Sorento) را با پیشرانه‌ی ۶ سیلندر V شکل ۳.۵ لیتری هیوندای به قدرت ۱۹۲ اسب بخار در بازار جهانی عرضه نمود . نسل اول سورنتو که درحقیقت اولین و آخرین نسل از سورنتوی شاسی‌بلند بود تا اینکه در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ دو فیس‌لیفت دریافت کرد.برخلاف نسل اول، سورنتو در نسل دوم (۲۰۰۹) شاسی یکپارچه را کنار گذاشت، وارد کلاس خودروهای کراس‌اور سایز متوسط شد و نماینده‌ای شایسته جهت نمایش زبان طراحی کیا لقب گرفت. سال ۲۰۱۴ نسل سوم سورنتو پلتفرم خود را با مینی‌ون کیا کارنیوال (سدونا) به اشتراک گذاشت و مجوز ورود به باشگاه پرافتخار ایمن‌ترین کراس‌اورهای بازار جهانی را به دست آورد.
مدل جدید سورنتو تغییرات اندکی در بدنه و قوای فنی داشته است. در واقع این تغییرات در بازطراحی نمای جلو و عقب و استفاده از گیربکس ۸ سرعته‌ی اتوماتیک جدید در تیپ‌های V6 سورنتو خلاصه می‌شود.

۲

طراحی

برای مدل جدید ، این خودروساز کره‌ای شاسی‌بلند هفت‌نفره پرچم‌دار خود را بهتر از قبل کرده است ، تجهیزات ایمنی استاندارد این خودرو بهبود یافته، سواری و هندلینگ تغییر کرده و سیستم اطلاعات سرگرمی نیز بهتر است.

سورنتو دارای سپرهای جلو، طراحی کروم و مشکی جلوپنجره، دیلایت های LED جدید و گرافیک جدید چراغ‌های LED عقب می‌باشد، مدل GT-Line همچنین دارای چراغ‌های جلوی کاملاً LED است که با چرخش فرمان حرکت می‌کنند.رینگ‌های ۱۷ تا ۱۹ اینچی جدید نیز برای هر تریم در نظر گرفته شده و طراحی فرمان و اهرم تعویض دنده نیز تغییر کرده است و برای مدل تاپ GT-Line، پوشش چرمی فرمان و تریم چرم مشکی جدید با دوخت‌های خاکستری و لوگوی GT-Line در صندلی عقب دیده می‌شود.

فرمان و دریچه‌های هوای جدید در کنار پنل دیجیتال فرمان بهینه‌شده، بخشی از تغییرات کابین هستند. قرار دادن سان‌روف پانورامیک در کنار چرم ناپا، ترکیب رنگ‌های جدید روکش‌های صندلی و سیستم تنظیم برقی بخش میانی صندلی‌ها برای تمام سرنشینان در تیپ‌های SX و SXL کابین سورنتو را راحت و کاربرپسند می‌کند.

۳

مشخصات فنی

ترمز اضطراری خودکار با هشدار برخورد از جلو/ دستیار حفظ خودرو بین خطوط / کروز کنترل هوشمند و هشدار توجه راننده به جاده. مدل‌های GT-Line همچنین دارای دوربین ۳۶۰ درجه / هشدار نقاط کور و هشدار ترافیک عقب

حداکثر قدرت
۲۰۶ اسب بخار

در ۶۳۰۰ دور در دقیقه

حداکثر گشتاور
۳۳۶ نیوتون‌ متر

در ۵۰۰۰ دور در دقیقه

حجم موتور
وزن۱۸۷۵ کیلوگرم
تعداد فضای سرنشین۷ نفر
نوع موتورشش سیلندر تزریق سوخت مولتی پوینت
حجم باک۷۱ لیتر
مصرف سوخت ترکیبی۱۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر۷.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر
مصرف سوخت داخل شهر۱۴.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر
۲۰۵ کیلومتر بر ساعت
پنج ستاره‌ی Euro NCAP
۸ دنده اتوماتیک

مشاوره جهت خرید خودرو
شعبه نیاوران : ۲۲۲۹۹۰۱۵
شعبه کاشانک: ۸-۲۶۱۱۱۱۹۶
شعبه کاشانی : ۴۴۰۰۴۳۵۵
شعبه بام لند : ۴٠۴۴٧٨۴١
شعبه هنگام : ۷۷۲۴۱۵۶۱
شعبه پاسداران : ۲۶۱۵۴۵۰۱
شعبه عباس آباد : ٨٨٧٠٠٢٨٩