اندازه بازار خودرو

تحلیل سایت Metro درباره صنعت خودروسازی در ایران

صنعت خودرو ایران ازآنچه شما فکر می‌کنید بزرگ‌تر است، اما چه خودروهایی که در آنجا ساخته می‌شوند؟

به‌عنوان بخشی از تحریم‌هایی که دونالد ترامپ به ایران تحمیل کرده است، یکی از صنایعی که به‌شدت تحت‌فشار قرار گرفته، تولید خودرو است. تحریم‌هایی که توسط باراک اوباما لغو شده‌اند، اکنون بازگشته اند. همچنین برای ممانعت از سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران خارجی در صنعت خودروسازی ایران هم طرح هایی اجرا شده است. این ممکن است نتیجه بزرگی داشته باشد، اما صنعت خودروسازی ایران بسیار بزرگ است و سالانه اتومبیل زیادی را تولید می‌کند.

اندازه بازار خودرو در ایران

بر اساس آمار سازمان بین المللی تولیدکننده وسایل نقلیه خودرو در سال ۲۰۱۷, ایران ۱۲ امین بازار بزرگ خودرو در دنیا بود که فروش آن در منطقه ۱.۵ میلیون دستگاه بود
این تعداد اتومبیل‌های به فروش رسیده، رشد ۱۸ درصدی را به همراه داشته است که ایران را به‌عنوان چهارمین کشور سریع‌ترین رشد در بازار، پس از برزیل، پرتغال و روسیه تبدیل می‌کند.

سهم بازار خودروی ایران

دو شرکت عمده در بازار خودرو ایران، ایران‌خودرو و سایپا هستند که علاوه بر اینکه مدل های خودشان را تولید می کنند بواسطه همکاری و توافقات گذشته برندهای معروف‌تری را نیز تولید می‌کنند.
PSA که پژو و سیتروئن را تولید می‌کند، با شرکت ایران‌خودرو و سایپا همکاری می‌کند، این درحالی‌ است که هیوندا با شرکت خصوصی کرمان موتور قرارداد تولیدی دارد.
بنابراین، درحالی‌که بعید به نظر می‌رسد که بسیاری از اتومبیل‌هایی که به‌عنوان مدل‌های ایرانی مانند مدل سمنند ایران‌خودرو مشهور هستند، وجود داشته باشد، برندهای متعددی هستند که اتومبیل‌های خود را در ایران تولید می‌کنند. به گفته Marklines، پژو محبوب‌ترین برند در کشور است که سهم بازار آن در سال ۲۰۱۷, ۳۴٫ درصد بوده است.

همچنین پیشنهاد میکنمی از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”کیفیت خودرو ها در ایران” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fautokhosravani.com/best-affordable-cars-in-iran%2F|||”][vc_separator border_width=”3″][/vc_column][/vc_row]

تحریم‌ها باعث آسیب جدی در صنعت خودروسازی ایران شده است

گروه PSA طی بیانیه ای اعلام کرده است که این گروه به‌منظور مطابقت با قانون ایالات‌متحده تا ۶ اوت ۲۰۱۸   فعالیت‌های سرمایه‌گذاری مشترک خود را به حالت تعلیق درآورد و این را هم عمل کرد. در همین حال، رنو اظهار داشت: ما به دنبال فرصت‌های جدید کسب‌وکار، به‌ویژه در آفریقا، با رشد سریع برای جبران فرصت‌های ازدست‌رفته در ایران هستیم.

پژو ۳۰۱ در ایران

 

پژو 301

 

اخیراً خط تولید آزمایشی بدون حضور فرانسه راه‌اندازی شد. پژو ۳۰۱ ازجمله محصولاتی است که عمدتاً برای بازار چین و کشورهای درحالی‌که توسعه طراحی‌شده است و قرار بر این بوده است که خودروسازی ایران و فرانسه با همکاری هم آن را تولید کنند اما گروه خودروسازی فرانسه برای اجتناب از تحریم‌های امریکا، فعالیت خود را در ایران تعلیق کرد. پس از تصمیم امریکا به جهت خروج از توافق هسته‌ای ایران و بازگرداندن تحریم‌ها، در سال گذشته چندین شرکت اروپایی فعالیت خود را در ایران تعلیق کردند.

برای مطالعه مقالات بیشتر با اتوخسروانی همراه باشید.

منبع : مترو

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

میخواهم نظر خود را در این مورد بنویسم
خرید اقساطی قیمت صفر قیمت کارکرده چه خودرویی؟ مشاوره رایگان