BMW iNEXT، آینده از نگاه کمپانی بی ام و

بی ام و آی نکست

مدیر ارشد طراحی BMW ، آدریان ون هویدونک در برنامه تلویزیونی ” دنده بالا” (Top Gear) اعلام کرد:

“زمان استفاده از iNEXT خودروی مفهومی BMW ، فرا رسیده است.”

هویدونک می گوید: “در حال حاضر تلاش های زیادی برای تولید یک خودروی مفهومی در حال انجام است. در این طراحی ها سعی می شود تمام ایده های طراحان ما اعمال شوند. طبق پیش بینی ها خط تولید این خودرو تا سال 2021 تکمیل خواهد شد.”

طراحی خاص و آینده نگرانه

در یک نگاه کلی جزئیات بسیاری را در خودروی مفهومی BMW iNext می توان دید. که از جمله نکات طراحی این خودرو می توان به چراغ های عقب 3D اشاره کرد که برای افزایش آیرودینامیک، به صورت کمی بیرون زده از بدنه طراحی شده اند. در نتیجه صندوق عقب هاچبک (hatchbacks) کاربردی تر به نظر می رسد و لبه های اضافی در آن حذف شده است.

هویدونک ادامه می دهد: ” بخش عقبی ماشین فوق العاده آیرودینامیک ساخته شده است.” لبه های چراغ عقب عمودی کار شده و لامپ را احاطه کرده است. تقریبا تمام قسمت عقبی خودروی مفهومی BMW با این لامپ ها پوشیده شده و ما اطمینان می دهیم که کارایی آن فوق العاده خواهد بود.

او همچنين اشاره مي کند که طراحي خودروی BMW iNEXT برای تیم ما خیلی سرگم کننده است. ما همه طراحی های روی کاغذ را مورد توجه قرار می دهیم تا به جایگزین مناسبی برای تولید خودروهای شاسی بلند مورد توجه در بازار، دست یابیم.

bmw inextbmw inext

آیا inext جایگزین i3 و i8 است؟؟

شرکت ما پایه های طراحی را متحول کرده است. خودروی مفهومی ما به لحاظ طراحی و فناوری از ویژگی های نوآورانه، مهیج و الهام بخشی برخوردار است. ما یک محصول منحصر بفرد را در دست ساخت داریم. محصولات قبلی بی ام و ” i3 وi8 ” ایده هایی را به ذهن ها آورد که حتی در محصول اصلی پیش بینی نشده بود. این محصول قطعا تاثیرگذارتر است.

آیا این بدان معنی است که i3 جانشین محصولات قبلی است؟ خیر محصولات ما و خودروی مفهومی BMW ، iNEXT به اندازه کافی دارای ویژگی های فوق العاده می باشد و می تواند عملکرد فروش سالانه این شرکت را افزایش دهد. خودروی مفهومی BMW ، یکی از غیر معمول ترین طراحی ها را در عرصه خودرو داراست. ما فراتر از زمان، طرحی را که مشتری به دنبال آن است، عرضه می کنیم.

inext، خودرویی تمام الکتریک

راحتی سرنشینان و راننده چیزی است که خودروی بی ام و آی نکست BMW inext برای آن طراحی شده است و همه پیش فرض های اولیه در موردش اجرا شده است. باید منتظر کارهای غیر منتظره دیگری هم بود. الحاقات زیادی به خودروی مفهومی BMW افزوده شده تا یک خودروی الکتریکی کامل تولید شود. این محصول یک خودروی الکتریکی با نام تجاری بی ام و است که پلاگین های هیبریدی بسیاری را در خود جای داده است.

پلتفرم iNext پایه طراحی های بعدی سیستم های الکتریکی است و پیش بینی می شود این شرکت تا سال 2025 بتواند 25 خودروی الکتریکی را با فناوری خودروی مفهومی به بازار عرضه کند.

کلاوس بوتنر (Klaus Büttner) رئیس بخش خودگردان بی ام و می گوید: تکنولوژی ساخت خودروی مفهومی BMW قابل تعمیم در خودروهای دیگر است و همه اتوموبیل های بعدی می توانند با معماری مشابه iNext طراحی شوند. شاید در سری اول بحث هزینه ها و بودجه مطرح باشد ولی قطعا در سری پنجم یا هفتم هزینه های جاری این تکنولوژی تعدیل خواهد یافت.

کانسپت بی ام و آی نکست

پیشرفت در زمینه رانندگی خودکار

iNext به عنوان یک خودروی الکتریکی سطح 3 از نظر رانندگی شناخته می شود که در آن راننده هنوز کنترل بخش هایی از خودرو را در دست دارد ولی تا سال 2021 شرکت بی ام و قادر به تولید خودروهایی بدون نیاز به راننده خواهد شد. بحث ایمنی در طراحی خودروهای الکتریکی موجب شده تا تولید ماشین های تمام الکتریکی اندکی به بعد موکول شود.

بوتنر ادامه می دهد: حتی خودروی مفهومی BMW رانندگی می کنید و به نظر کنترل خودرو را در دست دارید هم، بخش های زیادی از این خودرو به صورت الکتریکی کار می کند. در .اقع این سیستم های هوشمند بی ام و است که به راننده می گوید چگونه رانندگی کند و چه زمانی فرمان را بچرخاند.

علت اصلی فروش بالای بی ام و در دنیا، سهولت رانندگی و آرامشی است که راننده احساس می کند. با وجود تمام کاستی ها هنوز هم رفاه راننده ها در طراحی خودروهای بی ام و یک اصل مهم است.

داخل بی ام و آی نکست

مقالات مرتبط

افزودن دیدگاه

×
منو