باتری ماشین

بهترین باطری ماشین ، هرچه لازم است در مورد باطری ماشین بدانید

هرچند باطری یکی از اصلی ترین اجزای خودرو نیست اما تاثیر مستقیم و بالقوه ای، در کارکرد خودرو دارند. به طوری که اگر نباشد قطعا امکان استفاده از خودرو از بین می رود. یک باطری با کیفیت و خوب در صورت نگهداری و مراقبت مناسب، حدود ۱.۵ سال می‌تواند کار کند. هدف اولیه ی استفاده از باتری استارت زدن و تهیه ی نیروی کافی برای جرقه زدن و روشنایی است. همچنین در موقعی که موتور کار نمی کند توان الکتریکی سیستم را در موقعی که سیستم شارژ فعال نیست، فراهم می کند. سن یک باتری، به موارد مختلفی بستگی دارد. تحقیقات اخیر نشان داده در هوای گرم که بدترین محیط برای باتری است، میانگین طول عمر آن به نصف کاهش می‌یابد.

انواع باتری

یکی از سوالاتی که به هنگام خرید باطری در ذهن مشتریان شکل می گیرد، این است که بهترین مدل و مارک آن کدام است. باید بدانید انتخاب صحیح نوع باطری، کیفیت و کارایی عملکرد خودرو را ارتقا می‌بخشد. باطری ها بر اساس میزان نیاز به دو دسته تقسیم می شوند. باطری سرب اسیدی ( با هزینه نگهداری پایین و نیازمند سرویس ) و باطری اتمی ( بدون نیاز به سرویس )

کدام باتری ماشین را بخریم

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

[vc_row][vc_column][vc_btn title=” پر فروش ترین روغن موتور ها ” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fautokhosravani.com/engine-oil%2F|||”][vc_separator border_width=”3″][/vc_column]

باطری سرب اسیدی

این نوع از باطری هایی است که صاحبان خودرو می‌توانند آن را شارژ کرده و چگالی الکترولیت و میزان الکترولیت آن را بررسی کنند. در صورت لزوم صاحب خودرو یا متخصص این رشته، باطری خودرو را در مرکز خدماتی بررسی کرده و می‌تواند به آن آب مقطر یا الکترولیت اضافه کند. با این حال اجسام داخل این باتری را نمی توان جایگزین کرد.

باطری اتمی

این نوع نیز از باطری هایی هستند که نیازی به سرویس و نگهداری اضافی ندارند که به آنها اصطلاحاً باطری اتمی می‌گویند. با توجه به این واقعیت که مانند باتری‌های دیگر خرابی ندارند، توصیه می شود که باطری های اتمی را باز نکنید. این نوع باتری ها به صورت خشک و بدون اسید کار می کنند و معمولا عمر طولانی تری دارند.

مزایای استفاده از باطری های اتمی

اولین و بزرگترین مزیت این باتری ها این است که نیازی به بررسی آنها نیست. همه کاری که باید انجام دهید این است که  از آنها استفاده کنید. مزیت دوم آن بالاتر بودن عمر آن نسبت به باطری اسیدی میباشد. باتری اتمی، غیر قابل تخلیه است و در نتیجه، آب از آن خارج نمی شود. یکی دیگر از مواردی که باعث ایجاد تفاوت و برتری باطری اتمی به باطری اسیدی می شود، این است که اگر چند روز از خودرو استفاده نشود، به مدت طولانی شارژ را نگه می دارد.

بهترین باتری ماشین

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

[vc_row][vc_column][vc_btn title=” زمان تعویض لنت ترمز ” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fautokhosravani.com/%d8%aa%d8%b9%d9%88%db%8c%d8%b6-%d9%84%d9%86%d8%aa%2F|||”][vc_separator border_width=”3″][/vc_column]

طبق آمارها نیز مشخص شده که باطری های اتمی که نیاز به شارژ و سرویس ندارند، در صورت عدم استفاده تنها 2% شارژ خود را از دست می دهند. در حالی که باتری‌های دیگر در صورت استفاده نشدن همه شارژ خود را از دست خواهند داد. همچنین این نوع باطری ها دارای گارانتی ها و خدمات پس از فروش بهتری هستند.

باطری اسیدی

قیمت این نوع باطری، که نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارد، کمتر از باطری های اتمی می باشد. امکان بررسی وضعیت صفحات و همچنین رنگ باطری اسیدی وجود دارد. در ضمن می توان سطح چگالی الکترولیت را در باطری اسیدی بررسی کرده و در صورت نیاز، اقدامات لازم را انجام دهید. این نوع باتری، برای افرادی که حوصله و زمان لازم برای نگهداری و سرویس آن را ندارند، اصلاً مناسب نمیباشد. آب و مایعات درون این نوع باطری ها تبخیر می شود به همین خاطر باید به طور منظم، سطح الکترولیت بررسی شود. توصیه می شود که باتری اسیدی هنگام عدم استفاده کاملاً تخلیه شود، زیرا ممکن است باعث کاهش عمر مفید آن شود.

باتری ماشین

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

[vc_row][vc_column][vc_btn title=” ECU چیست ” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fautokhosravani.com/ecu-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-%da%86%d9%87-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%9f%d8%9f%2F|||”][vc_separator border_width=”3″][/vc_column]

بهترین نوع باطری

در هنگام انتخاب باتری ماشین، بسیاری از صاحبان خودرو نمی توانند تصمیم بگیرند که کدام نوع را انتخاب کنند. آیا انتخاب باتری ای که نیاز به مراقبت و نگهداری دارد، بهتر است یا باطری ای که نیاز به سرویس نداشته باشد. اما باید بدانید که همیشه این مالک خودرو است که تصمیم می‌گیرد کدام نوع را انتخاب کند. بنابر مشخصه‌های باطری اتمی، اکثراً آن را به باتری اسیدی ترجیح می دهند. چون معتقدند که بهتر است باطری بدون نیاز به سرویس خریداری شود. پس باطری اتمی یا باتری خشک محبوبیت بیشتری دارد.

بهترین برند باتری ماشین ایرانی و خارجی

 باید بدانید که با توجه به پیشرفت روز افزون و چشمگیر صنایع تولید قطعات خودرو، فضای رقابتی زیادی، نیز بین محصولات داخلی و خارجی ایجاد شده است. می توان به جرات گفت که محصولات داخلی، به لحاظ کیفیت و کارایی پایین تر از تجهیزات خارجی نیستند. این مسئله نیز شامل حال برندهای های خارجی و داخلی باتری خودرو نیز می شود. به عنوان مثال سپاهان باتری، صبا باتری و برنا، جزو برندهای نام آشنا و معتبر، در حیطه ی صنعت باتری ‌سازی داخلی هستند. که کیفیت محصولاتشان را می توان تضمین کرد.

در میان کمپانی های خارجی تولید کننده ی باطری خودرو، برندهای کره ای، جایگاه ویژه‌ای در ایران دارند. اکثر افراد وقتی به دنبال بهترین مارک باطری ماشین خارجی می گردند، اغلب به سراغ مارک های کره ای می روند. پوما، دلکور و فالکون نیز، سه برند معروف کره ای هستند که استفاده از آنها در کشور ما بسیار رایج بوده و مشتریان زیادی دارد. اما در کلام آخر باید گفت که اگر از طرز کار باطری ماشین، اطلاعات کافی داشته باشید، با مراقبت از آن، به طرز صحیح شانس این را دارید که عمر باطری خودروی شما طولانی باشد.

انواع باتری ماشین

چگونگی تست کردن باطری خودرو

چهار گام برای تست باطری اتومبیل وجود دارد که عبارتند از بازرسی، برطرف کردن شارژ سطحی، تست وضعیت شارژ(soc) وتست (load test). برای تست باتری یا عیب یابی سیستم شارژ یا سیستم الکتریکی، به یک ولت متر دیجیتال با دقت 0.5% یا بالاتر، نیاز است. برای یک باطری غیر سیلد نیز، به یک هیدرومتر تصحیح کننده ی دما نیاز می باشد.

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

میخواهم نظر خود را در این مورد بنویسم
خرید اقساطی قیمت صفر قیمت کارکرده چه خودرویی؟ مشاوره رایگان