اشکودا ویژن

چهار خودروی کانسپت جذاب سال ۲۰۱۸

  • دسته بندی
    اخبار خودرو
  • تاریخ انتشار مقاله
    09 دی 1397
  • به اشتراک بگذارید

خودروهای کانسپت همیشه نمایی از تفکرات آینده یک کمپانی محسوب می شود. از این رو می توان با مشاهده خودرو های کانسپت یک کمپانی به طراحی سال های آینده آن کمپانی و همچنین برنامه‌های تولید خودروی سال های بعد آن کمپانی پی ببرید. از این رو به سراغ بررسی ۴ تا از جذاب ترین کانسپت های معرفی شده در سال ۲۰۱۸ می رویم  و با آینده ی این کمپانی ها آشنا می شویم.

فولکس واگن تانوک (volkswagen tanoak ute)

یکی از مطرح ترین کانسپت های 2018 فولکس واگن تانوک است که یک خودروی وانت می باشد.تانوک در نمایشگاه اتومبیل لوس آنجلس و نمایشگاه پاریس رونمایی شد و توانست در این دو نمایشگاه خبرنگاران زیادی را سمت  غرفه فولکس واگن جذب نمایند. این خودرو که قبلا نیز نمونه های دیگری از آن رونمایی شده بود، دارای پنج و نیم متر طول است و به نسبت مدل های قبلی تانوک بسیار به روزتر و لوکس تر طراحی شده است. به نوعی استفاده از LED های بزرگ و کشیده به یک عنصراصلی در خودروهای آینده بدل گشته است که این خودرو نیز از این مورد مستثنی نیست.طراحی تانوک به نسبت دیگر خودرو های پیکاپ، بسیار خاص است. انگار که هر لحظه می گوید “من از آینده آمده ام”. حتی اگر فولکس واگن این خودرو را تولید هم نماید باز هم به سادگی به دیدن همچین خودرویی در خیابان ها عادت نخواهیم نمود.

پژو ای لجند (peugeot E-Legend)

خودرو کانسپت بسیار زیبای بعدی از کمپانی فرانسوی پژو می باشد. این خودرو به نوعی به روز شده خودروی ۵۰۴ قدیمی می باشد که خودرویی بسیار موفق در زمان خودش محسوب می شد. پژو این خودرو را افسانه نامیده است. این کانسپت الکتریکی در نمایشگاه پاریس رونمایی شد و نمایانگر چهره پژو در سال‌های ۱۹۷۰ می باشد. این خودروی الکتریکی می‌تواند ۳۴۰ کیلو وات قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید نمایند وچهار چرخ خودرو متحرک هستند. شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر افسانه ی پژو زیر ۴ ثانیه است.  پژو گفته است که اگر 500,000 درخواست برای این خودرو در سایت پژو ثبت گردد آن را به مرحله تولید خواهد رساند.

 

سوبارو ویزیو (subaru viziv)

کانسپت بعدی ساخت کمپانی سوبارو میباشد که طراحی این کانسپت نیز از سوبارو های دهه ۹۰ میلادی الهام گرفته شده است. نام این سوبارو ی افسانه ای WRX است. به همین دلیل شعار کمپانی سوبارو برای این کانسپت ، بازگشت WRX است. اگر این خودرو شما را به وجد نمی آورد باید به احساسات خودرویی خودتان شک کنید زیرا طراحی و توانایی‌های این هاچبک جذاب و اغوا کننده است. این خودرو در نمایشگاه اتومبیل ژنو رونمایی گردید. نکته خیلی خاص این خودرو این است که با وجود اینکه ظاهری بسیار آینده نگرانه دارد خودرویی با طراحی روز است و می توان حضور آن در خیابان ها را پذیرفت و این موردی است که اصولا در مورد خودروهای کانسپت اتفاق نمی‌افتد.

اکثر خودروهای کانسپت جدید از سیستمهای پیشرانه الکتریکی بهره می برند اما سوبارو ویزیو از موتور مکانیکی بهره می‌برد و این مورد می توانند نکته‌ی منفی برای یک خودروی آینده نگرانه باشد. این خودرو قرار است از اوایل سال ۲۰۲۰ وارد بازار شود.

 

اشکودا ویژن آر اس ( skoda vision RS)

خودروی کانسپت بعدی اشکودا ویژن می باشد که مانند سوبارو یک خودروی هاچ بک است. استفاده از رینگ های بزرگ ۲۰ اینچی بر روی یک خودروی هاچبک کوچک ظاهری خاص به این خودرو بخشیده اند. این خودروی برقی با یک موتور ۱۸۰ کیلو واتی سرعت و شتاب چندان زیادی را ایجاد نمی کند و شتاب صفر تا صد این خودرو ۷ ثانیه طول می‌کشد و حداکثر سرعت آن ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت می باشد. که اعداد جذابی برای یک کانسپت نیستند.

ظاهر خودرو شبیه به فولکس واگن گلف می باشد. این خودرو نیز ظاهری امروزی دارد و می توان آن را یک خودروی زیبا برای حضور در خیابان‌ها دانست. کمپانی اشکودا قرار است نسخه ای سریع و بهبود یافته از این خودرو را به بازار عرضه نماید.

در سال گذشته میلادی مدل های کانسپت بسیاری عرضه شد اما این چهار مدل عموما کمتر مورد بحث و بررسی قرار گرفتند. با اتو خسروانی همراه باشید با از اخبار روز خودرویی مطلع شوید.

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

میخواهم نظر خود را در این مورد بنویسم
خرید اقساطی قیمت صفر قیمت کارکرده چه خودرویی؟ مشاوره رایگان