گازسوز کردن رایگان خودروها در دستور کار قرار گرفته است

  • دسته بندی
    اخبار خودرو
  • تاریخ انتشار مقاله
    26 بهمن 1398
  • به اشتراک بگذارید

با افزایش ناگهانی قیمت بنزین در آبان ماه ۹۸ ، تقاضا برای گازسوز کردن خودروها افزایش چشمگیری داشته اند. ار آن زمان صف‌های طولانی در برابر تمامی جایگاه های سوخت گاز طبیعی یا همان CNG ایجاد شده که دردسر ساز است. همین افزایش تقاضا موجب شده تا افراد بسیار زیادی که خودرویشان دوگانه سوز نبوده سریعاً به این فکر بیفتند که خودروی خود را دوگانه‌سوز نمایند و تقاضا برای نصب سیستم های دوگانه سوز بر روی خودروها افزایش چشمگیری داشته است. همین افزایش تقاضا موجب افزایش شدید قیمت نصب سیستم های دوگانه سوز بر روی خودروها شده است.

افراد دارای درآمد با خودرو در اولویت

این افزایش سوخت بیش از هر کس دیگری به افرادی که از طریق خودرو کسب درآمد می‌کنند آسیب رسانده است. که از آن جمله می توان به راننده های تاکسی راننده های وانت اشاره نمود. در شرایط فعلی با توجه به آمار و اعداد و ارقام تعداد خودروهایی که در زمینه تاکسی و وانت فعالیت می کنند حدود یک میلیون و چهارصد هزار عدد می باشد. البته تعداد آن دسته از افراد در تاکسی های آنلاین فعالیت دارند بسیار بیش از این رقم می باشد و به هیچ وجه این رقم نشان دهنده تعداد تمام افرادی که با خودروی خود کسب درآمد می‌کنند نخواهد بود. اما باید گفت تعداد خودروهای که به صورت رسمی تاکسی و وانت هستند به یک میلیون و چهارصد هزار عدد خودرو محدود می‌شود.

 به گفته حسن قلی پور مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کشور، تمهیداتی برای افرادی که درآمد آنها از طریق خودرویشان می باشد توسط دولت و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در نظر گرفته شده است. در این طرح قرار است تعداد یک میلیون و چهارصد هزار وانت، تاکسی و ون به سیستم دوگانه سوز مجهز شوند و این امر با ثبت نام به صورت رایگان انجام خواهد گرفت. هدف از این کار این است که  سوخت CNG یا همان گاز طبیعی به عنوان سوخت ملی شناخته شود و از بنزین سبقت بگیرد. به همین دلیل قرار است به صورت رایگان صورت بگیرد.

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”کم مصرف ترین ماشین های ایرانی ” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fautokhosravani.com/%da%a9%d9%85-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c/%2F|||”][vc_separator border_width=”3″][/vc_column]

 

سی ان جی یا ال پی جی

همچنان امکان خرید سریع وجود دارد

به گفته مسئولان کارهای نهایی تولید و عرضه کپسول های لازم در تمامی مراکز مذکور در حال آماده شدن است و به زودی افراد دارای شرایط گفته شده در بالا می توانند با ثبت نام در سایت و سپس به مراجعه به مراکز خدمات گفته شده را دریافت نمایند. تقریباً از زمان انتشار اخبار مربوط به گازسوز کردن رایگان خودروها ۴۰۰ هزار ثبت نام در سایت انجام شده و هر هفته حدود ۲۰۰ هزار ثبت نام دیگر در سایت ثبت می شود که نشان از استقبال بسیار زیاد مردم از این طرح دارند.

مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی همچنین اعلام نمود که افراد هر زمان که بخواهند به صورت غیر رایگان می توانند برای دوگانه سوز کردن خودروی خودشان به مراکز مربوطه مراجعه نمایند. اما اگر می‌خواهند این کار به صورت رایگان انجام شود باید صبر کنند تا شرایط لازم در مراکز خدمات دهی ایجاد شود تا بتوانند این خدمات را به متقاضیان واجد شرایط ارائه دهند.

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

[vc_row][vc_column][vc_btn title=” مقایسه cng و lpg ” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fautokhosravani.com/%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d9%86-%d8%ac%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%db%8c%d8%a7-%d8%a7%d9%84-%d9%be%db%8c-%d8%ac%db%8c%d8%9f/%2F|||”][vc_separator border_width=”3″][/vc_column]

 

گازسوز کردن رایگان خودروها حتمی است

وی افزود مواد اولیه ساخت مخازن بیشتر وارداتی است، هرچند بخشی از نیاز نیز از داخل کشور تامین می شود اما به دلیل وارداتی بودن ساخت این مخازن ممکن است کمی زمانبر باشد و همین ممکن است اقدامات لازم برای دوگانه سوز کردن رایگان خودروها را به تعویق بیندازد. اما بدون شک انجام این کار به صورت رایگان در دستور کار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی قرار گرفته است و این اقدامات حتما انجام خواهد شد.

همچنین سازمان ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام کرده با توجه به افزایش روز افزون تقاضای افراد به استفاده از سوخت های سی ان جی در آینده ای نزدیک افزایش تعداد جایگاه در تهران را پیش بینی نموده. همچنین اعلام کرده قرار است مجوزهای لازم برای احداث جایگاههای سوخت سی ان جی به بخش خصوصی نیز داده شود.

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

[vc_row][vc_column][vc_btn title=” راه های کاهش مصرف سوخت ” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fautokhosravani.com/%da%a9%d8%a7%d9%87%d8%b4-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%d8%b3%d9%88%d8%ae%d8%aa/%2F|||”][vc_separator border_width=”3″][/vc_column]

 

سی ان جی یا ال پی جی

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

میخواهم نظر خود را در این مورد بنویسم
خرید اقساطی قیمت صفر قیمت کارکرده چه خودرویی؟ مشاوره رایگان