موسسه WCA( World Car Awards )

بهترین خودروی 2019 به انتخاب موسسه معتبر WCA

با آغاز هر سال میلادی، چشم بسیاری از علاقه مندان به دنیای خودرو و همچنین کمپانی ها و برندهای معتبر، به اعلام لیست بهترین خودروهای سال است. بهترین خودروی 2019 در گروه های مختلف، موضوع این مقاله­ ی ما است. با اتوخسروانی همراه باشید.

از سال 2004 موسسه WCA ( World Car Awards ) اقدام به معرفی بهترین خودروهای سال می نماید که این خودروها در 6 گروه مختلف معرفی می گردند. این موسسه از 82 ژورنالیست برتر حوزه­ ی اتومبیل از 24 کشور دنیا تشکیل شده است و هر سال در اوایل بهار، لیست خود را معرفی می کند. این خودروها می بایست تا قبل از اولین روز ژانویه، حداقل در 2 کشور و با آغاز فصل بهار حداقل در 5 کشور عرضه شده باشند. سرفصل این جوایز به شرح زیر است و ما در تمامی این گروه ها، بهترین خودروی 2019 و کاندیدها را خدمت شما معرفی می کنیم.

  • خودروی سال 2019
  • بهترین عملکرد خودروی سال 2019
  • خودروی سبز 2019
  • بهترین طراحی خودرو
  • بهترین خودروی لوکس سال 2019
  • بهترین خودروی شهری سال

بهترین خودروی 2019 در کلاس های ششگانه

در طول 15 سال معرفی خودروهای سال توسط موسسه WCA، کلاس های تحت بررسی افزایش داشته و به همین علت 2 گروه جدید بهترین خودروی لوکس سال و بهترین خودروی شهری سال به این عناوین اضافه شده اند. در طول این سال ها آئودی ) Audi  ( با 10 عنوان، پس از آن بی ام و ( BMW ) مرسدس بنز ( Mercedes-Benz ) با 7 عنوان جایگاه های اول را به خود اختصاص داده اند. پس از این 3 خودروساز برتر، فولکس واگن و جگوار با 6 عنوان و پورشه با 5 عنوان در جایگاه های بعدی قرار دارند.

 

کاندیدها و برنده جایزه بهترین خودروی 2019

3 کاندید نهایی جایزه بهترین خودروی سال، جگوار I-Pace ، آئودی e-tron و ولوو S60/V60 بودند. در این بین جگوار I-Pace توانست لقب بهترین خودروی 2019 را از آن خود کند. این خودروی پلاگین هیبریدی با هر بار شارژ می تواند 100 کیلومتر مسافت را طی نماید و در کمتر از 5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد. این خودرو در کلاس SUV طراحی شده و علاوه بر جایزه معتبر بهترین خودروی سال از موسسه WCA توانسته است جوایز متعدد بین المللی دیگری را نیز از آن خود نماید.

 

خودروهایی با بالاترین کارایی و پرفورمنس در سال 2019

در این گروه نیز 3 خودروی برتر امسال قرار دارند. این خودروها عبارت اند از : مک لارن 720S ، استون مارتین ونتِیج و همین طور مرسدس AMG GT4 . در نهایت مک لارن 720S که یک خودروی اسپرت فوق العاده است، توانست مقاوم اول را به خود اختصاص دهد. این خودرو می تواند به حداکثر 341 کیلومتر بر ساعت رسیده و 0 تا 100 آن کمتر از 3 ثانیه است.

بهترین خودروهای سال

بهترین خودروی 2019 در گروه خودروهای سبز

در این گروه هم برتری با جگوار I-Pace بود و 2 کاندیدای دیگر آئودی e-tron و هیوندای نکسو بودند. جگوار I-Pace در سال 2019 علاوه بر این جایزه، جوایز متعدد دیگری در گروه خودروهای سبز نیز دریافت کرده است.

کاندیدها و برنده جایزه بهترین خودروی 2019

 

بهترین خودروی 2019 از نظر طراحی داخلی و خارجی

جگوار I-Pace باز هم در این گروه صدرنشین و به عنوان برنده انتخاب شد. سوزوکی Jimny که خودروی تحسین شده­ ی دیگر سال 2019 است به همراه ولوو XC40، 2 کاندید دیگر این عنوان بودند. به عقیده ­ی کارشناسان، جگوار I-Pace از هر لحاظ و به ویژه طراحی خودرو در تمامی گروه ها از رقبای خود به مراتب بهتر عمل کرده است.

بهترین خودروی لوکس سال 2019

رقابت در این گروه جذاب، بین 2 خودرو از آئودی و یک خودرو از BMW بود. آئودی که سال گذشته نیز توانسته بود این جایزه را از آن خود کند، این بار هم با ماشین A7 توانست جایگاه اول را به دست آورد. 2 رقیب دیگر A7 ، آئودی Q8 و بی ام و سری 8 بودند.

بهترین خودروی لوکس سال 2019

بهترین خودروی شهری سال 2019

مقام اول این گروه به سوزوکی Jimny رسید تا 2 رقیب دیگر او از کره جنوبی نتوانند این مقاوم ارزشمند را به دست آورند. خودروی تحسین شده­ ی هیوندای AH2/Santro و کیا Soul ، 2 رقیب قدرتمند سوزوکی در کسب این عنوان بودند. سوزوکی Jimny یک خودروی آفرود مینی SUV با 4 چرخ محرک است. طراحی و به ویژه سیستم تعلیق و گیربکس این خودرو توانسته نظر بسیاری از کارشناسان را به خود جلب کند. البته نباید از سابقه­ ی نزدیک به 50 ساله ­ی سوزوکی در تولید این سری خودرو غافل بود. از آوریل 1970 تا به امروز، سوزوکی چیزی نزدیک به 3 میلیون نسخه از این خانواده را در 194 کشور دنیا به فروش رسانده است.

 

 

بهترین خودروی شهری سال 2019

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

میخواهم نظر خود را در این مورد بنویسم
خرید اقساطی قیمت صفر قیمت کارکرده چه خودرویی؟ مشاوره رایگان