قیمت خودرو
از
تا

قیمت کولیوس 2016

رنو کولئوس 2016

هرچند کولئوس از سال ۲۰۰۶ در بازارهای جهانی حضور دارد اما تغییر شگفت انگیز طراحی ظاهری و کابین نسل دوم این خودرو در سال ۲۰۱۶ را میتوان تولدی دوباره برای آن خطاب کرد. نسل اول در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ شاهد تغییر ظاهر و فیس لیفت بود اما باز هم نتوانست چندان نظر مخاطبان را به خودش جلب کند. اما در نسل دوم همه چیز تغییر کرد و یک ظاهر شبیه به رنو تالیسمان موجب شد کولئوس به یکی از جذاب ترین شاسی بلندهای متوسط بازار تبدیل شود.


لینک های مهم برای دسترسی سریع تر:

قیمت کولیوس (هم مدل های Koleos)

قیمت کولیوس 2014

قیمت کولیوس 2015

قیمت کولیوس 2017

قیمت کولیوس 2018


مشخصات کولئوس 2016

رنو کولئوس ۲۰۱۶ در بازارهای جهانی نسل دوم از این خودرو محسوب می‌شود اما در بازار ایران همچنان شاهد حضور نسل اول هستیم و از سال ۲۰۱۷ مدل های جدید وارد بازار شدند. البته به تعداد محدودی مدل های ۲۰۱۶ نیز با طراحی نسل دومی در ایران حضور دارند اما اکثر گزینه های موجود در ایران مدلهای قدیمی هستند.

با توجه به این که بیشتر کولئوس های 2016 موجود در ایران از نمونه های قدیمی هستند در این مقاله ویژگی ها و قابلیت های مدل های قدیمی را بررسی می کنیم.

طراحی ظاهری کولیوس 2016

در مدل های قدیمی کولئوس طراحی ظاهری بزرگترین نقطه ضعف به حساب می آمد اما در مقابل در مدل های جدید طراحی ظاهری به بزرگترین مزیت و نقطه قوت این خودرو تبدیل شده است. نسل دوم کولئوس در سال ۲۰۱۶ رونمایی شد و یک پیشرفت بی نظیر برای آن محسوب می‌شود. اما متاسفانه رنو کولئوس ۲۰۱۶ موجود در ایران از نمونه های قدیمی هستند و تعداد محدودی از آنها شامل ظاهر جدید نسل دوم می شوند.

با این حساب اگر بخواهیم مدل های نسل اول را در نظر بگیریم طراحی تخم مرغی شکل و کاملاً قدیمی، یک نقطه ضعف برای این خودرو محسوب می‌شود اما در مورد مدل های جدید افزایش ابعاد و استفاده از طراحی های مدرن و زاویه دار موجب شده با یک خودروی بشدت جذاب روبرو باشیم. طراحی سپرهای جلو و عقب با ارتفاع زیاد از زمین موجب شده رنو کولئوس نسل اول در برابر رقبا قابلیت آفرود و بیراهه نوردی بیشتری داشته باشد که همین موضوع می‌تواند برتری نسبی طراحی آن در برابر رقبا تلقی شود.

طراحی داخلی کولیوس 2016

شاید طراحی ظاهری رنو کولئوس 2016 به نظر عده زیادی ضعیف باشد اما قطعاً نسبت به طراحی کابین آن بهتر است. طراحی کابین رنو کولئوس نسل اول به شدت ساده و ضعیف انجام شده و در بین رقبای همکلاس یکی از ضعیفترین انتخاب ها محسوب می شود. با وجود اینکه رنو دوبار طراحی کولئوس را تغییر داد اما طراحی داخلی این خودرو تغییر چندانی نداشت و به محض ورود به کابین طراحی ضعیف و قدیمی نظر شما را جلب می کند.

علاوه بر این باید گفت کیفیت مواد به کار رفته شده در خودرو چندان سطح بالا نیست و انتظارات را برآورده نمی‌کند. فضای سرنشینان خودرو بسیار باز و راحت است و این موضوع می‌تواند یکی از از ویژگی‌های مثبت و مهم کابین رنو کولئوس ۲۰۱۶ محسوب شود.

مشخصات فنی کولیوس 2016

نسل اول رنو کولئوس در بازارهای جهانی با سه پیشرانه متفاوت عرضه می شود تا بتواند مشتریان مختلفی را به سمت خرید این خودرو جلب نماید. این موتور های مختلف با دو نوع جعبه دنده همراه شده اند که در مجموع ۶ مدل متفاوت از رنو‌کولئوس را تشکیل می‌دهند. موتورهای موجود از این خودرو در بازار های جهانی شامل نمونه های2000 و 2500 سی سی بنزینی و ۲۰۰۰ سی سی دیزل هستند که پارس خودرو از بین تمام این مدل ها تصمیم گرفته نمونه های بنزینی ۲۵۰۰ سی سی را برای بازار ایران انتخاب کند. در ادامه به ویژگی های فنی و موتوری این خودرو می پردازیم:

یک موتور چهار سیلندر ۲۵۰۰ سی سی در قلب کولئوس های موجود در ایران قرار گرفته که قوی ترین موتور ااین ماشین در بازارهای جهانی محسوب می شود. این موتور می تواند 171 اسب بخار قدرت و ۲۲۶ نیوتن متر گشتاور برای این شاسی بلند متوسط تولید کند. این موتور با یک جعبه دنده پیوسته یا CVT همگام شده است که می تواند به شکل مجازی ۶ دنده را برای آن شبیه سازی کند. رنو کولئوس ۲۰۱۴ می تواند در عرض 10.3 ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد که برای خودرویی با این ابعاد مناسب به نظر می رسد. مصرف سوخت این خودرو در حالت ترکیبی ۹.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است که در استفاده های شهری ممکن است تا ۱۴ لیتر هم افزایش یابد. یکی از ویژگی‌های مهم این خودرو، سیستم انتقال قدرت سه حالته اتوماتیک است که در زمینه ی آفرود آن را به یکی از بهترین گزینه ها در بین رقبا تبدیل می کند.

آپشن و امکانات کولیوس 2016

نسل اول رنو کولئوس با هر بار فیس‌لیفت پیشرفت نسبی از لحاظ سطح آپشن و امکانات داشت و همین موضوع سبب شد آخرین مدل یعنی رنو کولیوس ۲۰۱۶ جزء ماشین های کراس آور سطح بالای بازار از نظر امکانات به حساب آید. البته با این وجود در برابر بعضی از رقبای هم قیمت ضعیف تر ظاهر شده اما باز هم می‌توان آن را جزء گزینه‌های خوب بازار خطاب کرد. در ادامه به بررسی آپشن ها و امکانات رفاهی و ایمنی این خودرو می پردازیم:

سیستم محرکه دو دیفرانسیل سه حالته هوشمند، کروز کنترل، سیستم کنترل سرعت در سرازیری، کنترل پایداری، سنسور پارک جلو و عقب، سنسور باران برای تنظیم اتوماتیک سرعت برف پاکن ها، رادار نقطه کور، سیستم توزیع نیروی ترمز و ترمز کمکی، ترمز پارک برقی، سنسور نور برای روشن شدن اتوماتیک چراغ ها، چراغ های مه شکن جلو و عقب، چرخش چراغ ها در سر پیچ، چراغ شور برای چراغهای جلو،  فرمان برقی چهار حالته حساس به سرعت، صندلی ها و فرمان چرمی، سیستم صوتی حرفه ای با ۱۰ بلندگو و آمپلی فایر با برند BOSE ، مانیتور ۷ اینچی لمسی دارای کنترل، ۶ عدد کیسه هوا شامل راننده سرنشین جانبی جلو و پرده ای، پشت سری های فعال هنگام تصادف، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه دارای دریچه های تهویه عقب، کول باکس، صندلی راننده ۶ حالته برقی دارای قابلیت تنظیم گودی کمر، گرمکن صندلی های جلو، سقف پاناروما، سانروف

مزایا کولیوس 2016

رنو کولئوس ۲۰۱۶ به عنوان  یک شاسی‌ بلند متوسط شهری گزینه بسیار با کیفیت و کم هزینه ای محسوب می شود. علاوه بر کیفیت بالا و استهلاک پایین، ویژگی‌های بسیار مثبت دیگری در مورد کولئوس وجود دارد که یکی از آنها سیستم انتقال قدرت بسیار با کیفیت و هوشمند این ماشین است که موجب شده از لحاظ آفرود یکی از بهترین گزینه ها در برابر رقبا باشد. مزایای دیگری مثل امکانات رفاهی سطح بالا و ایمنی بسیار مناسب در کنار هم این ماشین را به یک گزینه بسیار خوب برای خرید تبدیل کرده اند. همچنین رنو کولئوس از زنجیر تایم به جای تسمه تایم استفاده می کنند که این موضوع نیز می تواند استهلاک و هزینه های ماشین را کاهش داده و یک ویژگی مثبت برای آن محسوب کرد.

معایب کولئوس 2015

قطعاً مهمترین و بزرگترین ایراد کولئوس نسبت به رقبا طراحی ظاهری آن است که موجب شده با وجود تمام ویژگی های مثبت و برتر این ماشین آنطور که باید دیده نشود. طراحی کابین به شدت ضعیف و قدیمی است و کیفیت چندان بالایی هم ندارد که این موارد نیز می توانند به عنوان معایب اصلی کولئوس شناخته شوند.

بازار خرید و فروش کولئوس 2015

در بین تمام رقبای هم رده قیمتی ، کولئوس یکی از ضعیف ترین گزینه ها از لحاظ بازار خرید و فروش محسوب می شود که با وجود مزایای زیاد این خودرو، می توان گفت تنها دلیل این فروش پایین طراحی ضعیف آن است که باعث شده این ماشین آنطور که باید دیده نشود و مخاطبان زیادی به سمت خودش جلب نکند. در مجموع می توان گفت اگر صاحب یکی از مدل های رنو کولیوس ۲۰۱۶ باشید احتمالاً برای فروش این خودرو به دردسر خواهید افتاد و فروش آن زمان و انرژی زیادی از شما می گیرد.

هزینه های نگهداری کولئوس 2015

رنو کولئوس به شکل مشترک توسط کمپانی های رنو و نیسان ساخته شده و از موتور های مشترک با مدل های نیسان استفاده می کنند که همین موضوع موجب شده از لحاظ دوام فنی و کیفیت موتور شرایط بسیار خوبی داشته باشد و جزء بهترین گزینه های بازار شناخته شود. با این حساب می توان آن را در بین رقبا جزء انتخاب های کم استهلاک و کم هزینه خطاب کرد. البته تمام ماشین های وارداتی به دلیل قیمت بالای دلار در ایران پرهزینه خواهند بود اما در بین بسیاری از رقبا کولئوس اوضاع بهتری دارد.

رقبای اصلی کولئوس 2015

افراد مختلف پارامترهای متفاوتی برای انتخاب یک خودرو در نظر می گیرند و متناسب با آن ماشین مورد نظر خودشان را انتخاب می‌کنند. اگر از آن دسته افرادی هستید که دوام فنی و استهلاک پایین ماشین برای شما اهمیت دارد، کولئوس یکی از بهترین گزینه ها در برابر رقبا خواهد بود. همچنین رنو کولئوس ۲۰۱۶ در برابر رقبای چون سانتافه و سورنتو بهترین شرایط برای آفرود را دارد. اما اگر ظاهر خودرو و بازار خرید و فروش برای شما مهم است قطعاً گزینه های بهتری در این بازه قیمتی خواهید داشت به هیچ عنوان کولئوس به شما پیشنهاد نمی‌شود.

×
منو