قیمت خودرو
از
تا

قیمت بی ام و 320i

BMW 320i

320i BMW کوپه مدت‌هاست که یک ماشین معتبر و شناخته شده است و توانسته است با ظاهر خوب، کیفیت بالای ساخت و طراحی بی نظیر، به بک خودروی بسیار محبوب تبدیل شود.

معرفی بی ام و 320 آی

در این مقاله می خواهیم به معرفی بی ام و ۳۳۰ آی کوپه بپردازیم. بی‌ام‌و سری 3 یک خودروی لوکس است که توسط خودروساز آلمانی BMW از می 1975 تولید می‌شود. بی‌ام‌و 320i کوپه که در پنج نسل مختلف تولید شده است در بخشی از نسل اول بی‌ام‌و سری 3 (E21) بود که از سال 1975 تا 1981 عرضه شد و در این مدت بیش از 1.3 میلیون خودرو ساخته شد. با بدنه‌ای کمی بلندتر، پایین‌تر و عریض‌تر طراحی شده بود، اما ظاهر بدنه سدان جمع و جور را حفظ کرده است.


جهت آگاهی از قیمت انواع سری 3 از راهنمای زیر کمک بگیرید:

قیمت 325i

قیمت 328i

قیمت 330i


مشخصات فنی بی ام و 320 آی

بی ام دبلیو 320i کوپه در تمام نسل ها به خودرویی منحصر به فرد در امکانات فنی معروف است، موتور 4 سیلندر و مجهز به 16 سوپاپ این خودرو که با حجمی برابر با ۱۹۹۷ سی سی قادر به تولید قدرتی برابر با 156 اسب بخار است؛ بیشترین میزان گشتاور این خودرو برابر با 200 نیوتون بر متر است، موتور این خودرو سبب شتاب گیری قابل قبولی است و در مدت 8.9 ثانیه از شتاب صفر به صد می رسد.

این خودرو مجهز به 6 دنده خودکار است و شکل قرار گیری آن ها به صورت خطی میباشد. در کنسول میانی خودرو اهرم تعویض دنده تعبیه شده است و در قسمت پشتی فرمان؛پدال ها قرار دارند بی ام و 320 آی کوپه 1465 کیلو گرم است و خودرویی مناسب و جوان پسند است.

در بی ام دبلیو 320 آی سیستم تعلیق از نوع مستقل پیشرفته و مجهز به سیستم کنترل هوشمند است. تعلیق بخش عقبی از مدل اتصال مولتی لینک و چندگانه میباشد و بخش جلویی مجهز به سیستم تعلیق جناغی دوبل است.نوع سیستم فرمان از نوع قدرت کمکی الکتریکی و حساس به سرعت می باشد.

عملکرد BMW 320i

حداکثر سرعت بی ام دبلیو 320 آی کوپه ، 235 کیلومتر در ساعت می باشد و این خودرو در زمره ی خودرو های کم مصرف قرار میگیرد چرا که میانگین مصرف سوخت آن ۷/۷ لیتر در هر صد کیلو متر میباشد همچنین با استاندارد آلایندگی یورو 4 این خودرو در بین خودرو های طرف دار محیط زیست قرار می گیرد و با ظرفیت مخزن بنزین 63 لیتری امکان طی مسافت نسبتاً طولانی را برای کاربران فراهم می کند.

سایر امکانات رفاهی BMW 320i

BMW 320i کوپه از سری خودروهایی است که برخلاف جثه ی ریزش مجهز به امکانات فراوانی است از جمله این امکانات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

غربیلک بی ام و 320 آی کوپه سه شاخه ای لوکس و اسپرت می باشد که تنظیم آن تلسکوپی در دو حالت برقی بوده و دارای ریموت کنترل صوتی از روی غربیلک فرمان می باشد و با روکش چرمی پوشیده شده است.

BMW 320i کوپه دارای سیستم تهویه مطبوع خودکار دوگانه می باشد که دریچه های ورود و هوای این خودرو بر روی داشبورد میانی قرار دارد در داخل اتاقک فیلتر هوا قرار دارد و دارای سیستم کنترل کیفیت هوا AQS می باشد.

این خودرو دارای ۱۲ عدد کیسه هوا شامل جانبی، جلو، پرده ای و محافظ سر و همچنین پرده ای جلو و عقب خودرو ایمنی محسوب می شود.

از امکانات امنیتی این خودرو این است که سیستم کلید هوشمند و استارت دکمه ای و سیستم ضد سرقت مجهز می باشد.

قفل و باز و بسته کردن درب ها از سیستم کی لس پیروی میکند و از سیستم جمع شونده ستون فرمان به هنگام تصادف استفاده می کند.

بی ام دبلیو 320 آی کوپه فرمانی کمکی الکترو هیدرولیکی دارا است و سیستم های هوشمند الکترونیکی فرمان خودرو و همچنین حساسیت به سرعت را نیز دارد.

سیستم صوتی بی ام دبلیو 320 آی کوپه که مجهز به 9 اسپیکر است و همچنین دارای نمایشگری است که اطلاعات سفر و اطلاعات راننده را در اختیار راننده میگذارد.

صندلی های قسمت جلویی در این خودرو دارای سیستم هوشمند پشت سری برای کاهش صدمات در تصادفات میباشد و صندلی راننده مجهز به سیستم تنظیم الکترونیکی در ۶ جهت است و همچنین دارای گرمکن و سیستم قابلیت تنظیم گودی کمر بوده و با روکش چرمی پوشیده شده است. همجنین شما میتوانید صندلی ها را به صورت دستی هم تنظیم کنید.

آینه های تا شونده برقی و الکتروکرمیک به راننده در دید کمک میکند و مجهز به راهنمای LED و دارای سیستم گرمکن بوده و چراغ های روشنایی بر روی آینه تعبیه شده است.

این خودرو دارای شیشه های سولار بوده و تمام پنجره ها برقی می باشد و از سیستم بخار زدای اتوماتیک شیشه ها استفاده می کند و از سیستم یخ زدای برف پاک کن نیز استفاده می کند.

سقف بی ام و 320 آی کوپه مجهز به سیستم سانروف است و قابلیت تنظیم در 4 جهت را دارا میباشد.

همچنین در این خودرو حسگر باران به جهت عملکرد اتوماتیک برف پاک کن ها تعبیه شده است و همچنین مجهز به سیستم حسگر پارک جلو و عقب نیز می باشد و از سیستم کمک راننده کروز کنترل با قابلیت حفظ فاصله با خودروی مقابل نیز بهره می برد که این امکانات برای رفاه کاربران بسیار جذاب می باشد.

بی ام دبلیو 320 آی کوپه مجهز به سیستم کنترل خودکار نور چراغ ها و سیستم شستشو می باشد.

سیستم مه شکن و دید در شب و سیستم چرخش نور به دید راننده در محیط های مختلف بسیار کمک میکند. از دیگر امکاناتی که به جهت رفاه راننده در این خودرو تعبیه شده است، سیستم تعقیب خودکار نور میباشد که بسیار به راننده در هنگام خاموش و روشن شدن خودرو کمک میکند.

این خودرو دارای سیستم های ترمز DTS,ABS,CBC,DSC میباشد و سیستم ترمز جلو و عقب دیسکی آن از نوع خنک شونده است که سبب تقویت عملکرد خودرو و ترمز آن میشود.

نتیجه گیری

به طور کلی میتوان گفت بی ام دبلیو 320 آی کوپه از سری خودرو هایی میباشد که میتواند با امکانات ویژه ی خود دل هر خریداری را ببرد، بی ام دبلیو 320 آی به وفور در بازار های دست دوم دیده میشود و قیمت BMW 320i کوپه دست دوم از 650.000.000 تا 3.000.000.000 متغییر است.

×
منو