قیمت خودرو
از
تا

بنز C230

بنز C230

سدان‌های نیمه لوکس و سایز متوسط C-کلاس مرسدس، بیش از دیگر کلاس‌های بنز تا کنون به ایران راه یافته‌اند. نسل‌ها و تیپ‌های مختلف این خودرو از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۶ وارد ایران شدند. اولین نمونه‌های وارداتی این کلاس را در قالب بنزهای پلیس شاهد بودیم. نسخه‌ها بعدی کلاس C که وارد ایران شد، مرسدس بنز C230 بود. این خودرو در دو نسخه ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ و ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ و با دو گیربکس اتوماتیک و دستی در ایران عرضه شد.


لینک های مهم مرتبط با سری C

قیمت c200

قیمت C220

قیمت C280


مشخصات بنز C230

مشخصات موتور خودروی بنز C230

از مشخصات موتور این ماشین میتوانیم به مواردی چون گیربکس دستی ۶ سرعته مربوط به نسخه‌های اولیه و گیربکس اتوماتیک ۷ سرعته تیپ ترونیک مربوط به نسخه‌های ثانویه می‌شد اشاره کرد.
نسخه‌های اتوماتیک همچنین از دو حالت رانندگی اسپرت و معمولی برخوردار بودند. اما هر دو مدل از موتوری با حجم ۲.۵ لیتر و بیشینه توان ۲۰۱ تا ۲۰۵ اسب بخار و گشتاور ۲۴۵ نیوتن‌متر عرضه شدند.
مرسدس بنز C230 با این موتور خورجینی ۶ سیلندر ۲۴ سوپاپ، قادر بود در زمان ۸.۲ تا ۸.۶ ثانیه از سرعت صفر به صد کیلومتر در ساعت برسد.

بررسی سوخت خودروی بنز C230

سقف سرعت این خودروی قوی ۱.۵ تنی نیز ۲۳۵ تا ۲۴۵ اسب بخار ثبت شده است. این اختلاف در عملکرد، شتاب و سقف سرعت نیز مربوط به نوع گیربکس خودرو می‌شود.

البته C230 در نمونه‌های محدودی با موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ خطی نیز وارد شد که تعداد آن‌ها بسیار اندک و وارداتشان محدود به تنها سال ۲۰۰۵ می‌شد. C230 همچنین مصرف سوختی برابر با ۹ لیتر در هر صد کیلومتر در سیکل ترکیبی به ثبت رسانده بود که مصرفی معقول برای خودرویی با وزن و ابعاد آن بود.

مشخصات ظاهری بنز C230

حال سعی داریم شکل ظاهری این ماشین را برای شما بیان کنیم.

این ماشین در دو سری واردات از دو اتاق W203 و W204 بهره می‌برد. این دو نسخه هم‌نام در چهره نیز تفاوت‌های آشکاری داشتند. نمونه‌های اولیه از چراغ‌های بیضی شکل دوقلو و بهم چسبیده در نمای روبرو بهره‌ می‌بردند. اما نمونه‌های ۲۰۰۷ به بعد دارای چراغ‌های مستطیل شکل کشیده در این نما بودند. همچنین در نسخه‌های اولیه آرم بنز به صورت تندیس روی کاپوت وصل بود، اما در مدل‌های جدید‌تر این آرم بر جلو پنجره کرکره‌ای معروف بنز منتقل شد.

از لحاظ ارگونومی داخلی می‌توان گفت همه چیز به درستی در جای مناسب و با کمترین پرتی حواس قابل استفاده و در دسترس بوده و ادوات نیز از کیفیت بالایی برخوردارند و همچنان مانند روز اول سالم و نو به نظر می‌آیند. البته در مدل‌های مشابه با رنگ‌بندی داخلی روشن شرایط متفاوت بوده و چرم‌ها عموماً نیاز به بازسازی پیدا می‌کنند. تا اینجای کار به نظر این بنز به عنوان خودروی کارکرده با ظاهر و قابلیت‌های مناسب بی‌شک انتخاب خوبی خواهد بود.

امکانات ماشین بنز C230

مرسدس بنز C240 همچنین در نسخه‌های قدیمی‌تر از امکاناتی نظیر صندلی‌هایی با روکش چرم طبیعی و برقی، کروز کنترل و محدود کننده سرعت، کنترل اتوماتیک چراغ‌ها و برف پاک‌کن، کنترل هرزگردی، حسگرهای جلو و عقب، سانروف و پرده برقی عقب برخوردار است. همچنین دارای مه شکن جلو و مه شکن عقب نیز می باشد. شیشه های این خودرو نیز برقی بوده و پرده عقب برقی بصورت سفارشی می باشد.اینه های برقی این ماشین که حافظه آن ها بصورت سفارشی است. این نکته ناگفنه نماند که صندلی های برقی و چرمی این ماشین بصورت برقی می باشند.

نقاط قوت ماشین بنز C230

از نقاط قوت این ماشین کلاس سی میتوان به موارد زیر اشاره کرد که به صورت تیتر وار برای شما بیان کردیم:

  • پیشرانه خوب
  • گیربکس خوب
  • کیفیت ساخت بالا
  • ایمنی بالا
  • کابین جادار

نقاط منفی ماشین بنز C230

در بررسی نقاط منفی این ماشین به خشک بودن ماشین و قیمت بالای قطعات میتوان اشاره کرد.

خودرو های هم رده بنز C230

از ماشین های هم رده بنز C230 میتوان از بنز کلاس C C180 و بنز کلاس C C240 دستی و همچنین بی ام و سری 3 سدان 320 نام برد.

هزینه نگهداری ماشین بنز C230

در صورت انجام به موقع سرویس‌های دوره‌ای و استفاده استاندارد از آن، تا حدود زیادی می‌توان از نیاز به تعمیرات اساسی فاصله گرفت. البته اشکالات ریز و درشت ناشی از ایرادهای حسگرهای بی‌شمار این خودرو به مرور برای شما عادی شده و با آن کنار خواهید آمد. مثل حسگرهای پارک، باران، کنترل‌های بخاری، تنظیم برقی صندلی‌ها و غیره که البته نه در این خودرو، بلکه در تمامی خودروهای پیچیده آلمانی بعد از ده سال دیده می‌شوند. ولی می‌توان گفت همه چیز به اینجا ختم نشده و ممکن است موارد پیش‌بینی نشده و بسیار پرهزینه کاملاً محاسبات شما را در هزینه نگهداری سالانه این خودرو بهم بریزد. البته برای بنز مورد آزمایش در این بخش می‌توان به قفل کردن و نهایتا تعویض جعبه‌دنده البته در سال‌های اول عمرش اشاره کرد که تحت پوشش گارانتی و بدون مشکل توسط نماینده آن در کشور انجام شد.

با این وجود در صورتی که خودرو از سلامت کافی برخوردار نباشد ممکن است مخارج سالانه‌اش به راحتی تا مرز 50 میلیون تومان یا بیشتر هم آید. برسد که برای خودرویی با این قیمت بسیار گزاف به نظر می‌رسد. در پایان باید گفت که با توجه به قیمت سایر انتخاب‌ها در بازار،اگرچه این خودرو جذابیت‌های فوق العاده‌ای از نظر اصالت، ارزش برند، راحتی، اصول طراحی و ایمنی بالا دارد. ولی در آن‌سو اگر نیاز به قطعات یدکی ناشی از نقص فنی یا تصادف ایجاد شود نباید انتظار هزینه‌ای معقول و قابل مقایسه با رقبای آسیایی را داشت. البته سختی تهیه و کمبود قطعات را در کنار پیچیدگی‌های الکترونیکی خودرو را نیز نباید از یاد برد.

جمع بندی کلی ماشین بنز C230

در نقد و بررسی این ماشین میتوانیم این ماشین را به این صورت خلاصه کنیم که این خودروی 6 سیلندر با سرعت240 کیلومتر در ساعت که صفر تا صد آن 8.4 ثانیه زمان میخواهد،قدرت موتور آن 240 اسب بخار و حجم موتور 2.4 لیتر می باشد.

×
منو