آئودی ای ترون

آئودی ای ترون ، خودرویی برقی از آینده

  • دسته بندی
    اخبار خودرو
  • تاریخ انتشار مقاله
    14 دی 1397
  • به اشتراک بگذارید

آئودی ای ترون، اولین خودروی تمام برقی که آئودی رونمایی کرد. روز به روز اخبار دنیای خودرو بیش از پیش به سوی خودرو های برقی و دوستدار محیط زیست می رود.

ای ترون به زیر برند برای خودرو های الکتریکی آئودی بدل گشته و تمامی مدل های کانسپت تمام الکتریکی آئودی نیز از این نام استفاده می نمایند.

کراس اوری که با قدرت تمام و قابلیت هایی خاص وارد دنیای رقابت با کمپانی هایی مانند تسلا، جگوار، هیوندای، نیسان، کیا و دیگر خودرو های کراس آور برقی می شود.


آئودی ای ترون

مشخصات آئودی ای ترون

آئودی ای ترون به طور کامل از موتور های الکتریکی بهره می برد. مشابه مدل Q5 در ای ترون هم از پلتفرم MLB اسفتاده شده است .

این خودرو دارای دو حالت رانندگی است که Boost و Normal نام دارند و شاهد عملکرد های متفاوتی در هر کدام از این حالات هستیم:

حالت Boost ای ترون :

ای ترون در محور جلویی و محور عقبی دارای دو موتور جداگانه است که موتور محور جلو 181 اسب بخار قدرت و موتور محور عقب 221 اسب بخار قدرت تولید میکنند که روی هم رفته باعث تولید قدرت 402 اسب بخاری و گشتاور 660 نیوتون متری میشوند. بر اساس گفته های آئودی در این حالت 0 تا 100 این خودرو 5.7 ثانیه است.

حالت Normal ای ترون :

در این حالت موتور ها قدرت خود را به 350 اسب بخار و 560 نیوتن متر کاهش می دهند و در این حالت 0 تا 100 ای ترون  به 6.4 ثانیه میرسد.

یک پک باتری 95 کیلووات ساعتی لیتیوم یونی انرژی لازم برای ای ترون را تامین میکند که 700 کیلو وزن دارد و گفته میشود تا 80 درصد از شارژ آن توسط شارژ های 150 کیلووات بر ساعتی سریع شارژ میشود ولی برای شارژر های خانگی که 11 کیلووات ساعتی هستند در 8 ساعت و نیم کامل شارژ میشود.

آئودی ای ترون

در آئودی ای ترون آب در دلتان تکان نمی خورد

در کابین نه صدای اذیت کننده ی آنچنانی از موتور ها شنیده میشود و نه صدای تایر ها و به طور کلی حسی کاملا رضایت بخش را به راننده منتقل خواهد کرد.

از طرفی به علت پایین بودن مرکز ثقل در این خودرو باعث میشود تا در تغییر جهت های ناگهانی به دردسر نیفتید.

در دست انداز های بزرگ هم کمک فنر های بادی ای ترون کمک میکنند تا حس بدی ب سرنشینان منتقل نشود و نرمی هرچه تمام تر در این خودرو آب در دلتان تکان نخورد.

طراحی داخلی آئودی ای ترونصندلی های آئودی ای ترون

بر اساس ادعای آئودی ای ترون میتواند 400 کیلومتر را با یک بار شارژ بپیماید که البته با توجه به سیستم بازیابی انرژی این خودرو این عدد قابل ارتقا هم هست.

آئودی ای ترون

آینه بغل مجازی ای ترون

این تکنولوژی استفاده شده در ای ترون اینقدر جذاب به نظر می آید که به صورت اختصاصی چند خطی هم به آن بپردازیم.

این تکنولوژی اینگونه کار میکند  که به جای آینه بغل ها یک دوربین نصب شده است که تصاویر این دوربین در صفحه نمایش 7 اینچی درون خودرو نمایش داده میشود البته هنوز هم قابیلت تنظیم آینه برای راننده در نظر گرفته شده و راننده میتواند با توجه به حالت رانندگی خود آنرا تنظم کند ولی در خود آینه سه حالت پیشفرض که پارک کردن ، چرخش و رانندگی در بزرگراه هستند تنظیم شده است.

کمی هم از مزایای این آینه ها باید گفت که میتوان از دادن دید بهتر به راننده در عین کوچکتر بودن یا پایین آوردن ضریب درگ که منجر به صرفه جویی در انرژی میشود یا کاهش صدای برخورد باد به آینه و جذابیت ظاهری بیشتر خودرو یاد کرد.

آیینه بغل مجازی آئودی ای ترونآیینه بغل مجازی آئودی ای ترون

دنیای خودرو های دوستدار محیط زیست روز به روز گسترده تر می شود و برخی کمپانی ها پا را از خودرو های برقی فراتر گذاشته و خودرو های با سل ل سوختی منتشر نموده اند. مانند هیوندای نکسو

با اتو خسروانی همراه باشید تا از اخبار روز دنیای خودرو با خبر باشید.

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

میخواهم نظر خود را در این مورد بنویسم
خرید اقساطی قیمت صفر قیمت کارکرده مشاوره رایگان