بی ام و سری 5 ! شاهزاده جاده های ایران !

از ابتدای سال 1972 میلادی بی ام و سری 5 فروش بالای داشته است و شاید در حال حاضر لیدر بقیه مدل ها به حساب بیاید.

با ما همراه باشید تا نگاه دقیق تری به بی ام و سری 5 بندازیم.

بی ام و سری5 ! خودرویی با طراحی عصبانی!

بیاین از دیزاین خاص آن شروع کنیم. از نمای رو به رو چراغ های جلویی چشم نواز که حالت کلیه مانند به خود گرفته است هم حالت اسپرت تری به خودرو می دهد  و در جاده چشم ها رو به خودش خیره می کند. جلوپنجره‌ی سری ۵ که تا حدودی شبیه به کلیه است، علاوه بر هماهنگی با چراغ های جلویی با عملکرد باز و بسته شدن خود ایرودینامیک را ارتقا می دهد و در سرعت های بالا بسیار کارآمد خواهد بود  . همچنین جریان هوای عبوری ، گاز co تولید شده ی موتور را کاهش می دهد.

بی ام و سری 5
بی ام و سری 5

در ظاهر به دلیل طراحی منحصر به فرد این مدل امکان ندارد که آن را با خودرویی از برند دیگر اشتباه بگیرید. طرح شبیه چوب هاکی که که در نمای جانبی خودرو دید می شود و تا انتهای پنجره ی عقب ادامه دارد. از جمله جذابیت های طراحی بدنه ی سری 5 است.

 

 

 

با اینکه طول،عرض و ارتفاع این خودرو نسبت به مدل قبلی افزایش یافته است اما به لطف استفاده آلومینیوم در بیشتر قسمت های بدنه‌ی آن، بی‌ام‌و سری ۵ جدید نسبت به مدل قبلی حدودا 100 کیلوگرم سبک‌تر است. این کاهش وزن باعث شده تا بی ام و سری 5 مدل ۲۰۱۷ نسبت به نسل‌های گذشته سریع‌تر عمل کند.

 

سری 5 با قلبی پر تپش ولی آرام!

قلب هر بی ام و موتور آن است و ما اینجا یک پیکره ی تاثیر گذار از اون را داریم. این قلب تپنده سرعت 0 تا 100 را در 5.1 ثانیه طی می کند. البته این کارائی برای خودروهایی است که در اروپا تولید شده اند و نمونه های وارد شده به ایران این امکان را ندارند.

مصرف سوخت در این مدل به شکل حیرت آوری پایین است. این به این معناست که مقدار سوخت مورد نیاز در هر 100 کیلومتر حدود 3.6 لیتر خواهد بود.

 

امکانات فوق العاده دلیل انتخاب سری 5 !

این خودرو مجهز به یک سیستم هدایت کننده است که از تمامی جهات، کامل و حرفه ای و ایمن به حساب می‌آید. یعنی حتی در کوچکترین اعمال رانندگی مثل تغییر لاین جاده شما بیشترین امنیت را تجربه می کنید. در کنار این موضوع دارای هندلینگ استثنایی با وجود چرخ های فعال عقب است. بی ام و در تمامی این سال ها به لطف هندلینگ و قابلیت های رانندگیش شهره است و از بهترین ها در این زمینه شناخته می شود. بی ام و یک آپشن جدید به نام چرخ های فعال عقب دارد که به خودرو اجازه چرخش چرخ های عقبی را می دهد. این آپشن تنها در مدل های چهارچرخ متحرک در دسترس است. با این گزینه می توانید میزان گردش خودرو را افزایش دهید و همینطور در سرعت های پایین فرمان دهی دقیق تری داشته باشد و در سرعت های بالا بالانس و پایداری بهتری را از خودرو طلب کنید.

 

هنگامی که از حالت رانندگی خودکار استفاده نمی‌شود، راننده با سیستم کمکی ( حفظ خط حرکت ) پشتیبانی می‌شود که دارای سیستم کمکی جلوگیری از برخورد از پهلو‌ها است که در حرکت فرمان خودرو برای خارج نشدن ناخواسته از خط حرکت دخالت می‌کند. بیشرین تصادفات جاده ای در تقاطع چهارراه ها اتفاق میوفتد. اگر سیستم کمکی نزدیک شدن خودروها فعال باشد و خودروی جلویی ترمز کند، خودروی بی ام و سری 5 بلافاصله با پیام‌های هشدار ( افزایش شدت هشدارها با نزدیک شدن به مانع ) و ترمزگیری خفیف و بالاخره ترمزگیری شدید عکس العمل نشان خواهد داد.

امکانات داخلی بی ام و سری 5 !

سیستم‌های کمکی کنترل مانیتور جلوی داشبرد با اشارات دست یکی از جذاب ترین آپشن های بی ام و سری 5 است. این سیستم قادر به فعال سازی برخی از عملیات‌ها توسط اشارات دست می‌باشد. برای مثال می‌تواند از طریق برخی اشارات دست مثل دست تکان دادن و یا اشاره کردن تماس‌های تلفن را وصل و یا رد نماید و یا با حرکات دایره‌ای انگشت اشاره اقدام به تنظیم ولوم صدا نماید.

 

از دیگر آپشن های چشمگیر این مدل سیستم کمکی پارک است. خودرو قادر به پارک کاملاً اتوماتیک خود و همچنین قابلیت پارک دوبل می‌باشد . و از طریق اندازه گیری فاصله‌های بین خودرویی میتواند در سرعت‌های پایین به صورت اتوماتیک عمل کند و اگر راننده به صورت دستی اقدام به پارک خودرو نماید ، سیستم کنترل پویای فاصله از طریق سیستم کمکی پارک دوبل از برخورد‌های احتمالی جلوگیری می‌کند .

 

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. با اتوخسروانی همراه باشید تا درباره موضوعات جذاب خودرویی بیشتر بدانید. همچنین برای اطلاع از شرایط فروش اقساطی بی ام و سری 5 کلیک نمایید

مقالات مرتبط

افزودن دیدگاه

×
منو