BMW iX M60 با پرفورمنس ۶۱۰ اسب بخار وارد بازار شد

BMW iX M60 با پرفورمنس بالا ۶۱۰ اسب بخار وارد بازار شد

BMW iX M60 با پرفرمانس بالا

با توجه به اینکه کل صنعت خودرو سازی به سمت برقی‌سازی میرود، زمان آن بود که ب‌ام‌و به این رقابت بپیوندد. مدل پرفورمنس M50 این خودروساز آلمانی ثابت کرده است که صدای کسل‌کننده لزوما به معنای رانندگی کسل‌کننده نیست. در آگوست سال گذشته، شایعاتی شنیدیم مبنی بر اینکه این خودرو به اندازه برخی از موتورهای V8 توئین توربو مونیخ قدرتمند خواهد بود. همانطور که رونمایی امروز iX M60 ثابت می کند، این شایعات درست بوده اند. این SUV الکتریکی جدید با 610 اسب بخار قدرت، تنها 7 اسب بخار از خروجی M5 Competition فاصله دارد.

BMW iX M60 با پرفورمنس بالا ۶۱۰ اسب بخار وارد بازار شد

مشخصات فنی

با فعال بودن حالت اسپورت (در حالت‌های دیگر فقط 532 اسب بخار قدرت دارید) و کنترل راه‌اندازی فعال، تمام گشتاور 811 پوند فوت در دسترس است و این امکان را فراهم می‌کند که سرعت 0-60 مایل در ساعت را تنها در 3.6 ثانیه به پایان برساند. BMW می‌گوید که قدرت به گونه‌ای ارائه می‌شود که در تمام طول مسیر تقریباً ثابت به نظر می‌رسد (تا حداکثر سرعت محدود 155 مایل در ساعت) بنابراین با هر سرعتی، هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد. دو موتور الکتریکی (255 اسب بخار در جلو و 483 اسب بخار در عقب) در این SUV نیز بسیار خاص هستند.
ب‌ام‌و به جای استفاده از مواد کمیاب برای ساخت موتورهای مبتنی بر آهنربا، با استفاده از موتورهای سنکرون انرژی جریان را توسعه داد و از منبع دقیق انرژی الکتریکی برای تحریک روتور استفاده کرد.

BMW iX M60 با پرفورمنس بالا ۶۱۰ اسب بخار وارد بازار شد

به لطف قاب آلومینیومی و قفس کربن و همچنین پلاستیک تقویت‌شده با فیبر کربن در سقف، بخش‌های جانبی و عقب، iX از استحکام عالی و وزن مطلوب برخوردار است یعنی وزنی معادل 5769 پوند.
باتری در پایین و در فاصله بین دو محور قرار دارد تا “دینامیک در پیچ ها و هندلینگ عالی باشند.
در دستیابی به این هدف، یک محور جلوی دو استخوانی، یک محور عقب پنج پیوندی و سیستم تعلیق بادی دو محوره تطبیقی با کمک فنرهای کنترل شده الکترونیکی است. سیستم تعلیق، جریان هوا را برای هر چرخ تنظیم می کند، به این معنی که می تواند بار ناهموار را جبران کند در حالی که نیروهای دمپر به طور تطبیقی با یک دریچه قابل تنظیم پیوسته کنترل می شوند که شتاب طولی و جانبی، سرعت جاده، زاویه فرمان و شتاب بدنه و چرخ را در نظر می گیرد.

آپشن های BMW iX M60

‏BMW با ارائه سنسورها و نرم افزارهای نسل جدید برای به روز رسانی های آینده در رانندگی و پارک خودکار سعی کرده است این وسیله نقلیه را مقاوم کند. سایر ویژگی های استاندارد عبارتند از BMW Live Cockpit Professional و BMW Natural Interaction (کنترل گفتار و ژست) و همچنین سیستم صدای فراگیر Diamond Bowers & Wilkins، چراغ های جلوی لیزری BMW، ورود بدون کلید(کی لس)، تهویه صندلی های جلو و گرمایش برای صندلی ها و فرمان و دستگیره های خودرو میباشد. گرمایش تابشی در داشبورد، راحتی را در آب و هوای سردتر فراهم می‌کند. همچنین حسگرهای پارک، روشنایی محیط، درب عقب برقی، کنترل آب و هوای خودکار چهار منطقه ای، شارژ بی سیم و سقف LED پانوراما Sky Lounge را دریافت می کنید.

BMW iX M60 با پرفورمنس بالا ۶۱۰ اسب بخار وارد بازار شد

رنگ بدنه

یکی از مواردی که برای آن هزینه اضافی پرداخت خواهید کرد، رنگ آمیزی فانتزی است. طبق عادت BMW، فقط رنگ سفید آلپاین یک رنگ استاندارد است. اگر مایل به پرداخت مبلغ اضافی هستید، پیشنهادات متالیک شامل گرافیت تیره، آبی فیتونیک، کوه آبی ریج، خلیج طوفانی، اکسید خاکستری و قرمز دیدنی Aventurin است.
چرم مصنوعی SensaTec داخلی شامل Oyster ،Mocha و Black است، در حالی که گزینه‌های چرم سوراخ‌دار محدود به رنگ‌های Amido و Castenea Chestnut هستند. کالیپرهای ترمز آبی و تیتانیوم برنز خارجی اختیاری BMW با نشان‌های پشتی مشکی براق/تیتانیوم برنز ترکیب می‌شوند تا به متمایز کردن این نوع M با کارایی بالا کمک کنند.

BMW iX M60 با پرفورمنس بالا ۶۱۰ اسب بخار وارد بازار شد

پیش‌بینی می‌شود قبل از عرضه کامل بازار در ژوئن سال جاری، رتبه‌بندی کامل EPA (تخمین اولیه آژانس، برد 280 مایل را نشان می دهد) و قیمت آن از 105100 دلار قبل از هزینه 995 دلاری مقصد شروع می‌شود. آیا این واقعاً بهترین BMW i، X و M است؟

جهت گرفتن قیمت روز خودروهای بازار به صورت کاملا رایگان با کارشناسان اتوخسروانی در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

افزودن دیدگاه

×
منو