بهترین ابزارها برای تعمیر اتومبیل در منزل

حتما برای شما هم پیش آمده که زمانی که میخواهید از منزل به سرکار بروید دیرتان شده و با عجله سوار ماشین می‌شوید اما هر چه استارت میزنید ماشین روشن نمی‌شود. در اکثر مواقع، مشکلی که برای ماشینتان پیش آمده خیلی جدی نیست و شما می‌توانید به راحتی آن را رفع کرده و به کارتان برسید. البته قبل از هر چیز باید ابزار لازم برای تعمیر اتومبیل را در منزلتان به همراه داشته باشید. در ادامه این مطلب لیستی از بهترین ابزار ضروری که باید در منزل برای تعمیر ماشین به همراه داشته باشید آورده شده است.

جعبه ابزار

جعبه ابزار کاربردی‌ترین وسیله برای تعمیر اتومبیل در منزل است و شامل جعبه‌ای میشود که ابزارهای مختلف را به طور منظم درون خودش جای داده و استفاده و پیدا کردن آنها را برایمان راحتتر می‌کند. با استفاده از آچارها و ابزاری که درون جعبه ابزار وجود دارد شما می‌توانید به تعویض لنت‌های ترمز، چراغ‌ها، تنظیم کاربراتور و هزاران کار دیگر بپردازید. البته وسایل داخل جعبه ابزار لازم نیست چندان تخصصی باشند و وسایل معمولی و ساده نیز معمولا نیاز شما را برطرف می کنند. برای کارهای تخصصی تر پیشنهاد می شود به تعمیرگاه و متخصص مراجعه نمایید. دستگاه های معمولی درون جعبه ابزار شامل آچار و پیچ گوشتی و چکش و آچار ستاره ای هستند و ابزارهای دیگر کمی تخصصی تر هستند.

جعبه ابزار

پیچ‌گوشتی

برای تعمیر اتومبیل به پیچ‌گوشتی‌های چهارسو و شش سو در اندازه‌ها و سایزهای مختلف نیاز است. برای تعمیر ماشین در منزل وجود پیچ‌گوشتی ضروری است و بیشتر از هر وسیله دیگری به کارتان می‌آید.

چکش

در صورت گیر کردن روتور یا سایر اجزای ماشین می‌توانید از چکش کامپوزیت شکن استفاده کنید. این نوع چکش علاوه بر اینکه باعث شل شدن قطعات میشود اما به سایر سطوح فلزی خودرو آسیبی نمی‌رساند.

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”چگونه عمر تایر ماشین خود را افزایش دهیم؟” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fautokhosravani.com/how-to-extend-the-life-of-your-car-tire%2F|||”][vc_separator border_width=”3″][/vc_column][/vc_row]

انبردست و سیم‌چین

شما می‌توانید به راحتی کارهای الکتریکی، نصب ضبط ماشین و مشکلات مربوط به سیم کشی و اتصالات چراغ‌ها را با استفاده از انبردست، سیم‌چین و مقداری سیم انجام دهید. بهتر است که چندین انبردست و سیم‌چین با سایزهای مختلف را در منزل به همراه داشته باشید. انبر دست یکی از کاربردی ترین وسایل جعبه ابزار است که جز کارهای برقی کاربرد های زیادی دارد و یک وسیله چند کاره ی عالی است.

فیوزهای متناسب

با توجه به مدل اتومبیل، فیوزهای مختلف با توان و ظرفیت های مختلف وجود دارد که همگی آنها در یک جعبه فیوز قرار گرفته اند. تمام قطعات الکتریکی خودرو از فیوز استفاده می کنند که در صورت خرابی فیوز مربوطه، برق آن قسمت قطع می شود. برای احتیاط همیشه فیوزهای متناسب و مخصوص خودروی خود را در اندازه‌ها و ظرفیت های متفاوت در خودرو نگهداری نمایید تا در مواقع ظرورت آنها را به کار ببرید. گاهی اوقات علت روشن نشدن اتومبیل به خرابی برخی فیوزها مثل فیوز پمپ بنزین خودرو بر میگردد که شما میتوانید در چند دقیقه و به راحتی آنها را تعویض کنید.

فیوز خودرو

آچار گشتاور

تنظیم پیچ‌و مهره‌ها با نیروی پیچشی متناسب برای افراد عادی کار مشکلی است. آچار گشتاور برای باز و بسته کردن پیچ و مهره کاربرد زیادی دارد و باعث می‌شود که مهره‌ها به راحتی باز شده و از سفت شدن بیش از حد و بریدن پیچ‌ها جلوگیری می‌کند. نحوه کار با آچار گشتاور به اینصورت است که دسته ی انتهایی آن را بچرخانید و آن را به میزان گشت مخصوصی که بر روی ابزار حک شده است تنظیم کنید. سپس آنقدر به سفت کردن ادامه دهید تا صدای 2 کلیک را بشنوید. در این زمان پیچ شما بصورت استاندارد بسته شده و نیازی به سفت کردن بیشتر نیست. البته با توجه به قیمت بالای این ابزار حضور آن در وسایل مانند آچار و پیچ گوشتی و انبردست و آچار ستاره ای ضروری نیست.

کیت تست فشار روغن موتور و روغن گیربکس

کیت‌های تست فشار علاوه بر اندازه‌گیری میزان فشار روغن، کیفیت آن را نیز بررسی می‌کند. همچنین به کمک آن می‌توانید به نشتی‌‌های موجود را نیز تشخیص دهید. این دستگاه شامل آدابتور با سایزهای مختلف، کوپلینگ، درجه سنج و شلنگ فشار قوی است.

این ابزار کمی تخصصی است و اگر از کار با این دستگاه ها اطلاعات کافی ندارید چندان هزینه کردن برای آنها به نفعتان نیست. اما با این حال وجود آن می تواند مزایای زیادی برای بررسی روغن های خودرو و جلوگیری از آسیب به خودرو داشته باشد.

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”۱۵ نکته اساسی برای افزایش طول عمر اتومبیل” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fautokhosravani.com/15-essential-tips-to-increase-the-life-of-a-car%2F|||”][vc_separator border_width=”3″][/vc_column][/vc_row]

تعمیر ماشین با کیت فشار

چراغ قوه

گاهی برای تعمیر اتومبیل در طول روز نیز برای اینکه دید بهتری داشته باشید و بتوانید پیچ‌ و اتصالات پایینی را ببینید به چراغ قوه نیاز دارید.  اگر چراغ قوه پیشانی تهیه کنید هر دو دست شما آزاد خواهد بود و حین تعمیر اتومبیل عملکرد بهتری خواهید داشت.

مولتی متر

مولتی‌متر ولتاژ باتری و سایر اتصالات الکتریکی را اندازه‌گیری میکند و با استفاده از آن می‌توانید مظمئن شوید که آیا سیمی برق دارد و یا خیر! اگر علت روشن نشدن اتومبیلتان اتصالی سیم های برق باشد با مولتی متر سریعا تشخیص داده می‌شود و می‌توانید آن را رفع کنید. این وسیله نیز از جمله موارد نه چندان ضروری است و در مواقع لزوم یک متخصص به سادگی کمکتان می کند.

دستگاه بارومتر

آچار چرخ ضامن دار

به جای استفاده از آچار چرخ‌هایی با دسته کوتاه سعی کنید که انواع بلند آن را تهیه کنید تا بتوانید برای زیر کاپوت نیز از آن استفاده کنید. بهتر است که سر آچار چرخ انعطاف پذیر باشد تا برای قسمت‌های باریک نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”۶ وسیله ی ضروری برای شستشوی ماشین در منزل” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fautokhosravani.com/6-essential-tools-for-car-wash-at-home%2F|||”][vc_separator border_width=”3″][/vc_column][/vc_row]

جک ماشین

برای تعویض لاستیک‌ها و یا بررسی قسمت زیرین ماشین، وجود جک هیدرولیکی ضروری است. برای افزایش ایمنی بهتر است همراه جک از پایه های آن نیز استفاده کنید چرا که احتمال شکستن جک های هیدرولیکی وجود دارد.

دستگاه اسکن خودرو (دیاگ)

دستگاههای اسکن اتومبیل جدیدترین ابزار الکتریکی برای پیدا کردن عیب‌های ماشین است. این نوع دستگاهها اطلاعات را از کامپیوتر اتومبیل استخراج می‌کنند و بعد از آنالیز داده‌ها ایرادات جزئی و کلی اتومبیل را نشان می‌دهد. دستگاهای اسکنر خودرو مشکل اتومبیل را به سرعت تشخیص می‌دهند در نتیجه به مقدار خیلی زیادی در وقت تان برای تعمیر خودرو صرفه جویی خواهید کرد. قیمت این دستگاه ها بالاست اما داشتن آنها به سلامت مداوم خودرویتان کمک بزرگی می کند.

دیاگ ماشین

ابزاری که در بالا نامبرده شد حداقل وسایل ضروری برای تعمیر اتومبیل در منزل است که در شرایط اضطراری و در صورتیکه مهارت و آمادگی لازم را داشته باشید می‌توانید از پس تعمیر اتومبیلتان بر بیایید.

مقالات مرتبط

افزودن دیدگاه

×
منو