تویوتا کرولا GR ، رقیبی سر سخت برای هاچبک های تند و تیز

تویوتا کرولا هاچبک

کوچولو های سریع

در دنیای خودرو های هاچ بک، خودروهایی مانند گلف GTI ، هوندا سیویک تیپ R ، رنو مگان RS ، هیوندای ولاستر N و برخی خودروی دیگر ساخته شده اند تا از لحاظ قدرت و سرعت در خیابان ها حکمرانی کنند. بسیار دیده شده که این خودرو ها حتی در مسابقات خیابانی هم با خودروهای بسیار قدرتمند تر از خودشان به رقابت بپردازند.

مدتی پیش هیوندای خودرویی تحت عنوان i30 N معرفی نمود تا به جنگ با این کوچولو های تند و تیز بیاید و نتایج تست های اولیه نیز حاکی از موفقیت این خودرو بوده اند. 

تویوتا کرولا GR

 در این بین کمپانی تویوتا نیز بیکار نمانده و با معرفی مدلی خاص و تیون شده از تویوتا کرولا 2019 هاچ بک آماده ی حضور در میدان جدال شود. این خودرو بر پایه ی تویوتا کرولای جدید ساخته شده و تغییرات ظاهری و موتوری بر روی آن انجام شده است. از جمله تغییرات میتوان به کاهش ارتفاع، تغییر رینگ ها، تغییر سپر و اسپویلر ها و تغییرات اندک ظاهری دیگر اشاره نمود.

مجموعه گازو ریسینگ (GAZOO Racing) این تغییرات را بر روی کرولای هاچ بک انجام داده است. این مجموعه قبلا هم تغییرات بسیار خوبی بر روی تویوتا جی تی ۸۶ و تویوتا سوپرا انجام داده بود. تویوتا نام این هاچبک جذاب را کرولا GR هات هاچ نامیده است.

تویوتا کرولا

قدرت و قلب تپنده

موتور ۲ لیتری این خودرو به کمک دو توربو شارژ می تواند 240 اسب بخار قدرت تولید نمایند که برای خودرویی با این وزن و ابعاد بسیار عدد قابل توجهی محسوب می شود.

در مورد شتاب و سرعت این خودرو حرفی به میان نیامده است اما نسل جدید تویوتا کرولا در پیست های مسابقه ای به اندازه کافی خود را به اثبات رسانده است و توانست بسیاری از رقبای قدر در کلاس خود را کنار بزنند.

همچنین مدلی خاص طراحی شده برای راننده معروف رالی یعنی کن بلاک نیز عرضه شده که دارای ۶۷۰ اسب بخار قدرت استو چهار چرخ  متحرک می باشد که بسیار خودروی توانا و خاصی می باشد.

تویوتا کرولا هاچبک

طراحی و قیمت

همچنین طراحی این هاچ بک بسیار به روز و زیباست و از لحاظ طراحی به سادگی امکان رقابت با تمام رقبای هم قیمت خود را دارد. قیمت تویوتا کرولا ی 2018 حدود 25 هزار دلار است و تویوتا کرولا GR حدود 35 هزار دلار. این خودرو همچنین از لحاظ امکانات رفاهی از سطح قابل قبولی برخوردار است. از جمله امکانات این خودرو میتوان به ال سی دی 8 اینچ متصل به گوشی، ترمز برقی کمک پارک، سیستم تهویه اتوماتیک دو کاناله، گیربکس CVT و سیستم صوتی قدرتمند اشاره نمود. این موراد باعث می شود با توجه به قیمت پایین به نسبت امکانات و توانایی، آینده ای بسیار روشن برای این خودرو پیش بینی شود.

برای مشاهده مدلهای تویوتا با اتو خسروانی همراه باشید

مقالات مرتبط

افزودن دیدگاه

×
منو