بازیابی رمز کارت سوخت ، اگر رمز کارت سوخت را فراموش کردیم چکار کنیم

فراموشی رمز کارت سوخت

با جدی شدن سهمیه ی بنزین و اجرایی شدن طرح کارت سوخت، بعد از گذشت سالها، بسیاری از مالکین وسایل نقلیه، کارت های سوخت خود را از کمد بیرون می آورند و کسانی که کارت سوخت خود را گم کرده اند، برای رسیدن به سهمیه ی ماهیانه ی سوخت، به دنبال کارت سوخت المثنی خود هستند.
اما گروه دیگری هستند که کارت سوخت دارند اما رمز آن را فراموش کرده اند و امکان استفاده کردن از آن را ندارند. در این خصوص شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی راه حل خوبی برای این دسته افراد درنظر دارد که درصورت عدم گرفتن جواب، احتیاج به داشتن مدارک و مراجعه کردن به یکی از نواحی یا مناطق شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در سراسر کشور است. به گزارشی که از سازمان صدا و سیما نقل شده است، شرکت ملی اعلام کرده است که رمز کارت سوخت وسایل نقلیه به صورت پیش فرض، چهار رقم آخر کد ملی مالک خودرو است. اما اگر مشکلی پیش بیاید و نام مالک فعلی خودرو با نام ثبت شده بر روی کارت سوخت مغایرت داشته باشد و یا اینکه افراد رمز کارت سوخت خود را ازحالت پیش فرض تغییر داده باشند، درصورتی که رمز آن را فراموش کرده اند لازم است همانطور که در متن قبلی به آن اشاره کردیم به یکی از نواحی یا مناطق شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درسراسر کشور مراجعه نمایند.

دریافت کارت سوخت

کسانی که نیز تاکنون درخواست کارت سوخت نکرده اند، باید به مراکز پلیس +10 مراجعه کنند و کارت سوخت خود را در خواست کنند. حال این سوال پیش می آید که اگر کسی تمایل داشت رمز کارت هوشمند سوخت خود را حذف کند، چه مراحلی را باید انجام دهد:
همراه داشتن مدارک هویتی مالک و مدارک شناسایی خودرو و همچنین حضور مالک وسیله نقلیه جهت حذف رمز کارت ضروری بوده و همچنین در دست داشتن اصل کارت هوشمند سوخت که دارای فیزیک سالم، بدون چسب خوردگی و شکستگی نیز جهت حذف رمز الزامی خواهد بود. در غیر این صورت نیاز به درخواست کارت سوخت المثنی ضروری خواهد بود. براساس تمهیداتی که دولت در اواسط مرداد ماه ۱۳۹۸ اندیشیده است، برای رفاه حال کسانی که رمز کارت خود را فراموش می کنند، با وارد کردن رمز پیش فرض یعنی همان چهار شماره ی سمت راست کد ملی صاحب کارت می توانند آن را فعال کنند، در غیر اینصورت و فعال نشدن کارت سوخت برای حذف رمز باید به مراکز مراجعه کنند و مجددا رمز کارت خود را بازیابی کنند.

فراموشی رمز کارت سوخت

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

[vc_row][vc_column][vc_btn title=” کارت سوخت المثنی ” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fautokhosravani.com/replica-fuel-card%2F|||”][vc_separator border_width=”3″][/vc_column]

 

تقاضای صدور کارت سوخت المثنی

در اطلاعیه ای که دولت به شهروندان داده است مالکین خودرو و یا موتور سیکلت ها که کارت سوخت فعال در سامانه ی هوشمند دارند، در صورتی که مجددا تقاضای صدور کارت المثنی کنند، کارت سوخت قبلی آنها باطل خواهد شد. لازم به ذکر است که مدارک هویتی مالک برای درخواست المثنی کارت هوشمند سوخت و یا بازیابی رمز آن برای اشخاص حقیقی، یکی از مدارک شناسایی معتبر مالک وسیله نقلیه که شامل اصل شناسنامه، یا کارت ملی هوشمند، یا گذرنامه و برای اشخاص حقوقی معرفی نامه ی رسمی از سازمان یا شرکت مربوطه با امضا و مهر مجاز به همراه اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند و یا گذرنامه ی نماینده براساس اطلاعیه ای که صادر شده اعلام شده است. این اطلاعیه می افزاید برای خودروهای لیزینگی یعنی وسایل نقلیه ای که اجاره به شرط تملیک دارند، اسناد و مدارک در اختیار استفاده کننده ی خودرو شامل کارت خودرو ملاک عمل است.
و باید متوجه باشید که منظور از مدارک شناسایی وسیله ی نقلیه، کارت شناسایی خودرو یا شناسنامه مالکیت وسیله ی نقلیه به همراه بیمه نامه شخص ثالث معتبر است.
در گزارشی که از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نقل شده است، افرادی که برای کارت سوخت و بازیابی رمز خود و المثنی اقدام کرده اند و کارت سوخت شان در باجه های معطله پست است، می توانند با در دست داشتن کارت خودرو به یکی از دفاتر پستی مراجعه و پیگیری کنند.

گم کردن کارت سوخت

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

[vc_row][vc_column][vc_btn title=” سهمیه بنزین مخصوص عید ” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fautokhosravani.com/norouz-gas%2F|||”][vc_separator border_width=”3″][/vc_column]

 

گذاشتن و حذف رمز کارت سوخت

اگر می خواهید کارت هوشمند خود را رمز گذاری کنید اول کارت خود را در کارت خوان قرار دهید .با مشاهده ی پیام فعال سازی رمز با کلید سبز تایید انجام میگیرد و در نمایشگر بلافاصله دکمه ی سبز تایید رو فشار دهید. سپس رمز چهار رقمی مورد نظر خود را بلافاصله وارد نمایید. مجددا رمز انتخابی رو بزنید و با مشاهده ی پیام ( رمز با موفقیت فعال گردید ) کارت سوخت شما رمز دار می شود .

کارت سوخت

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

[vc_row][vc_column][vc_btn title=” مزایا و معایب گاز سوز کردن خودرو ” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fautokhosravani.com/does-cng-damage-car%2F|||”][vc_separator border_width=”3″][/vc_column]

 

ولی اگر می خواستید رمز کارت سوخت خود را حذف کنید، باید کارت خود را در کارت خوان قرار دهید، سپس با مشاهده ی پیام، رمز جدید را وارد کنید. بعد از این مراحل در نمایشگر با مشاهده ی پیام ( آیا می خواهید رمز شما حذف گردد ) کلید سبز تایید را فشار دهید. بعد با مشاهده ی پیام ( رمز با موفقیت حذف گردید) رمز شما حذف شده و می توانید با کمی تامل سوخت گیری را ادامه دهید.

مقالات مرتبط

افزودن دیدگاه

×
منو