آئودی آر 8 مدل 2019 رونمایی شد !

آئودی آر 8 اسپایدر

کمپانی آئودی ، آر هشت / 2019 Audi R8 راکه به ارباب حلقه ها شهرت دارد، رونمائی کرد. کمپانی آئودی ابرخودروی آر 8 را نسبت به مدل قبل، به روز رسانی نموده است که با افزایش قدرت و گشتاور و تمام فاکتورهای دیگری که در این مقاله به آنها اشاره خواهیم نمود، توانسته برای اولین بار در مدل پایه از مرز ۲۰۰ مایل بر ساعت(322 کیلومتر بر ساعت) عبور کند.
آئودی مانند قبل برای آر 8 دو مدل کوپه و اسپایدر (کروک) را ارائه داده است که برای هر دو مدل موتور ده سیلندر و گیربکس هفت سرعته دو کلاچه در دسترس هستند که قدرت را به چهار چرخ انتقال می‌دهند.

تغییرات ظاهری R8 نسبت به برادران کوچک تر

Audi r8 2019 تغییرات ظاهری کم و ظریفی را داشته است که از آن جمله می‌توان به بزرگتر شدن جلو پنجره، سه شکاف باریک در بین کاپوت و جلو پنجره که آنها را از مدل مسابقه ای آر8 به ارث برده و بسیار ظاهر خودرو را خشن تر نموده، حذف شدن نوار آلومینیومی دور جلو پنجره، کاهش ارتفاع تغییر در اسپویلر، تغییر در ظاهر ورودی های هوای سپر و … اشاره نمود که نتیجه همه آنها چهره ای خشن تر برای خودرو شده است.

تغییرات ظاهری محسوسی در طراحی داخلی خودرو انجام نشده است.

رنگ های جدیدی مانند طوسی کمورا و آبی آسکاری به رنگ ها شش گانه خودرو افزوده شده که این دو رنگ را در عکس ها میتوانید مشاهده نمایید. رینگ های آلومینیومی ۱۹ اینچی جدید (در مدل پرفورمنس ۲۰ اینچی) و اضافه شدن امکان انتخاب رنگ های خاص و تزئینات فیبر کربن برای قسمتهای مختلف بدنه نیز از تغییرات مدل جدید در آئودی آر 8 محسوب می‌شود.

 

آئودی آر 8آئودی آر 8

نمای درونی آئودی آر 8 اسپایدرنمای درونی آئودی آر 8

مدل های مختلف آئودی آر 8

آئودی آر ۸ در مدل های قبل تحت مدل کوپه و اسپایدر عرضه می‌شد که برای مدل اسپایدر امکان انتخاب مدل پایه و یا مدل کواترو که همان چهار چرخ متحرک می باشد وجود داشت و برای مدل کوپه حالت پایه و کواترو و پلاس وجود داشت که مدل پلاس بالاترین توان موتور و گیربکس را دارا بود. در مدل رونمایی شده جدید که در سال 2019 عرضه خواهد شد از همان موتور قبل که با تغییرات کامپیوتری ارتقا یافته است، بهره گرفته شده است.


مطالعه مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم:

آئودی خودروسازی که با برترین های دنیا رقابت می کند

معرفی آئودی ای ترون

ریویان آر 1 تی (r1t)


R8 جدید همچنان از موتور بدون توربو شارژ استفاده می کنند و موتور 5.2 لیتری ۱۰ سیلندر تنفس طبیعی قلب تپنده این ابر خودرو است که آن را از مدل v10 به عاریت گرفته و عملکرد آن پس از ریمپ کردن ای سی یو(ECU remapping) افزایش یافته است و می تواند گشتاور بسیار بالایی را ایجاد نماید.

مدل پایه به نسبت مدل پایه سری قبل ۳۰ اسب بخار افزایش داشته و به 562 اسب بخار رسیده است در پیشرفته ترین حالت که v10 performance نام دارد ۶۱۲ اسب بخار قدرت را شاهدیم.
آئودی با تغییراتی که در استفاده از فیبر کربن و تیتانیوم در سیستم تعلیق خودرو و سیستم فرمان خودرو اعمال نموده، توانسته وزن خودرو را کاهش داده و پس از تغییرات در ای سی یو موجب شده که بدون تغییر اساسی در موتور، مدل های 2019 آئودی آر 8 بتوانند عملکرد بسیار خوبی را ارائه دهند.

آئودی آر 8آئودی آر 8 کوپهآئودی آر 8audi r8 2019audi r8 spyderaudi r8 2019

سرعت و شتاب آئودی آر 8 جدید

این خودرو در ارزان ترین مدل کوپه می تواند به شتاب صفر تا صد 3.4 ثانیه ای و حداکثر سرعت ۲۰۱ مایل بر ساعت(323.5 کیلومتر بر ساعت) و در مدل اسپایدر شتاب صفر تا صد 3.5 ثانیه و حداکثر سرعت ۲۰۵ مایل بر ساعت (330 کیلومتر بر ساعت) دست یابد.

در قوی ترین نسخه که پرفورمنس نام گرفته و موتور آن از v10+ با تغییرات کامپیوتری عاریت گرفته شده شتاب صفر تا صد 3.1 ثانیه و حد اکثر سرعت ۲۰۶ مایل بر ساعت(331.5 کیلومتر بر ساعت) می باشد.
عده ای ازمهندسین اعلام کرده اند که محدودیت های ایجاد شده بر روی دریچه های سوختی موجب شده تا این خودرو از حداکثر توان خود استفاده نکند که شاید این کار برای حفاظت از لامبورگینی هوراکان باشد و همچنان این خودرو بالاتر از آر 8 قرار بگیرد.
انتشار گازهای گلخانه ای و کربن دی اکسید این خودرو به صورت رسمی منتشر نشده اما انتظار می‌رود که تفاوتی با مدل قبل نداشته باشد زیرا موتور ثابت بوده و فقط تغییرات کامپیوتری در این خودرو دچار تغییرات شده است.
تمام مدلهای سری جدید آر 8 جدید چهار چرخ متحرک هستند و دیگر مانند سری قبل مدل پایه دوچرخ متحرک جلو وجود ندارد.
در پیست رقبایی همچون پورشه 911 gt3 و فراری pista برابر او قرار دارند و از آنجایی که آئودی هنوز به صورت رسمی بازارهای هدف خود را اعلام نکرده است ممکن است در تصاحب بعضی بازارها از این خودرو ها عقب بماند.

موتور آئودیaudi r8 interior

تجربه رانندگی

آئودی آر 8 خودرویی است که به سادگی مزایای استفاده از یک موتور ۱۰ سیلندر قدرتمند را برای شما به نمایش می گذارد و یک تجربه عالی از رانندگی با یک ابر خودرو را به شما القا می نماید. این خودرو واقعا سریع است.
هنگام شتابگیری گویی که شما یک نیروگاه انرژی را در اختیار دارید و قدرت نمایی این خودرو آنچنان جذاب خواهد بود که احساسی که در این خودرو دارید را به هیچ وجه نمی توانید با رقبای آن یعنی مک لارن ۵۷۰ و دیگر خودروهای توربودار حتی نزدیک هم بدانید .
گیربکس دوکلاچه این خودرو بازه های بسیار زیادی دارد و دنده ها را در دور موتورهای بالا آنچنان عوض میکند که گویی سوار بر حیوان وحشی آهنین شده اید البته در زمانی که با قدرت و سرعت بالا حرکت نکنید تعویض دنده ها بسیار سریع و نرم خواهد بود.
در مسیرهای پر پیچ و خم آئودی آر 8 تعادل خوب و چسبندگی بالایی دارد و در پیچهای تند به خوبی می توان آن را کنترل نمود. وسط بودن موتور این خودرو بسیار به این امر کمک می کند و حتی در زمانی که سیستم های کنترل پایداری آن خاموش هستند هم چسبندگی و پایداری بالاست به سادگی می‌توان پیچ ها را با سرعت های زیادی در نوردید.
ماشین هایی مانند مک لارن 570s سواری سبک تر و انعطاف پذیری بالاتری را القا می‌نماید اما آئودی آر 8 برای احساس و لمس قدرت و سرعت ساخته شده است.
ترمز های با دیسک کربن سرامیک این خودرو بسیار توانمند هستند هرچقدر هم که در تست این ترمز ها داغ شدند، همچنان از توانایی آنها کاسته نشد و عالی عمل کردند.
یک بررسی کوتاه در پیست بدون شک راه درستی برای شناخت یک خودرو و آشکار سازی مدل قدیم و جدید این خودرو نخواهد بود اما این نکته را می‌دانیم که r8 همچنان یک ابرخودروی فوق العاده برای استفاده روزانه خواهد بود.

audi r8 coupeآئودی آر 8 2019

نظر کلی

یک ترکیب مقدس از موتور ۱۰ سیلندر قدرتمند که در وسط خودرو جا خوش کرده، سیستم گیربکس 7 سرعته که نیرو را به هر چهار چرخ منتقل میکند، یک کابین که در آن از امکانات و تکنولوژی احاطه شده اید و قیمتی مناسب به نسبت رقبای موتور وسط دیگر خود، در این خودرو گرد هم آمده‌اند و آر 8 را شایسته ستایش کرده اند.
لامبورگینی هوراکان خودرویی است که شاید بتواند بسیار به این اعداد و ارقام نزدیک شود زیرا هر دو خودروی لامبورگینی هوراکان و آئودی آر 8 بر پایه یک معماری بنا شده اند و از موتورهای یکسانی بهره می برند.

از نظر امکانات رفاهی و طراحی داخلی خودروهای ایتالیایی همچنان از آلمانی ها عقب تر هستند و همچنین خودرویی مانند هوراکان قیمت بالاتری از آر8 دارد از طرفی مانند آئودی از نمایندگی های زیاد و خدمات پس از فروش فوق العاده برخوردار نیست.
در کل میتوان audi r8 2019 را خودرویی دانست که دوستداران خودرو های اسپرت را همچون دیگر مدل های این سری به وجد خواهد آورد و آنها را عاشق خود کند.

با  مجله اتوخسروانی همراه باشید و اطلاعات بیشتری درباره تغییرات بازار خودرو بخوانید.

برای ورود به صفحه اصلی سایت از طریق کلیک روی اینجا اقدام کنید.

همچنین اگر قصد خرید خودرو دارید از راهنمای زیر کمک بگیرید:

خودروی اقساطی کارکرده و صفر

قیمت خودرو نقدی

مقالات مرتبط

  • محسن پمپی 06 . 12 . 2019

    آئودی آر۸ یکی ازغولهای آلمانیه ک خداییش بخوای محاسبه کنی نسبت ب پورشه ولامبورگینی هوراکان خیلی سرتره ولی من مدل ۱۲سیلندرشو بیشتردوست دارم اون مدل قدیمی ترووحشی تر ب امیدروزی ک بتونیم سواربشیم وازشرپژووپرایدوسمند راحت بشیم آخه لامصب اونا دارن میزنن آئودی ایران زده کوئیک دورنگ اخه مگه چای ک دورنگ باشه سگ توماشینتون

    پاسخ دهید !

افزودن دیدگاه

×
منو