مقایسه بی ام و سری 5 با بنز E کلاس | دو سدان لاکچری

مقایسه بی ام و سری 5 با بنز E کلاس

زمانی که صحبت از خودروهای سدان خانوادگی به میان می آید، شاید ذهن اکثر ما به سمت خودروهای اقتصادی این رده برود. بازاری از خودروها که تقریبا تمام نام های بزرگ در آن حضور دارند. در این بین اما همواره از بزرگان، انتظار متفاوت و بیشتری از یک خودروی عادی می رود. مقایسه بی ام و سری 5 با بنز E کلاس در واقع بررسی دو عدد از لوکس ترین خودروهای سدان سایز بزرگ بازار خودروی جهانی است.

حضور کمرنگ برندهایی همچون آئودی و جگوار در بازار ایران باعث شده است تا با مقایسه بی ام و سری 5 با بنز E کلاس در واقع بهترین خودروهای لوکس سدان را بررسی کرده باشیم. البته ما در مقاله ای مجزا به بررسی خودروهای لوکس بنز و بی ام و یعنی اس 500 و سری 7 پرداخته ایم.
این دو خودرو در جایگاه دوم از نظر بیشترین میزان فروش در دو کمپانی بنز و بی ام و هستند. همین نکته نشان می دهد تا چه میزان این مقایسه می تواند جذاب باشد.

مقایسه بی ام و سری 5 با بنز E کلاس در 2 موتور قدرتمند و شگفت انگیز

خودروهای متعددی در کلاس سری 5 و همین طور کلاس E بنز تولید شده اند. در نتیجه هر کدام از آنها مشخصات فنی منحصر به فردی دارند. در ابتدا اگر بخواهیم اشاره ای کلی به مقایسه ساختار موتور بی ام و سری 5 و مرسدس کلاس E داشته باشیم، باید گفت هر دو خودرو در این بخش فوق العاده هستند و البته شرایط نیز تا حد زیادی نزدیک است. به طور مثال در بی ام و M5 تیون شده که دارای تنفس توربو شارژر است، شما قدرت موتور 600 اسب بخار را به همراه گشتاور 750 نیوتن بر متر تجربه خواهید کرد. این موضوع در مرسدس کلاس E 63 که یکی از برترین های این سری است، با کمی برتری به این صورت است؛ 612 اسب بخار در کنار گشتاور 850 نیوتن بر متر.

 

بی ام و سری 5 یا بنز E کلاس

در مقایسه بی ام و سری 5 با بنز E کلاس هر دو خودروساز به سنت همیشگیشان پایبند بوده اند. بنز با موتورهایی بسیار قدرتمند و با چیدمان V معروفش و بی ام و نیز با موتورهای خطی و توربو شارژرهایی که شتاب اولیه را تضمین می کند.

 

مقایسه ساختار موتور بی ام و سری 5 و مرسدس کلاس E

بی ام و همچنان با استفاده مستمر و هوشمند از آلیاژهای فیبر کربن، نسل به نسل وزن خودروهای خود را کاهش می دهد. این موضوع باعث شده تا مصرف سوخت خودرو با حفظ سرعت و شتاب اولیه، شاهد کاهش باشد. مصرف سوخت نسل هفتم از این خودرو باز هم نسبت به نسخه ی قبل کاهش داشته است. بنز سری کلاس E با موتور قدرتمند خود در هر 100 کیلومتر، 13 لیتر بنزین مصرف می کند در حالی که این عدد در سری M5 بی ام و 13.8 لیتر است. در انتهای این بخش از مقایسه‌ی موتورها شاید دانستن ظرفیت باک این خودروها نیز برای شما جذاب باشد. بنز سری E در مدل 63 ظرفیت باک 80 لیتر و بی ام و M5 ظرفیت باک 76 لیتر را دارد.

سیستم گیربکس و شتاب اولیه

همان طور که گفتیم، بی ام و همیشه به شتاب اولیه اهمیت بیشتری می دهد و در این دوئل نیز با ثبت 0 تا 100 کیلومتر 2.8 ثانیه‌ای توانسته است از رقیب فوق لوکس خود سبقت بگیرد؛ اما در نقطه ی مقابل بنز سری E مورد بررسی ما سقف سرعتی نزدیک به 300 کیلومتر دارد در حالی که این عدد برای بی ام و تنها 270 کیلومتر است.

 

بی ام و سری 5 و مرسدس کلاس E

در مقایسه بی ام و سری 5 با بنز E کلاس در سیستم گیربکس و تعلیق خودرو، بنز تغییر سرعت و دنده ی روان تری را به راننده ارائه می دهد و بی ام و همچنان ذات خشن و پرهیجانش را در هنگام تعویض دنده حفظ کرده است. گیربکس استفاده شده در بی ام و M5 همان ساختار معروف 8 سرعته اتوماتیک است که با کمی ارتقاء در بی ام و های سری 7 مورد استفاده قرار گرفته است. در نقطه مقابل مرسدس کلاس E سری 63 با گیربکس 9 سرعته اتوماتیک خود، یک گام به جلو، در پنجمین سری از ساخت این خودروها به نمایش گذاشته است. در انتهای این بخش جالب است بدانید میزان آلایندگی بی ام و از این سری بنز بیشتر بوده و ظرفیت باک آن نیز 4 لیتر کمتر است.

 

مقایسه بی ام و سری 5 با بنز E کلاس در طراحی های داخلی منحصر به فردشان

بدون شک مرسدس بنز کلاس E صاحب بخش عمده ای از جلال و شکوه اس 500 است. در کنسول جلوی این خودرو ساعت آنالوگ زیبای بنز، بسیار چشم نواز است. همه چیز لوکس و زیبا است و تودوزی و چرم ها بسیار باکیفیت هستند. امکانات رفاهی و جایگیری دکمه ها و از همه مهمتر سیستم تعویض دنده ی منحصر به فرد پشت فرمان سری E باعث شده است تا شما تجربه ی حضور در یکی از لوکس ترین فضاهای طراحی شده برای سدان ها را تجربه کنید.

 

طراحی داخلی بی ام و سری 5 با بنز E کلاس

در طرف مقابل و در مقایسه بی ام و سری 5 با بنز E کلاس از نظر طراحی داخلی، بی ام و توانسته است رضایت مخاطبان غالبا جوان تر خود، نسبت به بنز را دوباره به دست آورد. فضای داخلی بی ام و سری 5 ترکیبی است از تشریفات سری 7 و روح جوانی و خشن بی ام و. همه چیز بسیار در دسترس و به طرز هوشمندانه ای طراحی شده است. سیستم آی درایو همچون همیشه تجربه ای خوشایند از مدیریت امکانات و پخش انواع رسانه های صوتی و تصویری را به شما می دهد.

بررسی طراحی بدنه و چهره ی 2 رقیب همیشگی

بنز به ویژه در دو لیفت آپ گذشته ی خود در تمامی نسل ها، تلاش داشته است تا کمی اصول ثابت همیشگی اش در طراحی بدنه فاصله بگیرد. این بدان معنی نیست که اصالت طراحی بنز تغییر کرده است، بلکه با حفظ تمامی اصول، بنز ظاهری مدرن تر و گاها خشن تر را برگزیده است. این موضوع در تولیدات اخیر سری AMG و کلاس E به چشم می آید. اگر تا 2 نسل قبل در مقایسه بی ام و سری 5 با بنز E کلاس به راحتی می توانستیم بگوییم که بی ام و مخاطبان جوان و جسور بیشتری خواهد داشت؛ اما طراحی هیجان انگیز نسل هفتم کلاس E می تواند توجه هر ماجراجویی را به خود جلب کند.

 

طراحی بدنه سری 5 و E کلاس

سری 5 بی ام و هم به زیبایی توانسته 3 اصل ثابت در طراحی فضای خارجی خودروهای بی ام و را حفظ کند. جلو پنجره ی هیجان انگیز، چراغ هایی کشیده و قدرتمند و از همه مهمتر فاصله ی حساب شده و زیبای جلو پنجره تا نوک خودرو. ضمنا خطوط رسم شده در کناره های بی ام و عمیق تر و کمی خشن تر است. البته همان طور که گفتیم طراحی کاپوت و جلو پنجره ی بنز کلاس E در سری مورد مقایسه نیز بسیار هیجان انگیز است.

جمع بندی مقایسه بی ام و سری 5 با بنز E کلاس

سختی مقایسه خودروهای بنز و بی ام و در مقایسه بی ام و سری 5 با بنز E کلاس نیز داوم دارد. به جز چند سرفصل که نتایج و آمارها به صورت نزدیکی می تواند برنده را از بازنده تفکیک کند؛ در باقی عناوین، تعیین کننده ی قهرمان، سلائق و انتخاب طرفداران پر و پا قرص این دو خودروساز است. به طور خلاصه می توان گفت بنز کلاس E از نظر حجم و قدرت موتور، قطعا جایگاه بهتری دارد؛ اما در نقطه مقابل بی ام و هم در شتاب اولیه و مسافت های کوتاه، برنده ی ثابت است.

 

سری 5 و E کلاس

 

اگر علاقه مند به سواری ایزوله شده و در کمال آرامش در کابینی لوکس هستید، انتخاب شما قطعا بنز سری E است؛ اما اگر کمی هیجان و سر و صدای موتور را در هنگام رانندگی ترجیح می دهید، بی ام و سری 5 می تواند هیجانی باور نکردنی برایتان به همراه داشته باشد. از نظر امکانات رفاهی داخل کابین نیز، هیچ کدام از دو خودرو کمبودی نسبت به دیگری نداشته و به ویژه در آخرین نسل خود تلاش کرده اند تا لوکس ترین امکانات سری 7 و اس 500 را به گونه ای در خود جای دهند.

 

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید. نظرات خود را نسبت به این دو خودرو با ما در میان بگذارید. همچنین شما را به بازدید از صفحه اصلی وبسایت اتوخسروانی دعوت می کنیم.

مقالات مرتبط

افزودن دیدگاه

×
منو