بررسی لوکس ترین خودروهای بنز و بی ام و | مقایسه اس 500 و سری 7 

مقایسه اس 500 و سری 7

مقایسه بین دو کمپانی مطرح خودروسازی آلمان، همواره موضوعی جذاب و داغ بین ماشین بازهای حرفه ای و حتی تازه کاران بوده است. این 2 خودروساز بی رقیب آلمانی تقریبا در تمامی کلاس های خودرو نمایندگانی دارند که اصلی ترین رقیبشان، یکدیگر هستند. مقایسه اس 500 و سری 7 هم همواره یکی از جذاب ترین رقابت های آنها بوده است.
رقابت بین بنز و بی ام و به ویژه زمانی جذاب تر می شود که صحبت از خودروهای پرچمدار این دو برند به میان آید. رقابتی که به طور مثال بین خودروهای سری AMG بنز با بی ام و های تون آپ شده ی سری M وجود دارد و یا رقابت همیشگی بنزهای سری E با بی ام و های تولید شده در سری 5 که آنها نیز از این دست هستند. اما بدون شک جذاب ترین رقابت بین خودروهای لوکس این دو کمپانی آلمانی است. در این رده، سری S بنز سال ها است خود را به عنوان خودرویی تشریفاتی و کاملا لوکس در تمام جزئیات به اثبات رسانده است و در طرف مقابل بی ام و به سری 7 خود تکیه دارد که از هر لحاظ خودرویی بی نقص و فوق العاده است. همچنین در مقاله ای درباره مقایسه بنز و بی ام و به صورت تفصیلی توضیح داده ایم.
در ادامه و در چند سرفصل مهم مقایسه ای خواهیم داشت بین این 2 خودروی سرآمد بازار ماشین های لوکس، فارغ از آن که قیمت آنها در بازار ایران، مدت ها است چند میلیاردی شده است.

مقایسه اس 500 و سری 7 | قدرت موتور و پیشرانه شگفت انگیز دو خودروی لوکس

مرسدس بنز تا به حال چندین خودرو در کلاس اس 500 طراحی کرده است که هر کدام دارای مشخصات و ویژگی های فنی مختص به خود است. این موضوع در مورد بی ام و هم وجود دارد. در نتیجه ما در این مقایسه مبنا را بر روی 2 خودروی هم نسل برای مقایسه بنز اس 500 و بی ام و سری 7 قرار داده ایم.

قدرت موتور اس 500 و سری 7
مرسدس بنز اس 500 دارای پیشرانه 8 سیلندر تویین توربو است. موتور قدرتمندی که می تواند وزن 2 تنی این غول آلمانی را به سرعت بیش از 250 کیلومتر بر ساعت نیز برساند. به طور کلی رویکرد بنز در تولید سری 500 ، ایجاد توان فوق العاده و حداکثر گشتاور ممکن بوده است. به همین دلیل در این سری شاهد موتورهای V8 و V12 نیز هستیم. این موتور می تواند چیزی نزدیک به 460 اسب بخار توان را در کنار گشتاور 700 نیوتن ایجاد نماید. قدرتی فوق العاده که اگر محدودیت حداکثر سرعت را بردارید، در تست های رسمی به راحتی می تواند به سرعت 300 کیلومتر در ساعت نیز دست یابد. این موضوع یکی از برتری های کمپانی بنز در مقایسه اس 500 و سری 7 است.

مقایسه اس 500 و سری 7 | بررسی تاثیر توان پیشرانه و سیستم گیربکس

البته نباید این موضوع را فراموش کرد که بی ام و در سری 7 خود و در به روز رسانی نهایی پلتفرم خود با موتور 8 سیلندر توانسته است به پیشرانه 370 اسب بخار نیز نزدیک گردد؛ اما در موتورهای 4 سیلندر توربو، این توان نهایتا 258 اسب بخار است. گشتاور تولید شده به طور میانگین در انواع خودروهای سری 7 در حدود 400 نیوتن بر متر بوده که این موضوع می تواند در کنار گیربکس فوق العاده و 8 سرعته و اتوماتیک، به راحتی به سرعت 250 کیلومتر رسیده و همچون سری اس بنز در جاده های کفی و تست سرعت، به عدد شگفت انگیز 300 کیلومتر در ساعت نیز دست یابد. این سرعت حقیقتا برای خودروهای تشریفاتی سنگین، شگفت انگیز است.

سری 7 توان پیشرانه

همان گونه که گفتیم از نظر قدرت موتور، بنز جایگاه بهتری دارد و وزن 2100 کیلویی خودرو می تواند در کمتر از 5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد. شتاب اولیه بی ام و اما برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت 7.5 ثانیه است. نباید این نکته را فراموش کرد که بی ام و سری 7 چیزی در حدود 200 کیلوگرم نیز سبک تر می باشد. طبیعتا با موتوری ضعیف تر، بی ام و سری 7 مصرف سوختی کمتر از بنز دارد. در این بخش از مقایسه اس 500 و سری 7 ، بی ام و در هر 100 کیلومتر 6.2 لیتر و اس 500 ، 8.6 لیتر مصرف سوخت دارد.

اس 500 توان پیشرانه
تاثیر گیربکس و سیستم تعلیق این دو خودروی بی رقیب، تجربه ای از رانندگی بسیار روان و بی دغدغه را به شما ارائه می دهد. گیربکس اس 500 ، 7 سرعته اتوماتیک بوده در حالی که بی ام و از سیستم 8 سرعته اتوماتیک خود در سری 7 بهره می برد.


همچنین اگر قصد آگاهی از مشخصات دقیق تر و قیمت مدل های مختلف Benz و BMW را دارید، لینک های زیر را مظالعه کنید:

۱- شرایط اقساطی بی ام و

۲- شرایط اقساطی بی ام و ۷۳۰

۳- شرایط اقساطی بی ام و X1

۴- شرایط اقساطی بی ام و سری ۳

۵- شرایط اقساطی بی ام و سری ۵

۶- شرایط اقساطی بی ام و ۲۱۸ اکتیوتورر

۷- شرایط اقساطی بی ام و ۲۲۰

۸- شرایط اقساطی بنز

۹- شرایط اقساطی بنز CLA


طراحی بدنه و فرم اختصاصی بنز و بی ام و

موضوعی که باعث شده است تا این 2 خودروساز هرگز علاقه مندان خود را ناامید نکنند، رعایت کدهای طراحی پایدار این 2 برند است. بی ام و حتی در سری 7 نیز ظاهر خشن، اسپرت و هیجان انگیز خود را تکرار کرده است. این موضوع زمانی برای ما جذاب تر خواهد بود که بدانیم مسئول طراحی سری 7 بی ام و ، نادر فقیه زاده است که برای طراحی سری 6 بی ام و کوپه، جوایز متعدد بین المللی در این رده را درو کرده است. سری 7 بی ام و همان طراحی ای را دارد که طرفداران 2 آتیشه ی آن از این کمپانی باواریایی انتظار دارند. چراغ هایی کشیده، خطوطی در امتداد خودرو که بسیار خشن و جذاب هستند و ترکیب آنها با جلو پنجره ی همیشگی بی ام و باعث شده است تا این خودروی کلاس تشریفاتی و لوکس، هیچ کمبودی در مقابل رقیب باسابقه ی خود نداشته باشد.

طراحی بدنه اس 500 و سری 7
سری 500 بنز سال ها است اولین انتخاب مدیران ارشد و خودروی تشریفات رسمی بسیاری از سیاست مداران است. در طراحی خارجی همه چیز بسیار ساده و لوکس است و بنز چهره  با ابهت سری اس را نسل به نسل تکرار کرده و انتقال داده است.

طراحی خارجی اس 500 و سری 7

شاید به طور خلاصه بتوان گفت بنز و بی ام و در سری تشریفاتی خود نیز انتظارات علاقه مندانشان را برطرف نموده اند و به همین علت است که نمی توان در این مقایسه، برتری را به هیچ خودرویی داد. تنها می توان گفت که آنها از نظر طراحی فضای خارجی و بدنه بی نقص هستند.

مقایسه اس 500 و سری 7 در طراحی داخلی بی نظیر و چشم نواز این دو خودرو

طراحی داخلی اس 500 در میان تمامی خودروهای سری لوکس بازار، زبانزد و نام آشنا است. ترکیبی زیبا از چرم و چوب که مکمل کش و قوس های زیبای بدنه و طراحی داخلی درب ها است. در پنل جلو نیز همه چیز به همان گونه است که از بنز انتظارش را دارید. مرسدس بنز از تودوزی تا کوچکترین دکمه های کنترلی را با فضایی خارق العاده و فوق لوکس طراحی کرده است. همه چیز در این طراحی در خدمت آرامش سرنشینان است.

اس 500 و سری 7 در طراحی داخلی

سری 7 بی ام و اما ترکیبی از شکوه و جوانی است. طراحی داخلی کاملا پخته و مناسب برای یک سفر تشریفاتی است، اما رگه هایی از هیجان بی ام و به ویژه در داشبورد و کنسول به چشم می آید. بی ام و که همواره به آپشن های هوشمند و سیستم کنترل رسانه ای خود مشهور است، این بار هم توانسته همه چیز را دقیقا در سر جای خود قرار دهد.

طراحی داخلی اس 500

اگر بخواهیم فهرستی از امکانات و آپشن های این 2 خودرو ارائه دهیم، شاید به بلندای این مقاله برسد؛ اما به طور خلاصه به شما بگوییم که هر آنچه از امکانات لوکس یک خودرو شنیده اید، در این دو سری وجود دارد. به طور خلاصه در مقایسه اس 500 و سری 7 از نظر فضای داخلی و امکانات، می توان گفت اس 500 قطعا فضایی لوکس تر دارد؛ اما بی ام و سری 7 به شما این امکان را می دهد که در کنار این همه شکوه، کمی هیجان را نیز تجربه کنید.

طراحی داخلی سری7

جمع بندی مقایسه اس 500 و سری 7

اگر به دنبال سواری بهتر و هوشمندانه تر در کنار فضای داخلی بی نقص و فوق لوکس هستید، قطعا انتخاب شما اس کلاس های بنز خواهد بود. در نقطه ی مقابل اما اگر هدف شما تنها یک خودروی تشریفاتی نیست و قصد دارید کمی هیجان و جوانی را با هیولایی قدرتمند و فوق لوکس تجربه کنید، پیشنهاد اول قطعا سری 7 بی ام و است. این دو سری از بهترین تولیدات خودروسازان آلمانی، به قدری کامل و با کیفیت طراحی و ساخته شده اند، که تنها سلائق شخصی می تواند برنده ی نهایی را مقایسه اس 500 و سری 7 تعیین نماید.

 

امیدواریم از این این مطلب لذت برده باشید. شما را دعوت میکنیم تا از سایر مقالات اتوخسروانی هم بازدید کنید.

مقالات مرتبط

افزودن دیدگاه

×
منو