پیمان کارگر کیست ، شناخته شده ترین ایرانی در صنعت خودروسازی جهان

مدیر عامل ایرانی اینفینیتی

پیمان کارگر یکی از موفق ترین ایرانیان در عرصه ی خودرو و خودروسازی در سطح جهان به حساب می آید. پیمان کارگر یک مهندس برجسته و سطح بالای ایرانی در عرصه ی خودرو به حساب می‌آید و در حال حاضر در گروه رنو نیسان مشغول به کار است. او با موفقیت های بسیاری در این کمپانی رنو-نیسان کسب نموده و حالا قرار است از اواسط سال جدید میلادی به عنوان مدیرعامل شرکت اینفینیتی مشغول به کار شود. بدون شک مدیرعامل یک شرکت بزرگ جهانی از جمله بالاترین جایگاه هایی است که در هر صنعتی وجود دارد و در حال حاضر این سمت قرار است به دستان توانمند پیمان کارگر سپرده شود.

ایرانیان موفق در زمینه خودروسازی

ایرانیان موفق زیادی در عرصه خودرو سازی در سطح جهان وجود دارند. که از آن جمله می توان به کوروش منصوری ، فردیس رضوانی ، آرش فربد و برخی دیگر اشاره نمود. کوروش منصوری ، فردیس رضوانی و آرش فربد همگی مدیرعامل های شرکت های شخصی خودشان هستند و  مقام و جایگاه بسیار بالایی دارند. اما هیچ یک از کمپانی های نامبرده شده به اندازه ی اینفینیتی بزرگ و مشهور نیست.

سن و مدرک پیمان کارگر

پیمان کارگر متولد 1356 می باشد.  او مدرک مهندسی در رشته طراحی صنعتی از دانشگاه لیون فرانسه دارد.  پس از آن ، این مهندس برجسته اقدام به دریافت مدرک MBA از مدرسه تجارت لندن نمود و موفقیت های او نیز در همین زمینه های مدیریتی رقم خورده است. وی در سمت‌های مختلفی در صنعت خودرو از بخش مهندسی و تولید و مدیریت گرفته تا بازاریابی و فروش را تجربه نموده است و همین تجربه زیاد در صنعت خودروسازی موجب شده تا به چنین سمت مهمی دست یابد.

مدیریت پیمان کارگر در ایران

پیمان کارگر مدت زمانی در ایران به عنوان مدیرعامل رنوپارس فعالیت داشت. در این زمان پیمان کارگر نقش مهمی در تولید  و مونتاژ خودروهای رنو در ایران ایفا نمود. از جمله این پروژه ها می توان به فیس لیفت تندر ۹۰ ، رنو ساندرو ، رنو سیمبل و وانت تندر اشاره نمود. که متاسفانه خروج آمریکا از برجام و اجبار رنو برای خروج از بازار ایران موجب شد تمامی پروژه های مذکور متوقف شوند. او در زمان حضورش در ایران به عنوان نماینده ی تام الاختیار رنو در ایران فعالیت داشت.

 

80 کشور دنیا در مدیریت پیمان کارگر

پس از مدیرعاملی رنوپارس پیمان کارگر به عنوان قائم مقام مدیرعامل رنو در خاورمیانه انتصاب شد و بازار بسیار بزرگی به او سپرده شد تا مدیریت آن را به عهده داشته باشد. اما طولی نکشید که به عنوان قائم مقام مدیرعامل شرکت نیسان در خاورمیانه آفریقا و هندوستان انتصاب شد و بیش از 80  کشور تحت مدیریت پیمان کارگر قرار گرفت.

توانایی های بسیار زیاد او در زمینه طراحی و همچنین موفقیتهای او در  زمینه مدیریت و عقد قرارداد ها موجب شد فروش نیسان و رنو در زمان مدیریت او تغییرات چشم گیری را تجربه کند. او بیش از ۲۳ سال است که در بخش‌های مختلف از صنعت خودروسازی در سطح جهانی فعالیت دارد و مهمترین سابقه های کاری او در شرکت رنو نیسان رقم خورده است.

 

مدیریت کمپانی اینفینیتی

در حال حاضر همچنان  به عنوان مدیر فروش نیسان در خاورمیانه آفریقا و هندوستان مشغول است. اما به زودی یعنی در اول ژوئن سال ۲۰۲۰ به عنوان رئیس هیئت مدیره اینفینیتی بر سر کار خواهد رفت. رئیس هیئت مدیره نیسان عقیده دارد که پیمان کارگر به خوبی می‌توانند مدیریت اینفینیتی را به بهترین نحو ممکن انجام دهد و به آینده ی اینفینیتی با مدیریت او بسیار خوش بین است.


مطالعه مطالب زیر را از دست ندهید:

لوکس ترین خودرو های بنز

معرفی مانی خوشبین و ماشین هایش

فردیس رضوانی کیست؟

جدال رضوانی تانک و گلوله ی جنگی

کوروش منصوری

مزایا و معایب اسپرت کردن ماشین

مزایا و معایب نانو سرامیک کردن خودرو


اینفینیتی کجایی است؟

برند اینفینیتی یک برند بسیار سطح بالا در تولید خودرو به حساب می آید. خودروهای اینفینیتی ساخت کشور ژاپن محسوب می‌شوند. اینفینیتی به عنوان کمپانی لوکس ساز و زیر مجموعه ی نیسان فعالیت دارد و وظیفه ی ساخت و تولید خودروهای سطح بالای نیسان برعهده ی اینفینیتی می باشد. رابطه اینفینیتی با نیسان مانند رابطه لکسوس با تویوتا میباشد. اینفینیتی همواره در سطح جهان به تولید خودروهای بسیار با کیفیت با طراحی های بسیار جسورانه و جذاب مشهور است. حال باید دید پیمان کارگر به عنوان مدیرعامل تازه می تواند به موفقیت های این  برند در سطح جهانی کمک کند. او بدون شک یکی از افتخارات ایران در سطح جهانی و در صنعت خودروسازی به حساب می آید.

مقالات مرتبط

 • منصور صالحی 02 . 06 . 2022

  فرار مغز ها همینه دیگه .دشمن از ابتدا با ما بود .انقلاب مثل مار تو آستین ه

  پاسخ دهید !
 • نگین 19 . 04 . 2022

  درود بر جناب آقای کارگر بزرگوار
  کاش بجای استفاده از مدیران… ایران خودرو و شرکت سایپا از عزیزانی مثل مهندس کارگر استفاده می کردن

  پاسخ دهید !
 • اکبر اصلانی 19 . 10 . 2021

  موفقیت جناب پیمان کارگر، مایه ی مباهات و افتخار برای ما ایرانیان می باشد.

  پاسخ دهید !

افزودن دیدگاه

×
منو