اگر كارت سوخت گم شد چه كنيم، راهنماي گرفتن كارت سوخت المثني

با تک نرخی شدن بنزین در سالهای پیش اهمیت استفاده از کارت سوخت به کلی از بین رفت و پس از چند سال افراد بسیار زیادی به دلیل عدم استفاده از کارت سوخت خودرویشان، آن را گم کردند. به همین دلیل پس از تصمیم دوباره دولت در استفاده از کارت بنزین و سهمیه بندی کردن دوباره ی بنزین تعداد زیادی از افراد اقدام به بازیابی دوباره کارت سوخت خودرو خود نمودند. در حال حاضر پس از گذشت حدود دو ماه از گران شدن بنزین و سهمیه بندی شدن بنزین، دوباره کارت بنزین همچون گذشته بسیار با ارزش شده است و تقاضاهای مربوط به کارت سوخت بالا رفته است.

بدون شک بسیار اتفاق خواهد افتاد که کسی کارت سوخت خودرو خود را گم کند و یا کارت وی دچار مشکلی مانند شکستن شود. و یا اتفاقات دیگری مانند فراموش کردن رمز عبور اتفاق بیفتد. در ادامه به راهکارهای این اتفاقات می پردازیم تا بدانید هنگام هر یک از این اتفاقات برای کارت سوخت شما چه کاری لازم است انجام دهید.

رمز پیش فرض کارت سوخت

رمز کارت در حالت پیش فرض چهار رقم آخر شماره ملی مالک خودرو می باشد. اما برخی افراد آن را حذف می کنند و یا رمز را تغییر می دهند. برای این منظور با استفاده از هر یک از پمپ بنزین ها شما می توانید این کار را انجام دهید. بدین صورت که پس از وارد کردن کارت سوخت به دستگاه پمپ دو گزینه تغییر رمز و حذف رمز وجود دارد. که می توانید هر یک از آنها را انتخاب نموده و با زدن رمز قبلی رمز را حذف نموده و یا به رمز جدید تغییر دهید.

اما اگر این کار را کردید و پس از مدت زمانی رمز خود را فراموش نمودید می توانید آن را بازیابی نمایید و نیاز نیست که اقدام به گرفتن کارت سوخت المثنی کنید. پس از انجام بازیابی رمز عبور شما به حالت پیشفرض یعنی چهار رقم آخر کد ملی مالک خودرو بازگردانده می شود. برای این منظور باید به مراکزی که برای رمز گشایی کارت سوخت در نظر گرفته شده اند مراجعه نمایید که برای هر شهر آدرس مشخصی در نظر گرفته شده است.

فراموشی رمز کارت سوخت

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

 

گم کردن کارت سوخت

اگر کارت خود را گم کرده باشید و یا دچار آسیب شده باشد باید اقدام به دریافت المثنی برای کارت سوخت خود نمایید. برای این کار می‌توانید با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ و یا نرم افزار تعبیه شده برای این کار از طریق نشانی “www.mob.gov.ir” اقدام نمایید. لازم به ذکر است برای اقدام به این کار نیاز به کارت خودرو و کارت شناسایی مالک خودرو می باشد. حدود ۲۴ ساعت پس از این اقدام، کارت  مفقودی شما باطل می شود و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

گم کردن کارت سوخت

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

 

کم شدن بنزین از کارت سوخت

اتفاق عجیبی که در این مدت برای کارتهای سوخت اتفاق افتاده است، این است که افراد مراجعه می‌کنند و از کم شدن سهمیه بنزین شان شکایت دارند. برای مثال می گویند من از ۶۰ لیتر سهمیه ۳۰ لیتر را مصرف کرده ام و اما در حال حاضر به جای ۳۰ لیتر ۲۷ لیتر بنزین در کارت من وجود دارد. اگر بلافاصله پس از گذاشتن نازل کارت را خارج کنید 2 الی 3 لیتر از سهمیه شما کم خواهد شد. کاری که باید انجام دهید این است که پس از انجام سوختگیری و گذاشتن نازل بنزین باید صبر کنید تا پیام ” کارت را خارج کنید ” روی نمایشگر ظاهر شود. در این صورت دیگر شاهد این اتفاق نخواهیم بود.

گم کردن کارت سوخت

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

 

تک نرخی شدن بنزین

چندی پیش اخباری مبنی بر این که بنزین تک نرخی با قیمت ۱۷۰۰ یا ۱۸۰۰ تومان در فضای مجازی گسترش یافته بود و وزارت نفت اعلام کرد این خبر صحت ندارد و  صحبت از چنین طرحی به هیچ وجه به میان نبوده است. بر اساس این صحبت حذف کارت سوخت بی معنا خواهد بود و همچنان بنزین از سیستم دو نرخی در جایگاه‌ها عرضه خواهد شد و از تک نرخی شدن بنزین خبری نیست.

3/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *