نگاهی به برند هامر به بهانه احتمال بازگشت این برند با خودرو های الکتریکی

بازگشت برند هامر ، این بار با خودرو های الکتریکی

بر اساس گزارشاتی از رویترز احتمالاتی وجود دارد که جنرال موتورز برند هامر را در سال ۲۰۲۱ با بودجه ای در حدود ۳ میلیارد دلار بازگشایی کند و به تولید خودرو های شاسی بلند و پیکاپ الکتریکی بپردازد.

از آنجایی که جنرال موتور تا به حال پیکاپ الکتریکی وارد بازار نکرده است ، به احتمال زیاد اولین پیکاپ الکتریکی این کمپانی سال ۲۰۲۱ با نام هامر عرضه خواهد شد که پیش بینی ها میگوید قیمتی در حدود ۹۰ هزار دلار خواهد داشت.

به طور کلی به احتمال قوی خودرو های این برند خودرو هایی لوکس خواهند بود .

هامر H1

تاریخچه هامر

داستان هامر از جایی شروع شد که ارتش آمریکا به فکر جایگزینی جیپ های قدیمی خوب افتاد و شرکت هایی از قبیل AM General ، کرایسلر و تلداین خودرو هایی را به ارتش آمریکا معرفی کردند تا جایگزین جیپ های ارتش شود ، اما در بین این شرکت ها این AM General بود که برنده ی این رقابت شد و قرار بر این شد که تا اواسط دهه ۸۰ میلادی ۵۵۰۰۰ خودروی ” هاموی ” تولید کند و به ارتش آمریکا بدهد.

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

 

چند سال بعد در اواخر دهه ۸۰ میلادی این شرکت تصمیم پیدا کرد تا نسخه ی شهری هاموی را تولید کند و پس از آن در اوایل دهه ۹۰ میلادی بود که هامر متولد شد ، هامر با هاموی تفاوت هایی پیدا کرده بود و صدلی هایی راحت داشت ، تهویه هوا داشت ، حتی دارای سیستم صوتی بسیار خوبی بود . علاوه بر این از امکانات رفاهی دیگری هم بهره میبرد.

یکی از نکات جالب در ارتباط با تولید Hummer ، پیشنهاد بازیگر سرشناس هالیوود ، ینی آرنولد بود که در زمان فیلم برداری یکی از فیلم هایش خودروی هاموی را دیده بود و پیشنهاد تولید نسخه شهری این خودرو را به اِی اِم جنرال داد.

فروش برند هامر …

در اواخر دهه ۹۰ میلادی بود که اِی اِم جنرال ، هامر را به جنرال موتورز فروخت ، البته هنوز هم تولید این خودرو توسط خود اِی اِم جنرال انجام میشد اما فروش آن بر عهده ی جنرال موتورز بود تا زمانی که خود جنرال موتورز شروع به تولید Hummer کرد که حاصل این تصمیم دو مدل H2 و H3 بودند . هامر H1 هم تا سال ۲۰۰۶ به تولید ادامه داد .

در همان سال صادرات این برند به سی و سه کشور دنیا شروع شد ، همچنین اولین کشوری به غیر از آمریکا که شروع به تولید این خودرو ها کرد آفریقای جنوبی بود .

در اوایل تولید این خودرو ها  فرمان چپ بودند که بعد از مدتی و به علت نیاز بازار این سیاست کمپانی تغییر کرد و تولید خودرو های فرمان راست را هم در دستور کار خود قرار داد .

پایان تولید و تعطیل شدن

سال ۲۰۰۸ بود که جنرال موتور قصد فروش هامر را پیدا کرد و گفت این برند یا فروخته خواهد شد یه به طور کلی تعطیل می شود

سال ۲۰۰۹ همراه با اعلام ورشکستگی جنرال موتورز ، هامر هم دیگر تولید نشد اما خبر هایی در خصوص فروختن این برند به یک کمپانی چینی به گوش میرسید اما آن معامله هم به هم خورد

هامر H3

سال ۲۰۱۰ پس از به هم خوردن قرار داد با چینی ها و فروخته نشدن هامر جنرال موتورز اعلام کرد که خط تولید این برند متوقف میشود ، البته کمپانی های دیگری نیز بودند که قصد خرید این برند را داشتند ام معامله با آنها هم انجام نشد.

سال ۲۰۱۵ مناقصه ای برای جاگزینی خودرو های نظامی آمریکا برگزار شد که این بار اِی اِم جنرال پیروز این مناقصه نبود و این پایانی کامل بر داستان هامر بود چه نسخه ی شهری ، چه نسخه ی نظامی

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

 

در نهایت گفتنی است که در تمام این سالها در مجموع ۳۵۵۰۰۰ هامر تولید شد.

در ادامه نگاهی میکنیم به مشخصات فنی خودرو های این برند …

مشخصات فنی هامر H1

هامر H1هامر H1
ابعاد۴۶۷۴*۳۵۵۹*۲۰۰۷
وزن۳۵۵۹ کیلوگرم
حجم موتور۶.۶ لیتر
تعداد سیلندر۸
تعداد سوپاپ۱۶
ظرفیت باک۹۰
حداکثر توان تولیدی۳۰۰ اسب بخار
حداکثر کشتاور تولیدی۵۲۰ اسب بخار

مشخصات فنی هامر H2

هامر H2هامر H2
وزن۲۹۰۳
حجم موتور۶ لیتر
تعداد سیلندر۸
تعداد سوپاپ۱۶
ظرفیت باک۱۲۰
حداکثر توان تولیدی۳۲۵ اسب بخار
حداکثر کشتاور تولیدی۴۶۴ نیوتن متر
شتاب ۰ تا ۱۰۰۱۰.۵ ثانیه

مشخصات فنی هامر H3

هامر H3هامر H3
وزن۲۲۰۰
حجم موتور۵.۳ لیتر
تعداد سیلندر۸
تعداد سوپاپ۱۶
ابعاد۴۷۷۸*۱۸۷۲*۱۸۵۹
حداکثر توان تولیدی۳۰۰ اسب بخار
حداکثر کشتاور تولیدی۴۳۳ نیوتن متر
شتاب ۰ تا ۱۰۰۹ ثانیه

هامر در ایران …

چند سال قبل دولت برای برخی ارگان های دولتی خود تعدادی هامر H2 وارد کرد که پس از مدتی به علت هزینه ی نگهداری بالا و نبود سرویس برای این خودرو ها تصمیم به فروش آنها گرفت .

 

همچنین پیشنهاد میکنیم از صفحه ی زیر بازدید فرمایید :

 

به همین علت مزایده ای ترتیب داد و حدودا ۱۵ دستگاه از این خودرو را به مزایده گذاشت که همگی با قیمت هایی زیر ۱ میلیارد تومان به فروش رفتند و پلاک ملی دریافت کردند.

اکنون قیمت این خودرو ها چیزی در حدود ۲ میلیارد تومان است

هامر در ایران

۵/۵ ( ۱ نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-48421

امکان لیزینگ تا 36 ماه
دو سال گارانتی
اقساط بدون بهره تا 8 ماه
فروش ویژه بایک سابرینا
مشاهده بروشور
مشاهده بروشور
فروش ویژه بایک سابرینا
اقساط بدون بهره تا 8 ماه امکان لیزینگ تا 36 ماه
پیشنهاد شما هنوز اینجاست